اخبار سیاسی

روحانی: حاکمان بعدی آمریکا اشتباهات طراحان تحریمها را جبران نمایند

حسن روحانی رئیس جمهوری صبح پنجشنبه در سرانجام آیین بهره برداری از راه آهن خواف- هرات مهیا که با حضور محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان بصورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید، با تاکید بر اینکه امروز روزی تاریخی و به یاد ماندی در تاریخ دو کشور ایران و افغانستان...

1 بهمن 1399

پیشنهاد بی شرمانه ترامپ در ایالت جورجیا

خبرنگاران : دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیغام کاربری در توئیتر را که نوشته بود جمهوری خواستار ایالت جورجیا باید زندانی شوند را بازنشر نموده است

28 دی 1399

عراقچی با حامد کرزی ملاقات کرد

تهران (پانا)- سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران که به کابل سفر نموده است، با حامد کرزی رییس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی افغانستان ملاقات و گفت وگو کرد.

18 دی 1399

ویتنام پروازها از انگلیس و آفریقای جنوبی را متوقف کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، ویتنام امروز سه شنبه و در کوشش برای جلوگیری از گسترش کرونای انگلیسی به این کشور، پروازهای خود از انگلیس و آفریقای جنوبی را متوقف کرد.

17 دی 1399

معاون پژوهشکده علوم پایه کاربردی: تاب&zwnjآوری پژوهشگر حدی دارد، چرا بعد سالها موانع برطرف نشده است؟

معاون پژوهشی پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاد دانشگاهی گفت: پژوهشکده ها و مراکز پژوهشی کشور باید در بحث شبکه سازی و ایجاد ارتباطات مؤثر با یکدیگر، جدی تر فعالیت نمایند تا از این طریق، کوشش ها و موفقیت های پژوهشگران کشور، انعکاس بیشتری پیدا کند. ...

14 دی 1399

تایوان ساخت زیردریایی جدید را کلید زد

صنایع کشتی سازی تایوان بعد از عدم موفقیت این کشور در خرید شناورهای زیر سطحی از منابع خارجی ساخت زیر سطحی به صورت بومی را آغاز کرد.

13 دی 1399

ایمیدرو نخستین شرکت سهامی بورس را تشکیل می دهد

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: نخستین شرکت پروژه سهامی عام کشور به زودی توسط گروه ایمیدرو تشکیل می گردد.

12 دی 1399

قیمت مرغ به 28 هزار تومان رسید

به گزارش خبرنگاران، حبیب اسداله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش جزئی قیمت مرغ در بازار اطلاع داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 18 هزار تا 19 هزار و 500 تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 28 هزار تومان است.

9 دی 1399

عربستان پایان حمله موشکی یمن به آرامکو را تایید کرد

وزیر انرژی عربستان سعودی به حمله موشکی انصارلله به تاسیسات نفتی عربستان در جده اذعان کرد.

7 دی 1399

تشییع پیکر صادق المهدی در خارطوم، گزینه های جانشینی رهبر حزب الامه سودان

پیکر صادق المهدی رهبر فقید حزب الامه سودان صبح امروز وارد فرودگاه خارطوم شد تا در مقبره خانوادگی اش در شهر ام درمان به خاک سپرده گردد.

7 دی 1399

توصیه کسینجر به بایدن درباره روابط با چین

وزیر پیشین امور خارجه آمریکا، از جو بایدن خواست که رفتار نرم تری در روابط با چین داشته باشد.

6 دی 1399

اختلاف امارات و عربستان بر سر حل بحران قطر

خبرنگاران : به نظر می رسد که اماراتی ها از تحرکات اجرا شده برای حل بحران قطر چندان راضی نیستند و به نوعی خود را دور مانده از فرایند رایزنی ها می بینند.

5 دی 1399

خبرنگاران جانسون و بن سلمان درباره نتایج اجلاس گروه 20 گفت وگو کردند

لندن - خبرنگاران - بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره نتایج نشست گروه 20 به میزانی ریاض گفت وگو کردند.

4 دی 1399

ایران آماده همکاری با یمن در زمینه بازسازی این کشور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از سبأ، حسن ایرلو سفیر ایران در یمن، با محمد الذاری معاون وزیر راه یمن در مورد فرایند بازسازی این کشور رایزنی کرد.

2 دی 1399

منتقد باش اما مسئولیت پذیر

حکومت و دولت وظایف بسیاری - از فراهم کردن امکانات بهداشتی و درمانی تا تأمین مالی و سیاست گذاری مالی درست برای افزایش تاب آوری مردم در برابر پیامدهای مالی کرونا - برای حفاظت شهروندان در برابر بیماری کرونا و مدیریت آن برعهده دارند.

1 دی 1399

دکترین نظامی اروپا، تداوم شکاف فراآتلانتیکی در دوره پساترامپ

خبرنگاران، گروه بین الملل- مریم خرمائی: ادعای جو بایدن دموکرات مبنی بر پیروزی در انتخابات 2020 آمریکا و تعجیل سران اروپا برای عرض تبریک؛ موضوع تجدید اتحاد فراآتلانتیکی را که در دوره زمامداری دونالد ترامپ به شدت تضعیف شده بود؛ مجدداً سر زبان ها انداخت.

1 دی 1399

زمان واریز سهمیه بنزین ماه آذر تعیین شد

به گزارش خبرنگاران، ساعت 24 امشب سیزدهمین مرحله واریز سهمیه بنزین خودرو های ناوگان عمومی و شخصی در کارت سوخت رانندگان خودرو شارژ می گردد.

1 دی 1399

گواهی سپرده و کارایی آن چیست؟

گواهی سپرده نوعی اوراق بهادار است که به صاحب آن این حق را می دهد تا سود سپرده را دریافت کند.

30 آذر 1399

شاد در حال شاد شدن! ، حاجی میرزایی: فرایند مسائل نرم افزار نزولی است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دائما در جهت بهبود ظرفیت های شاد اقدام شده است، گفت: سرور های مورد نیاز روز به روز افزایش پیدا می کند تا بتواند به نحو مناسبی جوابگوی نیاز فرهنگیان باشد.

28 آذر 1399

اسلامی: اجازه پرواز چارتری نمی دهیم ، ازسقف نرخ بلیط هواپیما تجاوز نشده است

وزیر راه با بیان اینکه ما اجازه نمی دهیم پرواز چارتری وجود داشته باشد، گفت: اجازه نمی دهیم کسی با سلف خری پرواز برنامه ای، بلیط چارتری به مردم بدهد.

25 آذر 1399
تعداد: (364)