کالبد شکافی ایرپادز پرو 2 از عدم تعمیرپذیری آن خبر می دهد

به گزارش فیس راز، وب سایت iFixit که تا به امروز کالبدشکافی همه محصولات تازه اپل را انجام داده و آن ها را آنالیز نموده، به عنوان آخرین محصول رویداد چند هفته گذشته اپل به سراغ ایرپادز پرو 2 رفته و ویدیوی کالبدشکافی آن را منتشر نموده است. در این کالبدشکافی، مهندسان این وب سایت به آنالیز قابلیت تعمیر پذیری این ایرپادز پرداختند و دریافتند که همچون نسل اول ایرپادز پرو، این محصول اپل نیز تعمیر نمی گردد.

کالبد شکافی ایرپادز پرو 2 از عدم تعمیرپذیری آن خبر می دهد

ویدیوی منتشر شده این وب سایت نشان می دهد که کاربران ایرپادز پرو 2 باید خیلی مواظب این ایرپادز باشند، زیرا در صورت خرابی به هیچ عنوان نمی توان آن ها را تعمیر کرد و به ناچار باید یک هدفون بی سیم تازه بخرید. در حقیقت هنگامی که یکی از هدفون ها باز شوند، دیگر قابل استفاده نخواهد بود. بعلاوه اگر کیس شارژ آن را نیز باز کنید، دیگر هرگز مثل قبل نخواهد شد. اما پیشنهاد می گردد که تحت هیچ شرایطی کیس شارژ ایرپادز پرو 2 را که درون آن باتری تعبیه شده، باز نکنید.

iFixit یک ویدیوی کوتاه سه دقیقه ای در این رابطه به اشتراک گذاشته که نشان می دهد بخش های داخلی ایرپادز پرو 2 چگونه به نظر می رسد و از آنجایی که اصلاً قابل تعمیر نیستند، این وب سایت روی قطعات الکترونیکی آن تمرکز نموده است. با توجه به هدف اپل برای خنثی سازی انتشار کربن تا سال 2030، به نظر نمی رسد این شرکت به عرضه محصولات غیرقابل تعمیر ادامه دهد.

iFixit در این رابطه می نویسد: ایرپادز پرو 2، یکی از محبوب ترین هدفون های دنیا به شمار می آید که البته قابل تعمیرپذیری ندارد. با عرضه این هدفون بی سیم، اپل محصولات پرچم دار خود را به روزرسانی نموده، اما همچنان ضررهایی به محیط زیست وارد می گردد. قابلیت صدای فراگیر شخصی سازی شده می تواند تجربه ای عالی به کاربران ارائه دهد، اما طبیعتاً نمی تواند حجم استفاده از قطعات الکترونیکی غیرقابل تعمیر در محیط زیست را کم کند. با این تفاسیر اپل باید در خصوص سیاست تعمیرپذیری محصولات خود تصمیم درستی بگیرد تا کمترین آسیب از این طریق به محیط زیست وارد گردد.

همانطور که می دانید، ایرپادز پرو 2 با تراشه تازه H2 همراه شده است. قابلیت حذف نویز فعال روی این محصول اکنون نسبت به قبل تا دوبرابر بهتر عمل می نماید و به گفته اپل این ویژگی کیفیت صدا را نیز بهبود می بخشد. این هدفون بی سیم ظاهراً با هر بار شارژ حدود 6 ساعت پخش موسیقی را به کاربران ارائه می دهد. کیس شارژ این محصول نیز شارژدهی را تا 30 ساعت ارتقا می دهد. نسل تازه ایرپاد پرو با کنترل لمسی یک بار تند کشیدن انگشت به سمت بالا یا پایین، امکان تنظیم حجم صدا را امکان پذیر می نماید و حسگر تشخیص پوست آن نیز نسبت به قبل بهبود پیدا نموده است.

کیس شارژ این محصول مجهز به یک اسپیکر است که که هنگام گم کردن، با استفاده از اپ Find My صدایی از آن پخش می گردد تا بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید. در مجموع باید اشاره نمود که این محصول اپل طبق آنالیز های اجرا شده، کیفیت بسیار بالایی دارد و در این مورد هیچ شکی نیست. اما با توجه به عدم قابلیت تعمیرپذیری آن، کاربران باید در هنگام استفاده از آن مراقبت نمایند. در صورت خرابی، هیچ راهی به جز تعویض این محصول پیش روی ما نیست.

منبع: 9to5mac

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 مهر 1401 بروزرسانی: 7 مهر 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2242

به "کالبد شکافی ایرپادز پرو 2 از عدم تعمیرپذیری آن خبر می دهد" امتیاز دهید

1 کاربر به "کالبد شکافی ایرپادز پرو 2 از عدم تعمیرپذیری آن خبر می دهد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالبد شکافی ایرپادز پرو 2 از عدم تعمیرپذیری آن خبر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید