ساکون ناخون در یک نگاه

به گزارش فیس راز، ساکون ناخون در تایلند و در ساحل دریاچه نانگ هان، بزرگ ترین دریاچه شمال شرق کشور قرار گرفته است. معبد پرا چوئنگ چام، پارک نانگ هان چالوئم پرا کیات و معبد وات تام پائه دان از دیدنی های ساکون ناخون به شمار می فرایند.

ساکون ناخون در یک نگاه

ساکون ناخون (Sakon Nakhon) مرکز استان ساکون ناخون در کشور تایلند، واقع در قاره آسیا است. این شهر در ساحل جنوب و غرب دریاچه نانگ هان، بزرگ ترین دریاچه شمال شرق تایلند قرار گرفته است و فاصله اش از بانکوک، پایتخت تایلند 650 کیلومتر است.

جمعیت ساکون ناخون 76 هزار نفر و مساحت آن حدود 54 کیلومتر مربع است. اکثریت ساکنان ساکون ناخون را بودایی ها تشکیل می دهند و تنها درصد بسیار کمی از جمعیت به اقلیت های مسلمان و مسیحی اختصاص دارد.

ساکون ناخون در قرن 11 و در زمان سلطنت پادشاهی خمر با نام موانگ چیانگ مای نونگارن در این منطقه بنا قرار گرفت و در سال 1830 و در طول پادشاهی رامای سوم، نام آن به نام کنونی اش تغییر یافت. در طول جنگ جهانی دوم، این شهر به گریزگاهی برای نیروهای مقاومت تایلند در برابر ژاپن تبدیل شد و در اواخر دهه 1950، پایگاه فعالیت های کمونیستی بود.

ساکون ناخون مانند دیگر شهرهای کشور، تحت حکومت یکپارچه تایلند قرار گرفته است. نوع حکومت، پادشاهی مشروطه است و سیستم اداره کشور به سیستم پارلمانی وست مینستر شباهت دارد. دولت تایلند از 17 شورا و 3 قوه مقننه، مجریه و قضایی تشکیل می گردد و در راس حکومت کشور، سران ارتش قرار دارند.

آب و هوای ساکون ناخون گرمسیری خشک و مرطوب به شمار می رود و زمستان هایی خشک و گرم دارد. متوسط دمای هوا در طول سال از 22 تا 32.7 درجه سانتی گراد تغییر می نماید و میانگین بارش سالانه 1645 میلی متر برآورد شده است.

فرودگاه ساکون ناخون (Sakon Nakhon Airport) در قسمت شمالی شهر قرار گرفته است و در آن پرواز های منظم از/ به بانکوک صورت می گیرد. با استفاده از اتوبوس می توان از این شهر به بانکوک، اودون تانی و ناخون فانوم دسترسی داشت. نزدیک ترین ایستگاه قطار به ساکون ناخون نیز در اودون تانی واقع شده است که در آن به طور روزانه قطارهای به مقصد بانکوک حرکت می نمایند. برای جابجایی های درون شهری اتوبوس و انواع سه چرخه گزینه های خوبی محسوب می شوند.

سفالی جات، دسرهای تایلندی، پارچه های ابریشم تایلندی و کنده کاری های چوبی از سوغاتی های ساکون ناخون به شمار می فرایند. شما برای خرید می توانید به مرکز خرید تسکو لوتوس (Tesco Lotus Sakon Nakhon) و مرکز خرید بیگ سی (Big C Shopping Centre) مراجعه کنید.

از محبوب ترین دیدنی های ساکون ناخون می توان معبد پرا چوئنگ چام (Phra That Choeng Chum)، معبد وات تام پائه دان (Wat Tham Phae Dan) و معبد پرا تات نارای چنگ ونگ (Phra That Narai Cheng Weng) را نام برد.

دیگر دیدنی های ساکون ناخون شامل موزه پرا آرکان مان پوریتاتو (Phra Archan Man Phurithatto Museum) و پارک نانگ هان چالوئم پرا کیات (Nong Han Chaloem Phra Kiat Park) می گردد.

منبع: کجارو / tripadvisor.com / isan.sawadee.com / wikitravel.org / en.wikipedia.org
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 695

به "ساکون ناخون در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکون ناخون در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید