جزییات نجات 60 نفر از آتش سوزی ساختمان 40 واحدی در تهران

به گزارش فیس راز، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از نجات حدود 60 نفر در پی وقوع حریق در یک ساختمان مسکونی 40 واحدی درخیابان ولیعصر (عج) تهران خبر داد.

جزییات نجات 60 نفر از آتش سوزی ساختمان 40 واحدی در تهران

سید جلال ملکی، در گفتگو با ایسنا، درباره جزئیات حادثه آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی اظهارکرد: در ساعت 8:04 صبح امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان ولیعصر (عج)، خیابان معیری به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده شد که در پی آن بلافاصله آتش نشانان سه ایستگاه به همراه تجهیزات و امکانات اطفای حریق به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در مدت زمان پنج دقیقه به محل رسیدند گفت: آتش نشانان با حضور در محل مشاهده کردند که یک مورد حریق در مجتمع مسکونی 10 طبقه و 40 واحدی رخ داده است. در قسمت پشت بام این ساختمان چند تابلوی برق که کنار یکدیگر واقع شده بودند دچار آتش سوزی شده بود و با توجه به اینکه به قسمت رایزر و داکت ها راه داشت، دود غلیظی به طبقات پایینی منتقل شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهارکرد: تقریبا از طبقه پنجم و ششم به بالا حجم زیادی از دود و حرارت انباشته شده بود و ساکنان در منزل محبوس شده بودند تعداد زیادی گرفتار شده بودند که آتش نشانان همزمان با خاموش کردن آتش و تخلیه دود از طبقات بیش از 60 نفر از ساکنان را بدون آسیب دیدگی خارج و به فضای باز منتقل کردند.

وی اضافه کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و امدادرسانی به حادثه دیدگان به ماموریت خود انتها داده و به ایستگاه بازگشتند.

ملکی گفت: این حادثه تلفات جانی و مصدوم بر جای نگذاشت، اما این چندمین بار است که شاهد چنین حوادثی هستیم. اگر همین مورد در ساعات میانی شب رخ می دهد و ساکنان دیر متوجه حادثه می شدند یا حریق گسترده تر می شد ممکن بود نفراتی که در این مجتمع حضور دارند دچار مشکلاتی شوند.

برخی از این ساختمان ها حتی ظاهرشان نوساز نشان می دهند، اما سیستم های ایمنی یا ندارند و یا فعال عمل نمی کند بر همین اساس باید ترتیب اثری داده شود تا به این صورت نباشد که ساختمان هایی که تنها چند سال از عمرشان می گذرد سیستم نداشته باشند یا سیستم هایشان به درستی کار نکند. تمهیدات ایمنی باید به بهترین نحو ممکن اجرا شود که در موقع حوادث وظیفه خود را به درسی انجام دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1401 بروزرسانی: 12 مرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2205

به "جزییات نجات 60 نفر از آتش سوزی ساختمان 40 واحدی در تهران" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزییات نجات 60 نفر از آتش سوزی ساختمان 40 واحدی در تهران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات نجات 60 نفر از آتش سوزی ساختمان 40 واحدی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید