اخبار سیاسی

کره شمالی به زودی یک سلاح استراتژیک جدید آزمایش می کند

سفیر روسیه در کره شمالی می گوید پیونگ یانگ به زودی یک سلاح استراتژیک جدید را آزمایش می کند که در حال ساخت آن در آینده ای نزدیک است.

7 فروردین 1399

واکنش جالب وزیر ارتباطات به علیرضا بیرانوند ، سیمرغ می خواهم نه عقاب

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استوری علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس واکنش نشان داد.

6 فروردین 1399

سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره آمریکا شروع شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه شنبه ساعت 9 به وقت نیویورک سخنرانی سالانه خود موسوم به سخنرانی شرایط کشور را در مجلس نمایندگان آمریکا ایراد می نماید.

4 فروردین 1399

بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به مرز ترکیه نظامی می فرستد

وزیر دفاع بلغارستان گفت ارتش این کشور آمادگی دارد 1000 نیروی نظامی را برای مقابله با ورورد مهاجران سوری، در مرزهایش با ترکیه مستقر کند.

3 فروردین 1399

ماجراجویی علیه چین، روسیه و ایران؛ آسیای مرکزی جدیدترین گزینه

معرفی استراتژی جدید آمریکا متعاقب سفر پمپئو به آسیای مرکزی، نشان می دهد هدف واشنگتن ماجراجویی های جدید علیه چین، روسیه و ایران در این منطقه است.

2 فروردین 1399

صرفه جویی به سبک ایجاد مشکل ، سوءمدیریت مسئولان دانشگاه اصفهان در توزیع غذای دانشجویی

تغییراتی که در سیاست های مدیریت دانشجویی دانشگاه اصفهان به تازگی اتفاق افتاده، باعث بروز مشکلاتی برای دانشجویان شده است؛ خوابگاه و غذای دانشجویان در پی این سیاست ها در معرض خطر است.

1 فروردین 1399

مسکو - کرملین ومیدان سرخ

کرملین - قدیمی ترین ناحیه موسکو که ترکیبی از موزه ها و مکان های تاریخی، هنری، عمومی و سیاسی است در مرکز پایتخت روسیه قرار گرفته است.

28 اسفند 1398

تخصیص 14 میلیارد دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص 14 میلیارد دلار ارز برای خرید کالا های اساسی و دارو خبر داد و گفت: برنج به اندازه کافی ذخیره سازی شده و جای نگرانی در بازار نیست.

25 اسفند 1398

اعلام زمان شروع ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن

خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن از شنبه (17 اسفند) در 5 استان شروع می گردد.

23 اسفند 1398

ثبت اولین فرد مبتلا به ویروس کرونا در عربستان سعودی

ویروس کشنده کرونا که اخیر جان شماری از شهروندان چین را گرفته، در عربستان سعودی نیز رویت شد.

21 اسفند 1398

بازار عراق در آستانه از دست رفتن ، حریری: ضعف تجارت خارجی ایران ربطی به نداشتن ارتباط با آمریکا ندارد

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: حتی اگر شر تحریم ها کم گردد تغییر خاصی در شرایط کنونی فراوری و صادرات کشور ایجاد نمی گردد چرا که سیاست گذاری ها و برنامه ریزی ها در راستای افزایش رشد و ارتقاء کیفیت فراوری ملی نیست.

15 اسفند 1398

گردشگری ترکیبی نو منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، در بخش نخست این کتاب مسائل زیادی که در تعریف پدیده گردشگری وجود دارد مورد بحث قرار گرفته و همچنین روش هایی که در مطالعه گردشگری به ما در شناخت ابعاد و اندازه رشد گردشگری در مقیاس جهانی یاری می نماید شرح داده شده است رشته مطالعاتی که...

15 اسفند 1398

حاجی میرزایی: آموزش و پرورش باید از لاک خود بیرون بیاید

وزیر آموزش و پرورش گفت: ظرفیت نظام تعلیم و تربیت باید در خدمت فهم مشترک از مسائل جامعه شکل بگیرد. آپ باید از لاک خود بیرون بیاید و با مسائل جامعه پیوند بخورد.

15 اسفند 1398

آموزش های تخصصی به فعالان گردشگری کرمان ارائه گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، محمود وفایی در نشست با رئیس موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، گفت: با توجه به وجود آمدن فضای مطلوب پساتحریم و ورود گردشگران خارجی به استان کرمان...

15 اسفند 1398

دولت پاکستان خانه وزیر متهم به فساد اقتصادی را به گرم خانه عمومی تبدیل کرد

دولت پاکستان پس از بی توجهی های وزیر سابق دارایی این کشور که به فساد اقتصادی متهم است منزل وی را به گرمخانه عمومی تبدیل کرد.

12 اسفند 1398

دلیل انگلیس از استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس

وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که کشتی های جنگی انگلیس مستقر در تنگه هرمز قصد تحریک ایران را ندارند و عملیات آن ها تنها برای تردد امن کشتی هاست.

10 اسفند 1398

اتریش ابتلای دیپلمات های خود به کرونا را در سفر به تهران تکذیب کرد

وزارت امور خارجه اتریش روز آدینه با صدور بیانیه ای ضمن تکذیب بعضی ادعاها تأکید کرد که هیچ یک از اعضای هیئت دیپلماتیک این کشور که هفته گذشته به ریاست وزیر خارجه اتریش به تهران سفر نموده بودند به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

9 اسفند 1398

اقتصاد خانوار با افزایش سواد اقتصادی زنان تقویت می گردد

یک کارشناس گفت: در جامعه ایران، زنان مدیران اقتصادی خانواده ها به شمار می فرایند، بنابراین که اگر سطح سواد اقتصادی آن ها ارتقاء یابد، می توانند نقش بسیار موثری در این حوزه به عهده گیرند.

9 اسفند 1398

نقیض گویی و دستپاچگی آمریکا در تکذیب نامه خروج نظامیان از عراق

نامه منتشر شده از وزارت دفاع آمریکا مبنی بر تصمیم این کشور برای خارج کردن نظامیانش از عراق با تایید و تکذیب های مختلفی از سوی مقامات این کشور روبرو شد که نشان از سردرگمی عملی آنها را دارد.

8 اسفند 1398

توافق 15 ساله کویت برای واردات گاز قطر

شرکت دولتی قطر پترولیوم یک توافق 15 ساله برای تأمین سالانه 3 میلیون تن گاز طبیعی مایع (LNG) برای کویت امضا کرد.

7 اسفند 1398
تعداد: (212)