اخبار سیاسی

29 دی 1398

آخرین گزارش ها از شرایط دسترسی به اینترنت در کشور

آخرین خبرها از اتصال به اینترنت حاکی از آن است که به جز پنج استان، اینترنت ثابت در تمامی کشور برقرار شده و اینترنت همراه نیز در 10 استان متصل شده، البته هنوز خبری درباره زمان اتصال تمامی استان ها به اینترنت ثابت و همراه اعلام نشده است.

23 دی 1398

تحریم نتیجه کارنامه درخشان وزیر ارتباطات است

پس از قطع یک هفته ای اینترنت و اتصال تدریجی آن در شهرهای مختلف کشور، جمعه شب وزارت خزانه داری امریکا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در لیست تحریم خود قرار داد و دلیل آن را نقش وی در مسدودسازی گسترده اینترنت عنوان کرد؛ این درحالی است که نمایندگان مجلس...

21 دی 1398

آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟

خبرنگاران: روزنامه پاکستانی نیشن طی گزارشی با طرح این پرسش که آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟ نوشت پاکستان ملاحظات خاص خود را در این زمینه دارد و اینکه هند بتواند نظر موافق آمریکا در این زمینه را جلب کند نیز محل تردید است.

20 دی 1398

تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی

آمارها نشان می دهد سیاست های اقتصاد ریاضتی دولت بریتانیا از سال 2010 تا کنون موجب تعطیلی بیشتر کتابخانه های کشور شده است.

17 دی 1398

عراق، ملاقات بارزانی با عبدالمهدی و صالح، مقتدی صدر خطاب به معترضان: شبح دخالت آمریکا را از خود دور کنید

تاکید مالکی بر لزوم انجام اصلاحات بدون دخالت خارجی، ادامه تظاهرات در بعضی مناطق، ملاقات بارزانی با عبدالمهدی، صالح و حلبوسی، سفر حکیم به واشنگتن و توصیه صدر به تظاهرات کنندگان برای دور کردن شبح دخالت آمریکا از خود از جمله خبرهای عراق است.

15 دی 1398

سایه سنگین هوش مصنوعی بر اشتغال انسان ها ، 2 راه فرار وجود دارد: خالی کردن میدان برای ربات ها ، باز آموزی و جنگ برای فرصت های شغلی

نشریه فارین پالیسی در مقاله ای به قلم مالی کیندر، به موضوع حضور هوش مصنوعی در محیط های کاری پرداخته و تلاش کرده پاسخی برای این پرسش پیدا کند که حضور ربات ها در محیط کاری انسان ها چه پیامدهای مثبت و منفی خواهد داشت.

10 دی 1398

لاوروف: پیشرفت در حل و فصل اوضاع سیاسی سوریه مدیون روسیه، ایران و ترکیه است

وزیر امور خارجه روسیه شروع به کار کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو را پیشرفت قابل ملاحظه ای در روند حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه نامید که در سایه کوشش های روسیه، ایران و ترکیه در گروه آستانه تحقق یافته است.

9 دی 1398

انگلیس سطح تهدید تروریستی را افزایش داد

خبرنگاران: وزیر کشور انگلیس اعلام نمود در واکنش به وقایع عراق و سوریه سطح تهدید امنیتی این کشور از قریب الوقوع به شدید افزایش می یابد.

9 دی 1398

امضای قرارداد 3 میلیارد یورویی احداث خط آهن توسط ایتالیا در ایران

درجریان سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران، ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش میلیاردها دلار به امضا رساندند که موافقت نامه 3 میلیارد یورویی احداث 2 خط آهن سریع السیر در ایران از جمله آن هاست.

7 دی 1398

نخست وزیر اتیوپی خشونت طلبان کشورش را تهدید کرد

در پی اعتراضات خشونت آمیز در اتیوپی، نخست وزیر این کشور اعلام نمود، دولتش با خشونت طلبان در کشور مسامحه نخواهد کرد و تدابیر قانونی و عادلانه برای حفاظت از مردم اتیوپی و نهادهای دولتی اتخاذ خواهد شد.

4 دی 1398

6 زخمی در درگیری پلیس ایتالیا با دانش آموزان

تظاهرات دانش آموزان ایتالیایی به درگیری با نیروهای پلیس ختم شد.

2 دی 1398

افزایش بودجه نظامی آمریکا مستقیما چین و روسیه را هدف قرار داده است

خبرنگاران: یک مفسر و تحلیلگر مسائل سیاسی آمریکا تاکید نمود که افزایش هزینه های نظامی آمریکا که باراک اوباما آن را درخواست نموده است، در نهایت علیه روسیه و چین خواهد بود.

2 دی 1398

چین همکاری با روسیه علیه تروریسم را تقویت می نماید

خبرنگاران: وزیر خارجه چین ضمن محکوم کردن حمله تروریستی خشونت آمیز در شهر گروزنی در جنوب روسیه تاکید نمود که پکن حاضر است تا همکاری دو جانبه با روسیه برای مقابله با تروریسم را تقویت کند.

1 دی 1398

کوشش پکن برای به دست دریافت بازی منطقه ای با میانجی گری میان افغانستان و پاکستان

خبرنگاران: فرمانده ارتش پاکستان و وزیر امنیت عمومی چین در حالی با یکدیگر دیدار کردند که به زعم رئیس جمهور افغانستان پکن می تواند نقش میانجی میان کابل و اسلام آباد را بازی کند.

30 آذر 1398

واکنش ترکیه به طرح حمایت فرانسه از کردهای سوریه

ایرنا نوشت: معاون رئیس جمهوری ترکیه آدینه شب در واکنش به تصویب طرحی در مجلس فرانسه در حمایت از کردهای سوری که آنکارا آنان را تروریست می خواند، گفت: ما به تهدید کسانی که در مجلس هایشان برای خدشه دار کردن تاریخ ترکیه و علیه موضع آنکارا در برابر تروریسم کوشش...

28 آذر 1398

نمایشگاه شکوه تمدن های آسیایی در چین، با حضور ایران افتتاح شد

نمایشگاه شکوه تمدن های آسیایی در چین افتتاح شد. در این نمایشگاه، ایران با 15 اثر در کنار 22 کشور آسیایی دیگر حضور دارد.

24 آذر 1398

افزایش همکاری های چین و روسیه برای مقابله با آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی سی تی وی، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین در جریان دیدار با نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه، با انتقاد از آنچه اقدمات مداخله جویانه ایالات متحده در امور داخلی دو کشور نامید، عنوان داشت که پکن و مسکو برای مقابله با...

23 آذر 1398

کانادا: ناتو باید پاسخ محکمی به روسیه بدهد

خبرگزاری مهر: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا تنها یک روز پیش از شروع نشست سران ناتو در بروکسل پایتخت بلژیک اظهار داشت: ناتو باید پاسخ شفاف و محکمی به روسیه بدهد.

20 آذر 1398

وزرای خارجه زن گرد هم می آیند

به گزارش خبرنگاران به نقل از زد د اف، کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا و فدریکا موگرینیمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست گروه هفت برای برگزاری نشستی با حضور وزرای خارجه زن از سراسر دنیا پیش از نشست مجمع عمومی سازمان ملل به توافق رسیده و درباره...

19 آذر 1398
تعداد: (166)