قانون چهاردهم روابط پیروز - در روابط صداقت احساسی داشته باشید

به گزارش فیس راز، چهاردهمین قانون از قوانین روابط پیروز بر صداقت احساسی تاکید نموده و می گوید که زن و مرد باید در رابطه با یکدیگر در خصوص احساسات خود صادق باشند.

قانون چهاردهم روابط پیروز - در روابط صداقت احساسی داشته باشید

روابط پیروز همیشه بر پایه و اساس صداقت پایدار بوده اند. فقط هنگامی که در خصوص احساسات خود صادق نیستیم روابطمان ناخوشایند، متلاطم، پیچیده و مشکل دار می شوند. مشکل عظیم قوانین قدیمی و مخربی که برای روابط وجود دارد این است که بر بی صداقتی بنا شده اند. فیلم بازی کردن، وانمود کردن و تظاهر کردن، دریغ کردن، پنهانکاری و حتی دروغ گفتن. اما قوانین واقعی برای و سالم برای داشتن روابط پیروز، توصیه می نمایند که همیشه و در همه حال در خصوص احساساتمان با خودمان و دیگران صادق باشیم. این نوع از صداقت را صداقت احساسی یا صداقت عاطفی می نامند.

برای آشنایی با سایر قوانین واقعی و قوانین قدیمی روابط به لینک زیر مراجعه کنید:

قوانین واقعی برای داشتن روابط پیروز

مزایای صداقت احساسی و معایب بی صداقتی احساسی

1- صداقت عاطفی صمیمیت خلق می نماید.

بدون شک صداقت عاطفی و احساسی موجب خلق صمیمیت آنی و فوری می گردد. صداقت میان قلب شما و قلب طرف مقابل پلی ارتباطی ایجاد می نماید. گویی صداقت دریچه قلب شما را به روی مرد یا زن زندگی تان می گشاید تا خود واقعی ان را ببیند و بشناسد. شما درباره هر احساسی که برای خودتان واقعیت دارد می توانید با دیگری صادق باشید. برای مثال اگر نامزدتان به شما تلفن زد و از تلفن او خشنود شدید به طور دقیق همین را به او بگویید: از تلفن شما خیلی خشنود شدم. اگر با مردی که رابطه دارید صداقت احساسی نداشته باشید رابطه همیشه سطحی و ظاهری باقی می ماند و هرگز عمیق تر نمی گردد. هر چند نکته ها و زوایای بیشتری از خودتان را برای یکدیگر فاش کنید، صمیمی تر خواهید شد و احتمال اینکه بخواهید آینده مشترکی را میان خود پایه ریزی کنید بیشتر خواهد شد.

بسیار ساده تر است یادمان باشد صادق باشیم تا اینکه یک عالم قوانین دست و پاگیر قدیمی و قرون وسطایی را به خاطر بسپاریم. اگر صادق باشید لازم نیست مسئله ای را بخاطر بسپارید. می توانید همه جا خودتان باشید. نگران نباشید سخنی بگوید که شما را علاقه مند یا در دسترس جلوه دهد.

2- صداقت احساسی این مجوز را به نامزد/همسر شما خواهد داد که او نیز به لحاظ احساسی - عاطفی باز شما بازتر و راحت تر باشد.

هنگامی که با مردی صادق هستید به او نیز این اجازه را داده اید که با شما صادق باشد. و برایش بسیار ساده خواهد شد که از درونیات و قلب خود سخن بگوید. البته این کار برای مردها کمی عجیب و ناشناست. مردها در کل در این کار مهارت کمتری دارند. زنان با به کارگیری این قانون و در میان گذاشتن احساسات حقیقی خود باعث می شوند نامزد/همسرشان اعتمادش افزایش یابد و دیوارها و موانع فرو خواهند ریخت. اغلب مردها درمورد بیان احساساتشان در مقایسه با زنها مهارت کمتری دارند. بنابراین شما به عنوان یک زن اول صداقت را آغاز کنید. نگران نباشید چه اتفاقی می افتد. بدانید هرگز بازنده نخواهید شد. بدانید مرد صادقی که به درد شما می خورد و مناسب زندگی با شماست بی گمان قدر و ارزش صداقت تان را خواهد دانست و به شما امتیازهای زیادی خواهد داد.

3- صداقت احساسی از بروز سوء تفاهم های بسیاری که می توانند به ضرر رابطه شما تمام گردد جلوگیری خواهد نمود.

تظاهر به احساس نداشتن و علاقه مند نبودن در حالی که احساس دارید و علاقه مند هستید، هم ظلم به خودتان است هم به طرف مقابل. آیا به راستی دوست دارید کسی را که به شما علاقه دارد و ممکن است همان همسر مناسب و دلخواه تان باشد با بی اعتنایی و سرد رفتار کردن، فراری دهید؟

4- صداقت احساسی نداشتن ویژگی های اخلاقی و شخصیتی منفی را تقویت می نماید.

دریغ کردن و نشان ندادن احساسات واقعیتان به شخصی که دوستش دارید این عادت بد و منفی را در شما تثبیت می نماید که به زودی با همه درباره احساساتتان دروغ بگوید. حتی به خودتان. به زودی احساساتتان را نیز فراموش خواهید کرد و تماس خود را با آنها از دست خواهید داد زیرا سخت مشغول فیلم بازی کردن، تظاهر کردن و وانمود کردن هستید.

5- صداقت احساسی نداشتن می تواند فرد نامناسب را به سمت شما جذب کند.

بعضی مردها عاشق دروغ شنیدند و اینکه به لحاظ احساسی با آنان صادق نباشید. این مردها همان گروهی هستند که قوانین قدیمی می گفتند برای ماندن آنها نباید زیاد احساسات خود را به آنها نشان دهید. قوانین واقعی می گویند احساسات خود را به آنها نشان دهید تا این گونه مردهای نامناسب هرچه زودتر از دوروبرتان پراکنده شوند. چرا وقت خودتان را با چنین افراد خامی تلف می کنید؟ صداقت روحی ابزاری است بسیار موثر برای حذف کردن کسانی که به لحاظ روحی و معنوی ترسو هستند. کافی است احساسات خود را آشکار کنید و ببینید که چگونه پا به فرار می گذارند.

جدول زیر به شما یاری می نماید تا به خاطر داشته باشید چرا قانون 14 یکی از مهمترین قوانین واقعی است.

مردهای خوب از چه رفتارهایی بدشان می آید مردهای خوب چه رفتارهایی دوست دارند
هرگاه مرموزانه و پنهانی او را محک می زنید تا مطمئن شوید مرد دلخواه شماست.هرگاه با صداقت تمام می گویید که از چه خوشتان می آید و به دنبال چه مردی هستید.
هرگاه وانمود می کنید که چندان به او علاقه مند نشده اید تا ببینید آیا بازهم دنبالتان می آید یا نه. هرگاه به او می گویید که چه جایی در قلب شما دارد تا بتواند در روابط احساسی امنیت داشته باشد.
هرگاه طوری رفتار می کنید که گویی هیچ گونه تأثیری روی شما نداشته است و تمام کوشش های برای علاقه مند کردنتان شکست خورده اند. هرگاه هیجان و علاقه خود را نسبت به او و کوشش هایش نشان می دهید.
هر گاه طوری رفتار می کنید که گویی هرگز نمی تواند روی شما تاثیری بگذارد. هرگاه به او نشان می دهید چه احساس خوبی به شما می دهد.
هرگاه به او بی محلی می کنید و به او احساس اطمینان خاطر لازم را نمی دهید تا به خود جرأت دهد که بیشتر به شما نزدیک گردد و رابطه اش را جدی تر بگیرد. هرگاه قلب و روح خود را به روی او می گشایید و حقیقت را در خصوص احساساتتان به او می گویید تا او با احساس امنیت بیشتری پا پیش بگذارد.

نکته

طبیعی است که همیشه باید صداقت را باعقل سلیم تلفیق کنیم. برای مثال هرگز توصیه نمی کنم اگر در میهمانی مرد جذابی را دیدید و از او خوشتان آمد فوری نزد او بروید و بگویید معذرت می خواهم اما می خواستم با خودم و با شما در خصوص احساساتم صادق باشم و به اطلاعتان برسانم به نظرم پیراهنی که پوشیده اید بسیار به شما می آید و فکر می کنم شما مرد رویاهای من هستید! این با صداقت فرسنگ ها فاصله دارد. صداقت احساسی که درباره اش صحبت کردیم صداقتی است که در خلال گذشتن از مراحل مختلف رابطه ای صمیمی و متعاقب آغاز شدن و شکل دریافت آن رابطه، مطرح می گردد.

توصیه آخر

در هنگام استفاده از این قانون، قانون 10 را نیز نباید فراموش کنید و مراقبت نشانه های هشدار دهنده در خصوص وجود مسائل بالقوه در روابط تان باشید. اگر به واکنش ها و پاسخ های فرد مقابل در همه ارتباط ها و تبادلات خود دقت و توجه کافی کنید، آنگاه خواهید توانست میان باز بودن روحی و صداقت احساسی از یک طرف و عاقلانه و سنجیده و متناسب رفتار کردن از طرف دیگر تعادل و توازن خوبی برقرار کنید.

منبع: قوانین روابط پیروز از باربارا دی آنجلیس

منبع: setare.com
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1391

به "قانون چهاردهم روابط پیروز - در روابط صداقت احساسی داشته باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون چهاردهم روابط پیروز - در روابط صداقت احساسی داشته باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید