ثبت تصویر از کهکشان هایی که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند!

به گزارش فیس راز، دیجیاتو نوشت: تلسکوپ فضایی جیمز وب تصاویر عجیبی را به اشتراک گذاشته که در آن شاهد شش کهکشان هستیم که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند.

ثبت تصویر از کهکشان هایی که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند!

تلسکوپ جیمز وب از زمانی که در سال گذشته وارد فاز عملیاتی خود شد، تصاویر و نما واضح تری از اجرام آسمانی ارائه نموده است که ویژگی های پنهان آن را شکار می نماید. اکنون، طبق مطالعه ای که به وسیله یک تیم بین المللی از اخترفیزیکدانان روی تصاویر این تلسکوپ اجرا شده، جیمز وب کهکشان هایی را به تصویر کشیده که عملاً نباید وجود داشته باشند.

دانشمندان با آنالیز تصاویر گرفته شده به وسیله جیمز وب در نزدیکی دب اکبر، شش کهکشان بالقوه را پیدا کردند که 500 تا 700 میلیون سال پس از انفجار بزرگ (Big Bang) تشکیل شده اند. این موضوع که آن ها تقریباً 13 میلیارد سال سن دارند برای دانشمندان عجیب و غریب نبوده، بلکه نکته عجیب این است که طبق محاسبات دانشمندان، می توانند به مقدار کهکشان راه شیری ستاره داشته باشند.

تصویر مرموز جیمز وب با حضور کهکشان های باستانی

دانشمندان شرح می دهند که این کهکشان ها تحت تئوری کیهان شناسی فعلی نباید وجود داشته باشند، زیرا در آن موقع ماده کافی برای تشکیل کهکشان ها وجود نداشته است. چیزی که در این تصاویر دیده می گردد، چند نقطه نوری مبهم اما بسیار درخشان است که به رنگ قرمز دیده می شوند، به این معنی که آن ها قدیمی هستند.

جوئل لجا، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت: برای اولین بار به دنیا بسیار اولیه نگاه کردیم و هیچ ایده ای نداشتیم که قرار است چه چیزی را پیدا کنیم. در نهایت چیزی فوق العاده غیرمنتظره پیدا کردیم که در واقع مشکلاتی را برای علم ایجاد می نماید. این تصویر تصور اولیه مربوط به شکل گیری کهکشان های اولیه را زیر سوال می برد.

مسن و پرجرم به نظر رسیدن این 6 کهکشان در عکس های جیمز وب به این معنی است که در مدت کوتاهی پس از بینگ بنگ، صدها ستاره در سال شکل می گرفته است. در مقایسه، کهکشان راه شیری هر سال فقط حدود یک تا دو ستاره نو تشکیل می دهد. بعلاوه این کهکشان بالقوه با وجود داشتن تعداد زیادی ستاره، حدود 30 برابر فشرده تر از کهشکان ما هستند.

در نهایت دانشمندان اعتراف کردند که نقاط قرمز مبهم این تصاویر می تواند چیز دیگری مانند اختروش ضعیف یا سیاه چاله کلان جرم باشد. آن ها به داده های بیشتری احتیاج دارند و فکر می نمایند که تا سال آینده اطلاعات رسمی بیشتری در این رابطه منتشر خواهد شد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اسفند 1401 بروزرسانی: 4 اسفند 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2310

به "ثبت تصویر از کهکشان هایی که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت تصویر از کهکشان هایی که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید