انتها مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی پسران ایران

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در 3 دور سرانجامی با هم به رقابت پرداختند که در سرانجام با کسب طلای خلیل موسوی و عنوان نایب قهرمانی تیم کشورمان به سرانجام رسید.

انتها مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی پسران ایران

در رده بندی انفرادی که با شرکت 48 دانشجو برگزار گشت، خلیل موسوی استاد بین المللی ایران در دور آخر با قبول تساوی در برابر استاد فیده اندونزی، جمع امتیاز خود را به 7.5 رساند و با اقتدار عنوان قهرمانی آسیا رسید. پریاسمارو نوندرا از کشور اندونزی با 7 امتیاز دوم شد و انخنار انخباتر ازکشور مغولستان با 6.5 امتیاز سوم شد.

بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم پسران ایران با کسب 19.5 امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت ها را کسب کردند. ضمن اینکه تیم اندونزی نیز با همین امتیاز و بدلیل پوئن شکنی بهتر، قهرمان و تیم قزاقستان هم با 17.5 امتیاز سوم شد.

در بازی های حساس دور پایانی، استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در یک بازی سخت، استاد بین المللی اندونزیایی خود را شکست داد و با کسب 6.5 امتیاز چهارم شد.

بردیا ویسی و ساسان علی بابایی هم به ترتیب 5.5 و 4 امتیاز برای تیم ایران کسب کردند.

بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال 2020 با کسب عنوان سومی تیم دختران و عنوان نایب قهرمانی تیم پسران و قهرمانی خلیل موسوی در بخش انفرادی بسته شد.

همچنین مراسم اختتامیه این مسابقات صبح فردا برگزار خواهد شد.

رقابت های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از 24 آذر تا 9 دی ماه با همکاری فدراسیون شطرنج ایران به صورت آنلاین در دو بخش مردان و زنان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1513

به "انتها مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی پسران ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا با نایب قهرمانی پسران ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید