رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز است

به گزارش فیس راز، خبرنگاران/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: بنا به گزارش های کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، استان همچنان در شرایط قرمز قرار گرفته است.

رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز است

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که با حضور جمعی از پزشکان متخصص در محل سالن شهید باهنر استانداری خراسان رضوی برگزار گشت، اظهار کرد: هر اقدامی که در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در استان انجام می شود باید به تایید دانشگاه علوم پزشکی برسد.

وی افزود: برای بهتر اداره کردن استان باید همه در کنار هم برای توسعه و تامین سلامت مردم تلاش کنند، این سیاستی بوده که تا به امروز در دستور کار استان قرار داشته است.

رزم حسینی با بیان اینکه معمولا هفته ای یکبار با کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان جلسه ای برگزار می کند، گفت: در جلسه امروز کمیته علمی که به منظور هم اندیشی و با حضور روسای سابق دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گشت، در مجموع نظر اعضاء ا ین کمیته بر این بود که کماکان استان در شرایط قرمز قرار گرفته است.

استاندار خراسان رضوی در خصوص مصوبات این جلسه، گفت: چنانچه تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، باز شدن دانشگاه ها و مدارس بعد از 20 فروردین ماه باشد، قرار شد کمیته علمی ستاد استان مراکز تجمعی غیر ضروری مثل کتابخانه ها یا فرهنگ سراها را به ستاد استانی اعلام کنند تا در دستور کار قرار گرفته و در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود.

وی با تاکید بر ارائه آموزش های لازم از جمله رفتارهای اجتماعی به شهروندان شرح داد: نیاز است آموزش های رفتارهای اجتماعی و سبک زندگی جدید توسط کارشناسان و اهل فن به مردم ارائه شود.

رزم حسینی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، گفت: قرار شد پیوست فرهنگی، اجتماعی و هنری استراحتگاه ها و نقاهتگاه ها آماده شود.

استاندار خراسان رضوی ضمن تشکر از زحمات پرستاران و خادمان بخش سلامت، گفت: مصوب شد که بعد از اعلام نیروی انسانی و کادر درمانی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، تلاش شود در حد مقدورات استان و بخش خصوصی این نیاز برای کمک به بخش درمان نیز تامین شود.

گفتنی است قرار شد کمیته علمی ستاد، گزارشی مبسوط از نتایج غربالگری انجام شده در استان را در جلسات بعدی ارائه کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1028

به "رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزم حسینی: خراسان رضوی همچنان در شرایط قرمز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید