آشنا با اشاره به اتفاقات شب گذشته آمریکا: قدرت از آن ملت ها است

به گزارش فیس راز، تهران (پانا) - مشاور رییس جمهوری با اشاره به درگیری های شب گذشته در کنگره آمریکا قدرت را از آن ملت ها دانست.

آشنا با اشاره به اتفاقات شب گذشته آمریکا: قدرت از آن ملت ها است

حسام الدین آشنا در حساب کاربری توئیتر خود نوشت، ترامپ با پول سعودی ها هم نمی تواند رییس جمهور بماند.

مشاور رییس جمهوری با بیان اینکه سعودی ها هم نمی توانند با زور آمریکا حاکم بمانند، اعلام کرد: قدرت از آن ملت ها است.

شب گذشته و تنها ساعتی بعد از خاتمه سخنرانی ترامپ نشست مشترک کنگره با ریاست مایک پنس شروع شد اما در همان ساعات اولیه خبری نمایندگانی که در حال تایید آرای الکترال کالج بودند را به ترس و لرز انداخت و آن هجوم حامیان ترامپ به ساختمان کنگره بود.

توقف نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری که با شور و یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره متوقف شد واکنش های بین المللی را در پی داشت و بسیاری از سران و مقامات عالی دنیا ضمن سرزنش اقدام ترامپ و هوادارانش در به راه انداختن شورش، نسبت به وقایع واشنگتن ابراز نگرانی کردند.

با هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره و کوشش برای ورود به ساختمانی که در حال شمارش آرای الکترال کالج بودند، تمام درهای کنگره قفل شد و نیروهای امنیتی در برابر شورشیان به صف کشیدند.

در تیراندازی ها در جریان این شورش، دست کم چهار نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند که تعدادی از آنها از نیروهای پلیس هستند. دست کم 53 نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند. تعدادی نیروی پلیس هم در این درگیری زخمی شدند.

براساس این گزارش ، کنگره پس از خروج شورشیان که با حضور نیروهای گارد ملی آمریکا و پلیس فدرال به حالت عادی برگشت، نشست خود را در ساعت 8 شب چهارشنبه به وقت محلی از سر گرفت. در نهایت جو بایدن برخلاف کوشش بعضی هواداران ترامپ در کنگره آمریکا، با کسب 306 رای گزینش گران به طور رسمی به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا تایید شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1528

به "آشنا با اشاره به اتفاقات شب گذشته آمریکا: قدرت از آن ملت ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنا با اشاره به اتفاقات شب گذشته آمریکا: قدرت از آن ملت ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید