لغو مسابقات روئینگ انتخابی المپیک 2020 در کره جنوبی

به گزارش فیس راز، فدراسیون جهانی روئینگ پس از جلسه هیئت رئیسه رقابت های انتخابی المپیک 2020 در قاره آسیا به میزبانی کره جنوبی را لغو کرد.

لغو مسابقات روئینگ انتخابی المپیک 2020 در کره جنوبی

به گزارش فیس راز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، شیوع ویروس کرونا در قاره آسیا ورزش را تحت تاثیر خود قرار داده و در جدیدترین اتفاق با تصمیم فدراسیون جهانی روئینگ رقابت های انتخابی المپیک توکیو برای قاره آسیا در کشور کره جنوبی لغو شده و قرار است این مسابقات در سوئیس برگزار گردد.

پس از جلسه هیئت رئیسه فدراسیون جهانی روئینگ اعلام شد مسابقات انتخابی المپیک قاره آسیا که قرار بود اردیبهشت سال 99 در کره جنوبی برگزار گردد به دلیل ویروس کرونا لغو شده است.

فدراسیون جهانی روئینگ اعلام نموده کره جنوبی تا به امروز 1600 نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد که این موضوع هشدار سازمان بهداشت جهانی را در پی داشته است، همچنین بسیاری از شرکت های هوایی پروازهایشان به این کشور را لغو نموده اند و بسیاری از کشورهای آسیایی نیز اعلام نموده اند نمی توانند به دلیل بیماری راهی کره جنوبی شوند یا امکان سفر به این کشور را ندارند.

بر همین اساس مسئولان فدراسیون جهانی این رقابت ها را به طور قطعی لغو و اعلام کردند مسابقات انتخابی قاره آسیا در سوئیس برگزار می گردد.

فدراسیون جهانی تغییراتی در برنامه مسابقات انتخابی خود ایجاد نموده و قرار است مسابقات انتخابی المپیک آسیایی و آخرین رقابت های جهانی انتخابی المپیک همزمان (17 تا 19 می - 27 تا 30 اردیبهشت) در سوئیس برگزار گردد.

پیش از این قرار بود مسابقات قاره آسیا اوایل اردیبهشت و مسابقات جهانی اوایل خرداد برگزار گردد که مسئولان جهانی این رقابت ها را همزمان اعلام کردند.

قرار است مسئولان فدراسیون جهانی در جلسه ای با مسئولان کمیته بین المللی المپیک درباره این موضوع رایزنی نموده و تا 15 مارس (25 اسفند) تصمیم نهایی خود را اعلام نمایند.

پیش از این نیز بعضی رقابت های ورزشی بین المللی و انتخابی المپیک 2020 در قاره آسیا لغو و به کشورهای اروپایی منتقل شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 940

به "لغو مسابقات روئینگ انتخابی المپیک 2020 در کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو مسابقات روئینگ انتخابی المپیک 2020 در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید