اخبار سیاسی

واکنش بن علوی به خبرها مبنی بر میانجی گری عمان میان ایران و آمریکا

وزیر مشاور در امور خارجی سلطان نشین عمان بعضی خبرها مبنی بر میانجی گری کشورش میان ایران و آمریکا را در جریان سفر اخیر به واشنگتن تکذیب کرد، ولی در عین حال گفت برای میانجی گری آماده است.

16 آذر 1398

تحسین قدرت نظامی پاکستان از زبان نخست وزیر مالزی

نخست وزیر مالزی پس از بازگشت از اسلام آباد خودباوری و توانمندی نظامی کشور پاکستان را تحسین کرد.

14 آذر 1398

کوشش ایتالیا برای حل مسئله قره باغ

به گزارش خبرنگاران به نقل از آژانس خبری آذربایجان، پائولو چنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا روز دوشنبه در طی سفر دوره ای به قفقاز جنوبی وارد باکو شد.

13 آذر 1398

تولید غذاهای فراسودمند راه چاره ارتقاء سلامت در جامعه است

به گزارش خبرنگاران، تأمین سلامت افراد جامعه همواره یکی از مهمترین اهداف دولت ها به شمار می رود و در این میان شعار پیشگیری بر درمان مقدم است حقیقتی است که باید مدنظر واقع شود. در این راستا، تولید و عرضه ترکیبات فراسودمندی که تحت عنوان غذا - داروها شناخته...

13 آذر 1398

چرا مالزی برای آمریکا اهمیت دارد؟

یک پایگاه تحلیلی آمریکایی به آنالیز این مساله پرداخته است که چرا ایالات متحده برای صندلی مالزی در آسیا اهمیت زیادی قائل است؟

12 آذر 1398

دولت دنبال افزایش قیمت سوخت است، مسئولان می دانند مشکل قاچاق کجاست، اما مسئله را دور می زنند!

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولت به دنبال این است که نرخ سوخت را افزایش دهد. این در حالی است که هرگونه افزایش قیمت سوخت تاثیری بر جلوگیری از قاچاق نخواهد داشت.

12 آذر 1398

تاکید رئیس کمیسیون اروپا بر جلوگیری از تنش تجاری با آمریکا، بدون حمایت فعالانه آمریکا نتوانسته ایم مسائل بسیاری را در اروپا پیش ببریم

به نوشته نشریه پولیتیکو، یونکر در عین حال تاکید نمود که مذاکراتش با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در زمینه های تجاری، وسیله ای برای تفریح و سرگرمی نبوده است.

10 آذر 1398

بیروت: با معترضان درگیر نمی شویم، نشست فوق العاده دولت برای آنالیز اوضاع

به دنبال اعتراضات اخیر در بعضی شهرهای لبنان، وزیر داخلی این کشور اوضاع امنیتی را تحت کنترل خواند.

10 آذر 1398

سفر زنگنه به مسقط، توافق دو مرحله ای برای خط لوله گاز ایران به عمان

در دیدار وزیران نفت ایران و عمان، طرفین مسائل مورد علاقه و بخصوص موضوع روند احداث خط لوله گاز ایران به عمان را مورد آنالیز قرار دادند و صورتجلسه توافقات در این خصوص به امضا رسید.

7 آذر 1398

چین: تحریم ها حل و فصل بحران اوکراین را پیچیده خواهد نمود

خبرنگاران: سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود: بحران اوکراین تنها به وسیله سیاسی قابل حل و فصل است و تحریم ها تنها موجب تشدید اوضاع خواهد شد.

7 آذر 1398

احتمال تغییر حکم زندان برلوسکونی به کار در یک مرکز نگهداری سالمندان

خبرنگاران: یک آژانس دولتی ایتالیا از دادگاهی در این کشور خواست تا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق این کشور به جای گذراندن یک سال از محکومیت خود در زندان در مرکز نگهداری سالمندان کار و خدمت کند.

29 آبان 1398

تظاهرات هزاران نفر در پایتخت مالزی برای استعفای نخست وزیر

هزاران نفر از مردم معترض مالزی با برپایی تظاهرات در پایتخت این کشور خواهان استعفای نخست وزیر به خاطر دست داشتن در پرونده فساد اقتصادی چند میلیارد دلاری شدند.

28 آبان 1398

آنالیز افزایش همکاری های نظامی واشنگتن-دهلی نو ماه آینده میلادی در پنتاگون

وزیر دفاع هند با همتای آمریکایی خود در حاشیه اجلاس وزیران دفاع کشورهای آ.سه .آن در مالزی درباره مسائل امنیتی گفت وگو کرد.

25 آبان 1398

جیمی کارتر: امیدوارم استیضاح ترامپ رای بیاورد

فارس نوشت: رئیس جمهور پیشین آمریکا از اقدامات رئیس مجلس نمایندگان این کشور جهت استیضاح دونالد ترامپ ابراز خرسندی کرد.

24 آبان 1398

پایش و مرمت مداوم و مشارکت بازاریان، کلیدواژه صیانت از بازار جهانی تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با بیان اینکه لازمه صیانت و حفاظت از بازار تاریخی تبریز به عنوان یک اثر فرهنگی جهانی، پایش و مرمت مداوم و جلب مشارکت بازاریان است، از تداوم عملیات سامان دهی و مرمت این اثر فاخر تاریخی اطلاع داد.

23 آبان 1398

نماینده اتحادیه اروپا: امارت اسلامی ایجاد گردد به افغانستان یاری نمی کنیم

نماینده اتحادیه اروپا در افغانستان گفت که اگر پس از توافق صلح با طالبان، امارت اسلامی در این کشور برقرار گردد یاری های این اتحادیه به افغانستان متوقف خواهد شد.

22 آبان 1398

وزیر نفت عمان خواهان خرید گاز ایران شد

وزیر نفت عمان امروز به تهران آمده تا در مورد صاردات گاز ایران به این کشور با وزیر نفت ایران مذاکره کند.

17 آبان 1398

تشدید جنگ اروپا و آمریکا در جو خشونت آمیز کانادا ، ایران؛ میدانی که هیچ یک از دو طرف حاضر به کوتاه آمدن از آن نیستند ، آیا قصد ترامپ منفجر کردن گروه 7 است؟

د. محمد السعید إدریس در الاهرام چاپ مصر نوشت: مقابله بین سران دولتهای صنعتی هفت گانه دنیا در نشستی که به میزبانی کانادا برگزار گردید و به نظر در جوی خشونت آمیز قرار داشت، مولود عواملی غیر منتظره نیست، بلکه حالتی از تمرد و سرکشی کانادا و اروپا از قاطعیت...

14 آبان 1398

مشارکت عمان در پروژه های شهری کرمان

خبرنگاران: با حضور سفیر عمان در ایران پروژه مجموعه صاروج پارس (گود خشت مال ها) در کرمان به طور رسمی شروع شد.

13 آبان 1398

مقام مجلس اروپا: اروپا نمی تواند تا ابد معطل بن بست برگزیت در انگلیس باشد

رئیس بزرگترین فراکسیون مجلس اروپا در سخنانی تاکید نمود که اروپا باید به مسائلی غیر از برگزیت بپردازد و نمی تواند تا ابد نظاره گر بن بست برگزیت در لندن باشد.

9 آبان 1398
تعداد: (146)