فیلم سواران عدالت، وقتی گیک ها به جنگ قاتل ها می فرایند - Riders of Justice

به گزارش فیس راز، دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می کردم.

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک ها به جنگ قاتل ها می فرایند - Riders of Justice

اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای پیرامون، پرده از بسیاری از وقایع و پشت پرده ها برداند. حتی در آن کشورهایی که داده ها به شدت دستکاری می شوند، باز هم این دانشکار دست جاعلان می دهد.

در این راستا دیدن همان دقایق اولیه فیلم سواران عدالت یا Riders of Justice برای من دلنشین بود.

فیلم از آنجا شروع می شود که یک دانشمند علم آمار به نام اوتو، از سر مهربانی جایش را به یک مادر می دهد. اما این کار او دقایقی بعد باعث مرگ مادر و جان به در بردن خودش می شود؟

چرا؟

چون دقایقی بعد یک تصادف رخ می دهد و ضربه ناشی از تصادف به مادر می رسد و او اتو جز خراش مختصر هیچ مسئله ای پیدا نمی کند.

گرچه در فیلم می بینیم که یک عالم آدم دیگر همه تصادفی (به قول برخی ها تقدیر) سوار همین قطار شده اند و شاید اوتو نباید خودش را ملامت کند، اما او که عذاب وجدان پیدا کرده و در تقابل با نگاه پرسشگر دختر این مادر، سخت رنجیده است، ناگهان به این فکر می افتد که مبادا حادثه قطار تصادف نبوده باشد و یک کار تروریستی بوده باشد.

او با تکیه به شواهد و احتمال رخ دادن آن هر یک حوادث مجردی که دیده، به این نتیجه می رسد که احتمال تصادفی بودن آن حادثه نزدیک به صفر بوده است.

پس با دوست خود و یک هکر، گروهی تشکیل می دهند و بعد شوهر آن زن را هم که نظامی خشنی است پیدا می کنند تا به آنها بپیوندد. نقش این همسر را که در فیلم مارکوس نام دارد، مس میکلسون بازی می کند که این ماه ها به خاطر بازی در فیلم Another Round حسابی مشهور شده است. البته من از وقتی در سال 2012 فیلم شکار (The Hunt) از او را دیدم با بازی قدرتمندش آشنا شدم. خیزش والهالا هم فیلم قابل توجه دیگری از او بود.

در فیلم او دختری نوجوان دارد و پیداست که تا هنگام مرگ مادر نتوانسته برای او پدری کند و حالا او باید به یکباره هم انتقام مادر را بگیرد و هم پدری قابل قبول برای دخترش شود.

فیلم را آندرس توماس جنسن کارگردانی کرده و در ژانر کمدی سیاه است و آمیزه ای از خشونت و درام با شوخی های خوب و ظرافت ها گیک های دانشمند اما خل مزاج است!

فیلم در IMDB نمره خوب 7.6 را دارد و قطعا فیلمی سرگرم کننده برای آخر شب یا یک روز تعطیل شما خواهد بود.

منبع: یک پزشک
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1779

به "فیلم سواران عدالت، وقتی گیک ها به جنگ قاتل ها می فرایند - Riders of Justice" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم سواران عدالت، وقتی گیک ها به جنگ قاتل ها می فرایند - Riders of Justice"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید