کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب فراخوان داد

به گزارش فیس راز، با برگزاری کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب، کارگاه های هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک آغاز به کار می کنند.

کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب فراخوان داد

به گزارش خبرنگاران، طبق گزارش رسیده، تمام کارگاه های این دوره از جشنواره به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فضای مجازی و به صورت غیر حضوری برگزار می شوند.

عنوان اولین کارگاه جشنواره امسال، بیان تصویری عروسک در قاب است که طی دو روز هجدهم و بیست و پنجم دی ماه با حضور امیر سلطان احمدی، میزبان متقاضیان می شود.

سلطان احمدی، کارگردان و مدرس تئاتر درباره کارگاه خود توضیح داد: انگیزه برگزاری این کارگاه این است که بتوانیم با شرایط فعلی به یک سازگاری برسیم. به این معنا که بتوانیم هم صنف های خود را تشویق کنیم که به شرایط جدید هم به شکل مثبتی بنگریم و از آن به عنوان یک فرصت بهره ببریم و به گسترش توانایی های خود بپردازیم.

این هنرمند تئاتر با اشاره به شرایط فعلی و محدودیت هایی که برای اجرای صحنه ای آثار نمایشی در دوران کرونا وجود دارد، ادامه داد: هدف ما در این کارگاه، گسترش توانایی های خویش برای فعالیت در مدیوم های دیگر است. نگاه ما این است که وقتی شرایط برای اجرای صحنه ای نمایش ها مساعد نیست، دست روی دست نگذاریم بلکه به فکر تولید نمایش در فضاهای دیگر باشیم که طبیعتا قواعد کار در آنها متفاوت است. این کارگاه به ما کمک می کند وقتی به عنوان کارگردان یا بازی دهنده عروسک، در دیگر مدیوم ها مشغول فعالیت می شویم، چگونه قواعد آنها را به کار بگیریم. چراکه اجرای نمایش عروسکی و جان بخشی به عروسک در قاب تصویر با آنچه روی صحنه تئاتر رخ می دهد، تفاوت دارد و نیازمند آموزش است.

امیر سلطان احمدی، کارگردان و بازیگر تئاتر و تئاتر عروسکی، صداپیشه و بازی دهنده عروسک، کارگردان مجموعه های تلویزیونی سوغات جنگل، دس دسی صداش میاد و ... است. بازی در نمایش های بهمن کوچیک و رومئو و ژولیت یا چرا تو تیبالت رو کشتی از جمله فعالیت های او در تئاتر طی سال های اخیر است. او ترانه سرا و عضو گروه ایده پردازی عروسک جناب خان در برنامه تلویزیونی خندوانه نیز بوده است. صداپیشگی در مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی دیگر فعالیت هنری او به شمار می آید.

کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب روزهای 18 و 25 دی ماه برگزار می شود.

متقاضیان برای شرکت در این کارگاه تا روز 16 دی ماه فرصت دارند از طریق تماس با شماره تلفن های 09353801982 و 02166754696 ثبت نام کنند.

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک اسفند امسال برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1519

به "کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب فراخوان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه بیان تصویری عروسک در قاب فراخوان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید