دانستنی های کوه های یخی کانادا

به گزارش فیس راز، کانادا کشوری در جوار قطب شمال است و آب و هوایی بسیار سرد را در فصل های پاییز و زمستان پشت سر میگذارد این باعث شده تا کوه های یخ امری عادی برای مردم باشند.

دانستنی های کوه های یخی کانادا

کوه های یخی یکی از جاذبه های متفاوت و دیدنی تور کانادا به شمار می آیند که با دیدن آن ها به عظمت خلقت می توان پی برد.

سالانه گردشگران زیادی برای دیدن کوه های یخی در بهار و تابستان به آیسبرگ الی (Iceberg Alley) به تور کانادا می روند. این کوه های یخی به قدری بزرگ هستند که از دیدن آن ها متعجب خواهید شد و بیشتر اوقات عکس دریافت از آن ها با دردسرهایی همراه است. در ادامه حقایق جالبی از این کوه های یخی را خواهید خواند.

این منطقه از ساحل منطقه لابرادور (Labrador) تا سواحل شمال شرقی نیوفاندلند (newfoundland) گسترش یافته است.

آیسبرگ الی از محلی که تایتانیک 105 سال قبل در آن غرق شد حدود 650 کیلومتر فاصله دارد. سالیانی دوری در گذشته در این محل فردریک فلیت (Iceberg Alley) فریاد زده بود که:

کوه یخ، درست روبه رو است.

نیوفاندلند یکی از بهترین محل ها در دنیا برای دیدن کوه یخی است. در ماه آوریل، ساحل فریلند (Ferryland) در جنوب نیوفاندلند پر از گردشگرانی بود که برای دریافت عکس از کوه یخی به این محل آمده بودند. بر اساس طبقه بندی های کانادا، این کوه یخی در دسته بزرگ قرار می گرفت.

بزرگترین کوه یخی تاریخ در نیم کره شمالی (که البته این عکس نیست) بیش از نه میلیارد تن وزن داشته که برای آشامیدن تمام انسان های دنیا به مدت چهار سال، روزانه یک لیتر آب می تواند فراهم کند. این کوه یخی در نزدیکی جزیره بافین (Baffin Island) و در سال 1882 میلادی بوده است که سیزده کیلومتر طول و شش کیلومتر عرض داشته است.

کوه های یخی بزرگ را در طول 29000 کیلومتر ساحل نیوفاندلند می توان دید.

کوه های یخی اندازه ها و شکل های بسیار متفاوتی دارند و رنگ آن ها گاه سفید براق و گاه مقداری کبود است.

آبی که یخ می زند، بدون حباب بوده و رنگ ملایم آبی دارد.

از ماه آوریل تا ماه می، کوه های یخی فراوان بوده و می توان آن ها را در سطح دریا دید.

البته از ماه آوریل تا ماه می امکان دارد که کوه های یخی گیر افتاده و نتوانند حرکت نمایند. احتمال دیدن کوه های یخی در اوایل ماه ژوئن هم زیاد است.

گردشگران می توانند کوه های یخی را از خشکی یا از قایق هم ببینند.

تعدادی از مناطقی که مناظر زیبا برای دیدن کوه های یخی دارند، شامل سن آنتونی (St Anthony)، بوناویستا (Bonavista)، سن وینسنت (St Vincents) و جزایر چنج (Change Islands) هستند.

چند ساحل که در ساحل جنوبی لابرادور منظره زیبایی دارند؛ شامل سن اویس (St. Lewis)، خلیج بتل (Battle Harbour) و رد بی (Red Bay) هستند که می توان از نیوفاندلند تا این محل را با قایق پیمود. بقیه محل هایی که به کوه های یخی دید دارند را باید با خودرو رفت.

بسیاری از مواقع مشاهده حیات وحش مانند پنگوئن ها، نهنگ ها و پرندگان دریایی در کنار این کوه های یخی مناظر زیبایی را به وجود می آورد.

به گردشگران توصیه می گردد که از کوه یخی فاصله ای برابر با طول کوه یخی یا دو برابر ارتفاع آن را حفظ نمایند. این فاصله به علت حفظ امنیت است، زیرا امکان دارد قسمتی از آن شکسته و در آب بیفتد.

انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 181

به "دانستنی های کوه های یخی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی های کوه های یخی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید