واشنگتن: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم

به گزارش فیس راز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنجشنبه در کنفرانس خبری گفت که شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما دولت بایدن، آن را به ارث برد ه است.

واشنگتن: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه پنجشنبه گفت که در گفت وگوهای در حال اجرا در وین درباره برجام پیشرفت حاصل شده اما در نهایت، مذاکرات بیشتری پیش از آنکه توافقی بتواند به صورت رسمی حاصل گردد، لازم است.

وی که در کنفرانس خبری روزانه وزارت خارجه صحبت می کرد، اضافه نمود: همچنان جهت طولانی پیش روی مذاکرات قرار گرفته است اما به نظر می رسد توافق در میان مذاکره کنندگان قابل دستیابی است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: این عادلانه است که بگوییم پیشرفت هایی حاصل شده است. ما درک بهترین از چیزی که ما ممکن است احتیاج داشته باشیم داریم و برآورد ما نیز این است که ایرانی ها حس بهتری از چیزی که باید برای از سرگرفتن پایبندی به برجام باید انجام دهند، دارند.

پرایس اضافه نمود: چالش های بزرگی باقی مانده و گفت وگوهای غیرمستقیم، قله دستیابی به موفقیت به شمار نمی آید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث بردیم و این در نتیجه چیزی است که هم آمریکا و ایران خود را از اقدامات تعیین شده در توافق هسته ای 2015 دور کردند.

آمریکا در اردیبهشت سال 1397 در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، به صورت یکطرفه از برنامه جامع اقدام مشترک که مورد تایید سازمان ملل بود خارج شد و پس از آن سیاست فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفت تا تهران را وادار کند توافقی که مورد نظر ترامپ است را بپذیرد.

ایران تا یک سال پس از خروج واشنگتن از برجام، همچنان به طور کامل به تعهدات خود بر اساس این توافق پایبند بود اما در حالی که اروپایی ها به ایران وعده داده بودند اقداماتی اتخاذ خواهند کرد که جبران خروج آمریکا از برجام باشد اما هیچگاه به تعهدات خود عمل نکردند.

پایان ایران پس از یک سال از خروج آمریکا از برجام، گام های جبرانی که در پاراگراف 36 متن برنامه جامع اقدام مشترک نیز به آن اشاره شده بود، اتخاذ کرد و تعدادی از فعالیت های هسته ای خود را که تحت برجام با محدودیت روبرو شده بود، از سر گرفت.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1745

به "واشنگتن: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید