نشانه هایی که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد

به گزارش فیس راز، روابط عاطفی نو، مهیج، کنجکاوی برانگیز و پرشورند. ما فقط با شریک عاطفی نومان خوش می گذرانیم و بدون تجزیه و تحلیل رفتار یکدیگر، سعی می کنیم او را بهتر بشناسیم. با این حال، علیرغم شوق تان برای یکک عشق نو، بسیار مهم است که به آنچه در دوران به اصطلاح ماه عسل رابطه رخ می دهد دقت کنید، چرا که می تواند شنگ بنای خوبی برای یک داشتن یک رابطه بلند مدت باشد.

نشانه هایی که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد

در ادامه از اشتباهات اولیه ای خواهیم گفت که در آینده به شکست رابطه عاطفی تان منجر خواهد شد.

1- زندگی شخصی تان را کنار گذاشته اید

در ابتدای رابطه، دل مان می خواهد هر لحظه از زمان بیداری مان را با شریک عاطفی تازهمان بگذرانیم. به همین علت ارتباط با خانواده و دوستان مان را قطع می کنیم تا همواره برای شریک عاطفی مان در دسترس باشیم.

اشکالش چیست؟ این امر می تواند با قطع رابطه با خانواده و دوستان آغاز گردد و به تغییر شغل، نقل مکان به شهر یا کشوری دیگر یا از دست دادن ارتباط با عزیزان خود تسری پیدا کند. در اینصورت، شریک عاطفی تان ممکن است علاقه اش را به شما از دست دهد، به این خاطر که شما صرفاً به سایه ای از خودتان بدل شده اید.

چطور حلش کنیم؟ به خاطر داشته باشید که هر رابطه سالمی درجاتی از مستقل بودن را دارد، بنابراین سعی کنید وقت آزادتان را بر اساس اصل 20-30-50 جدا کنید، به این معنا که 50 درصد از وقت تان را با شریک عاطفی تان بگذرانید، 30 درصدش را با دوستان و خانواده تان و 20 درصدش را با خودتان و به تنهایی.

2- رفتار های بد را تحمل می کنید

بی احترامی به فضای شخصی شما، داشتن شوخی های بی ملاحظه، تهدید به تمام کردن رابطه، داشتن پیشنهاد هایی برای تغییر ظاهرتان، دادن لقب های تمسخرآمیز به شما، پرخاشگری، تأخیر های همیشگی، کنار نگذاشتن تلفن همراه در مدت قرار، بی توجهی به بی میلی شما برای انجام یک کار و…. بسیاری از افراد این نشانه های هشداردهنده را دست کم می گیرند، چون برخی جنبه های دیگر رابطه شان خوب به نظر می رسد.

اشکالش چیست؟ اگر نشانه های هشدار دهنده یک رابطه سمی را برای مدتی طولانی نادیده بگیرید، ممکن است یک روز متوجه شوید که زمان و انرژی خود را بر روی کسی سرمایه گذاری نموده اید که سال ها با شما بدرفتاری نموده است.

چطور حلش کنید؟ طلبکارانه رفتار نکنید، صرفاً انتظارات تان را مؤدبانه مطرح کنید، مثلاً اینکه: من نمی توانیم تأخیر را تحمل کنم یا دوست دارم در قرارهایمان فقط خودم و خودت باشیم. اگر این روش نتیجه نداد، فوراً رابطه را ترک کنید و دیگر نیز بازنگردید.

3- تجربیات قبلی تان را رها نمی کنید

برخی چیز ها بهتر است در گذشته بمانند، از جمله شرکای عاطفی قبلی، مقایسه شریک عاطفی تازه خود با آن ها و عادت های قدیمی تان که مربوط به روابط قبلی تان بودند.

اشکالش چیست؟ اشاره زیاد به شریک عاطفی قبلی خود می تواند برای شریک عاطفی تازهتان واقعاً آزاردهنده باشد. ممکن است شریک عاطفی تان آغاز به مقایسه خودش با شرمای عاطفی قبلی شما کند که این امر رابطه شما را نابود خواهد نمود. به علاوه، وقتس دائماً شریک عاطفی تان را از روی کسانی که پیش از او بودند مورد قضاوت قرار می دهید، استاندارد های بالا و دست نیافتنی ای ایجاد می کنید.

راه حلش چیست؟ روابط عاطفی قبلی شما از این جهت مهم اند که در شکل گیری شخصی که امروز هستید نقش داشتند و می توانند یاری نمایند متوجه شوید چه ویژگی هایی در یک شخص برای شما ارزشمند است. اما باید این اصل طلایی را به خاطر داشته باشید: تاز مانی که از رابطه قعلی ات راضی هستی، هرگز درباره شرکای عاطفی قبلی ات صحیت نکن.

4- با یکدیگر صحبت نمی کنید

اگر شریک عاطفی ام واقعاً مرا دوست داشت، می دانست که چه چیزی لازم دارم و آن را به من داد. بسیاری تصور می نمایند شریک عاطفی آن ها می تواند فکر شان را بخواند. اما اینگونه نیست و همین امر یکی از جدیترین اشتباهاتی است که افراد در رابطه عاطفی مرتکب می شوند.

اشکالش چیست؟ همانند خودداری از مشاجره، عدم تبادل نظر هم ممکن است طرفین رابطه را سردرگم و دچار سوء تفاهم کند؛ و هر حس منفی حل نشده ای به مرور زمان تبدیل به دلخوری خواهد شد.

راه حلش چیست؟ در ابتدا ممکن است صحبت درباره خواسته ها و گله های خود ممکن است سخت باشد، اما انجام این کار لازم است. برای دوام داشتن یک رابطه باید با شریک عاطفی درباره چیزی که به دنبالش هستید، صادق باشید. از قلم نیاندازید که شما هم باید به حرف های او گوش دهید. حالت ایده آل زمانی است که بتوانید میان صحبت کردن و شنیدن تعادل کاملی برقرار کنید.

5- نگاه غیر واقع بینانه ای به شریک عاطفی تان دارید

همه ما انسان هستیم و گاهی مرتکب اشتباه می شویم. با این حال، برخی افراد در دوران به اصطلاح ماه عسل رابطه خود این موضوع را فراموش می نمایند، چون عینک خوش بینی هنوز از چشم شان ار نیفتاده و شریک عاطفی خود را بی عیب و نقص می دانند. اما همواره بعداً به خاطرش هزینه می دهند.

اشکالش چیست؟ بت ساختن از شریک عاطفی خود تنها باعث ناامیدی شما در آینده خواهد شد، زمانی که می فهمید او هم تنها یک انسان است درست مانند خود شما.

اشکالش چیست؟ از داشتن انتطارات بزرگ و غیر واقع بینانه از شریک عاطفی خود پرهیز کنید. به جایش، توجه خود را به نحوه رفتار او با دیگران معطوف کنید - با دوستان و خانواده اش، پیشخدمت های کافه ها و غیره. شریک عاطفی تازه شما هم احتمالاً مانند شما همان عینک خوش بینی را به چشم دارد، به همین علت، این امر می تواند شناختی از او به شما دهد.

6- وانمود می کنید شخص دیگری هستید

ما همواره دل مان می خواهد بهتر از چیزی که واقعاً هستیم به نظر برسیم، به همین علت تا جایی که بگردد ویژگی های نه چندان خوب مان را پنهان می کنیم، اما می دانیم که این امر نمی تواند تا ابد ادامه پیدا کند. به علاوه، ما فکر می کنیم که آن همه دروغ مصلحتی کوچکی که می گوییم هیچ تأثیری روی رابطه عاطفی مان نمی گذارد، به همین علت، صرفاً برای راضی کردن شریک عاطفی مان یا پرهیز از کشمکش، واقعیت را اندکی تغییر می دهیم. اما بعداً رفته رفته از خود می پرسیم چه اشتباهی مرتکب شده ایم.

اشکالش چیست؟ مخفی کاری از شریک عاطفی خود و دروغ گفتن به او از ابتدای رابطه تنها می تواند باعث شکل گیری دروغ های بزرگ تر گردد. اگر رابطه تازهتان بر پایه دروغ باشد، به احتمال زیاد از هم فرو خواهد پاشید، چرا که ارتباط میان شما و شریک عاطفی تان بر پایه دروغ شکل گرفته است.

راه حلش چیست؟ صداقت و اعتماد، احترام و درک متقابل، کلید های دستیابی به یک رابطه عاطفی سالم اند. لازم نیست درباره هر دقیقه از زندگی تان با شریک عاطفی خود صحبت کنید، اما نباید به عمد مسائل مهم را از او مخفی نگه دارید. تشخیص اینکه آیا موضوعی یک راز است که پیش خودتان نگه داشته اید یا امری که واقاً اهمیت چندانی ندارد سخت نیست؛ اگر دیدید که به خاطر صحبت نکردن درباره آن احساس گناه می کنید، یعنی یک راز است که بهتر است با شریک عاطفی تان در میان بگذارید.

7- سعی می کنید شریک عاطفی تان را کنترل کنید

کوشش برای کنترل کردن زندگی شریک عاطفی خود معمولاً نشان دهنده ای این است که شما به شکل جدی با مشکل بی اعتمادی درگیر هستید. این امر شامل حسادت کردن و داشتن رفتار های از سر حسادت، کوشش برای کنترل رفتار شریک عاطفی خود و چک کردن مداوم او می گردد.

اشکالش چیست؟ اگر سعی کنید هر حرکت شریک عاطفی تان را کنترل یا درمورد آن اظهار نظر کنید، ممکن است احساس کند که می خواهید دنیایش را محدود کنید و چیز هایی که برایش مهم هستند را حذف کنید. در نتیجه، ممکن است او را از خود دور کنید.

راه حلش چیست؟ نباید وقت و بی وقت به شریک عاطفی تان پیغام دهید تا ببینید که مشغول چه کاری است؛ و وقتی هم که بلافاصله پاسخ پیغام تان را نمی دهد، پشت هم با او تماس نگیرید. شریک عاطفی تان یک فرد بالغ است و نباید با او مثل یک کودک رفتار کنید.

8- تفاوت های بزرگ تان را نادیده می گیرید

مشابه بودن ارزش های اصلی طرفین رابطه اهمیت زیادی برای شکل گیری یک رابطه بادوام و سالم دارد. با این حال، اغلب افراد در دوران به اصطلاح ماه عسل رابطه خود این موضوع را نادیده می گیرند و بعد ها افسوسش را می خورند، چرا که مسائلی مانند دین، عقاید سیاسی، اصول اخلاقی، خانواده، دوستان، شغل و شرایط مالی، شخصیت ما را شکل می دهند و نمی توان در هیچ مرحله ای از رابطه عاطفی آن ها را نادیده گرفت.

اشکالش چیست؟ گرچه سلیقه موسیقایی مشابهی دارید و از وقت گذراندن باهم لذت می برید، اما چیز هایی مانند این بیشتر مربوط به علائق هستند، نه طرز فکر ما درباره زندگی. شما دیر یا زود مجبور خواهید شد با ارزش های شریک عاطفی تان رو به رو شوید. اگر تفاوت های فاحشی میان ارزش های اصلی خود و شریک عاطفی تان وجود داشته باشد، رابطه شما خوب پیش نخواهد رفت.

راه حلش چیست؟ برای پیشگیری از ناامیدی در مراحل بعدی رابطه و هدر ندادن وقت خود برای یک رابطه محکوم به شکست، وقت صرف کنید و پیش از جدی تر شدن رابطه تان، درباره این موضوع با شریک عاطفی تان صحبت کنید.

9- زیاد از حد به شریک عاطفی تان می چسبید

وقتی رابطه عاطفی تازه شکل می گیرد، همواره سعی می کنیم ارتباط قوی ای با شریک عاطفی خود بسازیم. به همین علت ممکن است به شریک عاطفی خود وابستگی زیادی پیدا کنیم و به او بچسبیم و دل مان بخواهد بیشتر وقت مان را صرفاً با او بگذرانیم.

اشکالش چیست؟ اگر به شریک عاطفی خود اجازه ندهید گاهی از شما فاصله بگیرد، این امر تنها باعث دور شما از یکدیگر می گردد. ممکن است شریک عاطفی کم کم احساس کند که او را محدود می کنید، امری که ممکن است منجر به رفتار های غیر منتظره از سوی او گردد، از جمله رفتن به سراغ دیگران و حتی خیانت.

راه حلش چیست؟ همه آدما احتیاج دارند گاهی تنها باشند و شما باید این موضوع را درک کنید؛ بنابراین اگر واقعاً می خواهید که رابطه تان در بلند مدت خوب پیش رود، کماکان شخص بااعتماد به نفس و مستقلی باشید که قبل از آشنایی با شریک عاطفی تان بودید.

10- رابطه تان را خیلی سریع پیش می برید

روابط عاطفی تازه ممکن است با سرعت خیلی زیادی پیش بروند. در ابندا هر زمان که پیش شریک عاطفی تازهتان هستید دل در دلتان نیست و بعدش نمی توانید جلوی خیالبافی تان درباره آینده مشترک تان به عنوان یک زوج را بگیرید. اما اگر آغاز کنید به تصور کردن بچه ها آینده تان و خانه ای که در آن باهم تا ابد با خوشی زندگی خواهد نمود، باید فوراً دست بکشید.

اشکالش چیست؟ جدی کردن خیلی سریع رابطه، حتی اگر شریک عاطفی تان همان کسی به نظر برسد که همواره به دنبالش بودید، می تواند فشار غیرضروری زیادی به رابطه عاطفی تازه شکل گرفته شما وارد کند و شریک عاطفی تان ممکن است دچار ترس گردد. به علاوه، پیش رفتن سریع در رابطه می تواند باعث گردد از آن همه چیز های کوچکی که می توانید در ابتدای رابطه از آن ها لذت ببرید، غافل شوید.

راه حلش چیست؟ از گذراندن برخی مراحل رابطه خودداری نکنید. همه آن ها برای پیدا شناخت صحیح از یکدیگر لازم هستند. اولین قرار عاشقانه تان، اولین مشاجره تان، اولین سفرتان؛ از همه فعالیت های مشترک تان لذت ببرید و در عین حال، وجوه پنهان شخصیت شریک عاطفی تان را نیز کشف کنید.

منبع:روزیاتو

منبع: فرارو
انتشار: 30 شهریور 1402 بروزرسانی: 30 شهریور 1402 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2389

به "نشانه هایی که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد" امتیاز دهید

1 کاربر به "نشانه هایی که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی که می گوید رابطه عاطفی شما به زودی شکست خواهد خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید