آرش آقایی: در جمهوری آذربایجان لژیونر شده ام؛ پناهندگی ام صحت ندارد

به گزارش فیس راز، گروه استان ها جودوکار تبریزی تیم جمهوری آذربایجان خبر پناهندگی اش را تکذیب کرد و گفت: حضورم در جمهوری آذربایجان به عنوان یک لژیونر است.

آرش آقایی: در جمهوری آذربایجان لژیونر شده ام؛ پناهندگی ام صحت ندارد

به گزارش فیس راز از تبریز، در روزهای اخیر اخباری مبنی بر پناهندگی آرش آقایی جودوکار تبریزی به جمهوری آذربایجان و حضور در تیم ملی این کشور در رسانه ها منتشر شد که وی در گفت وگو با خبرنگار فیس راز این موضوع را تکذیب کرد.

آقایی در ارتباط با دلایل پیوستنش به تیم ملی آذربایجان گفت: من 25ساله هستم و عناوین قهرمانی آسیا و قهرمانی کارگران دنیا را در کارنامه دارم. چند بار از مربی تیم ملی درخواست کردم که من را به اردوها دعوت کند، اما گفتند که قصد جوان گرایی داریم و نمی توانیم تو را به تیم ملی دعوت کنیم.

وی اضافه نمود: من از کودکی آرزوی کسب مدال المپیک و قهرمانی دنیا را دارم، اما به من گفتند با توجه به اینکه 25 سال دارم، نمی توانم در این رقابت ها حضور داشته باشم. من هم خواستم به آرزوهایم برسم و به همین دلیل پیشنهاد چندباره جمهوری آذربایجان را پذیرفتم.

این جودوکار ادامه داد: حتی به فدراسیون جودو رفتم و به دبیر فدراسیون هم گفتم که چنین موضوعی وجود دارد اما به من گفتند که قصد جوان گرایی دارند و من نمی توانم در تیم ملی ایران حضور داشته باشم.

وی در پاسخ به اینکه پیشنهاد جمهوری آذربایجان مربوط به چه زمانی است، گفت: این پیشنهاد مربوط به حدود 1.5 سال قبل است اما منتظر ماندم تا شاید به تیم ملی ایران دعوت شوم و زمانی که پس از مراجعه به بزرگان و قهرمانان جودو از این موضوع ناامید شدم، مجبور شدم برای رسیدن به آرزوهایم پیشنهاد جمهوری آذربایجان را بپذیرم، حتی اعلام کردم که چنین پیشنهادی وجود دارد اما ترتیب اثری به خواسته من داده نشد.

آقایی در ارتباط با اینکه گفته می گردد سومین جودوکار پناهنده ایرانی است، اعلام کرد: از دلایل رفتن سایر قهرمانان اطلاعی ندارم، اما حضورم در جمهوری آذربایجان به عنوان یک لژیونر است، یعنی من پناهنده نشده ام. ایران را دوست دارم و خیلی علاقه داشتم تا با پرچم کشورم در مسابقات شرکت کنم، اما با توجه به شرایط و دلایلی که گفتم اجازه این کار را به من ندادند.

وی اضافه نمود: با پرچم ایران قهرمان آسیا هم شدم. آرزوهای زیادی داشتم اما در ادامه مانع کار من شدند و به همین دلیل پیشنهاد جمهوری آذربایجان را که راهی برای رسیدن به آرزوهایم بود قبول کردم.

آقایی در سرانجام گفت: من فقط به خاطر حضور در مسابقات جودو به تیم جمهوری آذربایجان پیوسته ام و تأکید می کنم که در این میان بحث پناهندگی وجود ندارد.

ش

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 170

به "آرش آقایی: در جمهوری آذربایجان لژیونر شده ام؛ پناهندگی ام صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرش آقایی: در جمهوری آذربایجان لژیونر شده ام؛ پناهندگی ام صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید