6 جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا

ناپل شهری بزرگ در ایتالیا است که در سواحل غربی این کشور واقع شده است. این شهر رو به دریای دریای تیرنی است. این کلان شهر بعد از میلان و رم، با 3 میلیون نفر جمعیت، سومین شهر بزرگ ایتالیا است. انسان از زمان نوسنگی ناپل و مناطق اطراف آن استقرار پیدا نموده است و فعالیت های مداوم انسانی از دوران مصر باستان تا امپراطوری بزرگ روم و بعد از آن در این شهر ادامه داشته است. در ادامه 6 مورد از جاذبه های ناپل را به شما معرفی خواهیم کرد. با خبرنگاران همراه باشید.

6 جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

در طول تاریخ ناپل جنگ های زیادی را به خود دیده است و مردم زیادی سعی کردند قدرت این منطقه را به دست بگیرند. بندر ناپل یکی از بزرگ ترین بنادر در دریای مدیترانه است و شهر ناپل هم یکی از بزرگترین مراکز مالی در ایتالیا است. علاوه بر این، به خاطر تاریخ غنی این شهر، بناهای تاریخی، میدان ها و کلیسا های زیادی در شهر ناپل قرار دارند. اما در عین حال ناپل شهری مدرن هم است و امکانات شهری مدرن هم در آن قرار دارند.

آتشفشان وزوو

آشتفشان وزوو یکی از معروف ترین آتشفشان های اروپا است که در شرق ناپل واقع شده است. احتمالاً این آتشفشان را به خاطر رخداد معروفی می شناسید که در طی آن شهرهای پمپئی و هرکولانیوم به خاطر فوران این آتشفشان نابود شدند. این فوران معروف در سال 79 بعد از میلاد مسیح زد داد.

آتشفشان وزوو تنها آتشفشانی در اروپا است که در طی 100 سال گذشته فوران نموده است. بنابراین این آتش فشان بسیار خطرناک قلمداد می گردد. علت این امر هم وسعت استقرار انسانی در اطراف ناحیه خطر این آتشفشان است.

امروزه تورهای گردشگری به این کوه وجود دارند و از شهر ناپل می توانید با استفاده از اتوبوس ها به اینجاد بروید و از دامنه این کوه آتشفشانی بالا بروید و حتی تا دهانه آن هم برسید. بالا رفتن از آن حدود 30 دقیقه طول می کشد و خیلی هم کار سختی به شمار نمی رود. اگر در یک روزی که هوا صاف است از این کوه بالا بروید، می توانید از تماشای مناظر آن بسیار لذت خواهید برد.

ویرانه های پمپئی

پمپئی شهری باستانی بود که در نزدیکی کوه وزوو قرار داشت. این شهر در دوران اوج شکوه و جلال خود در سال 79 بعد از میلاد مسیح (ع) توسط یک فوران آتشفشانی به ناوبد شد. علیرغم میزان تخریب و مواد مذابی که شهر را گرفته بودند، این شهر امروزه به خوبی باقی مانده است و ساختمان های آن در حالت خوبی هستند. دلیل این امر، وجود لایه ضخیمی از خاکستر بود که روی این بناها نهاده شد و به نوعی از آنها محافظت کرد.

امروزه می توانید از این شهر دیدن کنید و در ویرانه های آن قدم بزنید. بعضی از بناهای باقی مانده در این شهر شامل آمفی تئاتر و چند عبادتگاه می شوند. علاوه بر این، شما می توانید از قربانیان این فوران هم دیدن کنید. اجسادی که خاکستر و مواد مذاب روی آنها ریخته و آن ها را در همان حالتی که بودند کشته است.

موزه ملی باستان شناسی ناپل

یکی دیگر از جاذبه های ناپل، موزه باستان شناسی آن است. این موزه در یک ساختمان زیبا و کاملاً آراسته واقع شده است که در سال 1750 ساخته شده است. این ساختمان در گذشته کاربرد نظامی داشته و سربازخانه سواره نظام بوده است، ولی بعدها تبدیل به موزه شده است.

این موزه در سمت شمال بندر واقع شده است، اما یک ایستگاه مترو در فاصله خیلی کمی از آن واقع شده است. در این موزه می توانید آثار زیادی را از زمان روم و یا یونان باستان مشاهده کنید. علاوه بر این، بعضی از آثار برگزیده و منتخب از شهرهای پمپئی و هرکولانیوم هم در این موزه نگهداری می شوند و می توانید آن ها را مشاهده کنید.

بعضی از آثار موجود در مجموعه ای این موزه شامل مجسمه های مرمر از اسطوره های باستانی، موزاییک های به جای مانده از خرابه های پمپئی، مجموعه ای بزرگ از اشیاء متعلق به دوران مصر باستان و مومیایی های باقی مانده اشاره نمود.

به هرحال اگر به تاریخ و آثارباستانی علاقه دارید، بازدید از این موزه قطعاً برای شما جذاب و لذت بخش خواهد بود و بازدید از آن را به شما توصیه می کنیم.

دخمه های San Gennaro

دلتان می خواهد از دنیای زیر زمینی اسرارآمیزی بازدید کنید راهروها و چیزهای زیادی در را خود جای داده است؟ این دقیقاً همان چیزی اس که دخمه های San Gennaro برای شما ارائه می نمایند. وقتی وارد این دخمه ها شدید، شبکه ای از راهرو ها و تونل هایی را مشاهده می کنید که اجساد و قبرهای زیادی در آن ها قرار دارند. اجسادی که مربوط به زمان های بسیار دوری می شوند. این دخمه دو طبقه دارد، در طبقه زیرین بیش از 3000 تدفین صورت گرفته و نور کمی دارد که باعث می گردد حس اسرارآمیز بودن این محل حفظ گردد. طبقه فوقانی بزرگ تر است و نقاشی های دیواری و آثارهنری مختلفی در آن نهاده شده است.

ویرانه های شهر هرکولانیوم

یکی دیگر از شهرهایی که بر اثر فوران آتشفشان وزوو در سال 79 میلادی نابود شد، هرکولانیوم است. ولی این شهر به اندازه شهر پمپئی معروف نشد. با این حال این امر چیزی از جاذبه های آن نمی کاهد. چراکه هرکولانیوم هم مانند پمپئی بسیار دیدنی است و بازدید است و تجربه خوبی برای هر گردشگر خواهد بود.

اگرچه فاصله شهر هرکولانیوم تا آتشفشان وزوو خیلی بیشتر از فاصله شهر پمپئی تا این آتشفشان بود، ولی این شهر هم به صورت کامل ویران شد. ولی همین امر باعث شد که این شهر بهتر از پمپئی حفظ بگردد و اکنون بعضی از سازه های چوبی همچنان در این شهر سالم باشند.

در این شهر هم بعضی جنازه ها وجود دارند که بازدید از آن ها بدشانسی مردم این شهر را به ما یادآوری می نماید. با این حال، اگر از پمپئی بازدید می کنید، حتماً از هرکولانیوم هم بازدید کنید تا اطلاعات دقیق تری درباره زمانی که این شهرها سالم و پابرجا بودند به دست بیاورید.

کاخ Nuovo

کاخ نوو یکی از اولین ساختمان هایی است که مسافرانی که به وسیله کشتی وارد ناپل می شوند خواهند دید. این کاخ تقریباً در نزدیکی برج پیزا نهاده شده و دسترسی به آن هم آسان است. با این اوصاف کاخ نوو یکی از جاذبه های اصلی ناپل به شمار می رود.

این کاخ در سال 1282 ساخته شده است و شامل 5 برج و یک طاق نصرتی می گردد که یک سال بعد به برج ها اضافه شد. اگر از این کاخ بازدید کنید، حتماً برج ها و نقاشی های دیواری زیبای آن را می ستایید. اگر هم به قسمت های بالایی این کاخ بروید، از تماشای مناظر دیدنی بندر ناپل لذت خواهید برد.

منبع: timeout.com

منبع: الی گشت
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 22 آبان 1398 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 537

به "6 جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 جاذبه دیدنی در ناپل ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید