عرضه مجموعه ای از آثار سرجیو لئونه و مستندی درباره او در فیلم نت، یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد!

به گزارش فیس راز، همزمان با انتشار مستندی در خصوص سرجیو لئونه با دوبله اختصاصی به وسیله پلتفرم فیلم نت، مجموعه ای از آثار این فیلمساز ایتالیایی نیز در دسترس کاربران فیلم نت نهاده شد.

عرضه مجموعه ای از آثار سرجیو لئونه و مستندی درباره او در فیلم نت، یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد!

به گزارش روابط عمومی فیلم نت، فیلم مستند سرجیو لئونه: یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد با دوبله اختصاصی به فیلم نت آمد.

مستند سرجیو لئونه: یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد، ادای احترامی است به کارگردان افسانه ای ایتالیا، سرجیو لئونه که به وسیله هنرمندان مختلف بیان می گردد. سرجیو لئونه یکی از کارگردان های پیشرو در ژانر وسترن است و به فیلم های او لقب وسترن اسپاگتی را داده اند.

در این مستند که محصول 2022 است و به کارگردانی فرانچسکو زیپل ساخته شده است، چهره هایی همانند دارن آرونوفسکی، ژاک اودیار، جنیفر کانلی، رابرت دنیرو، کلینت ایستوود، داریو آرجنتو، دیمین شزل، انیو موریکونه، مارتین اسکورسیزی، استیون اسپیلبرگ، کوئنتین تارانتینو و جوزپه تورناتوره حضور دارند.

بعلاوه همزمان با دوبله اختصاصی مستند سرجیو لئونه: یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد، تعدادی از آثار مهم این فیلمساز ایتالیایی نیز در پلتفرم فیلم نت عرضه شدند. این مجموعه شامل به خاطر یک مشت دلار (1964)، خوب، بد، زشت (1966)، به من میگن هیچکس (1973) به کارگردانی تونینو والری و تهیه کنندگی لئونه، و روزی روزگاری در آمریکا (1984) است. گفتنی است که از میان ساخته های سرجیو لئونه، فیلم های به خاطر چند دلار بیشتر (1965)، روزی روزگاری در غرب (1968) و به خاطر یک مشت دینامیت (1971) نیز در دسترس کاربران پلتفرم فیلم نت واقع شده است.

سرجیو لئونه (1929-1989) فیلمساز ایتالیایی است که او را به عنوان پدر وسترن اسپاگتی می شناسند. وسترن اسپاگتی یکی از زیرگونه های ژانر وسترن بود که در دهه 1960 در اروپا و به طور ویژه در ایتالیا شکل گرفت و به همین علت چنین عنوانی به آن اطلاق شد. این زیرژانر وسترن با تغییر بسیاری از الگوهای وسترن های کلاسیک سینمای آمریکا، تحولی قابل توجه در این ژانر به وجود آورد. موفقیت سه گانه دلار به کارگردانی لئونه (شامل به خاطر یک مشت دلار، به خاطر چند دلار بیشتر و خوب، بد، زشت) را عامل اصلی شکل گیری وسترن اسپاگتی دانسته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1402 بروزرسانی: 27 خرداد 1402 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2354

به "عرضه مجموعه ای از آثار سرجیو لئونه و مستندی درباره او در فیلم نت، یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه مجموعه ای از آثار سرجیو لئونه و مستندی درباره او در فیلم نت، یک ایتالیایی که آمریکا را جعل کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید