اخبار اقتصادی

بهترین اپلیکیشن ها برای ارتقای سواد ریاضی

در این گزارش چندین مورد از بهترین برنامه های تحت وب را که به بهبود مهارت های ریاضی افراد یاری می نماید معرفی خواهیم کرد.

20 تیر 1399

آشنایی با مهمترین وسایل لازم برای سفر جاده ای

خیلی ها عاشق سفرهای جاده ای هستند. همین که فرصتی کوتاه برایشان پیش می آید، استارت زده و راهی جاده می شوند. سفرهای جاده ای جذابیت و هیجان های خاص خود را دارند. اما همواره اینطور نیست که همه چیز بر وفق مراد شما پیش برود و مسئله ای پیش نیاید. مسائل و گرفتاری...

16 تیر 1399

قسمت بیست و ششم و پایانی سریال کرگدن منتشر شد

سریال کرگدن به کارگردانی کیارش اسدی زاده و تهیه کنندگی صادق یاری، جدید ترین سریال شبکه نمایش خانگی است که قسمت بیست و ششم آن شنبه بیست اردیبهشت منتشر می شود.

15 تیر 1399

لبنان، حزب الله: اجرای طرح اصلاحات اقتصادی نیاز به انسجام ملی و همراهی مداوم دارد، تحت قیمومیت هیچ کشوری قرار نمی گیریم

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان در جلسه دولت این کشور به منظور بررسی طرح اصلاحات اقتصادی گفت که اجرای این طرح نیاز به انسجام ملی و همراهی مداوم دارد.

14 تیر 1399

نظر میشل عون درباره امکان کمک روسیه به لبنان در روزهای بحرانی

رئیس جمهور لبنان بیان نمود، بحران کنونی در این کشور سه بعد دارد و سیاست های اشتباه اقتصادی طولانی مدت نیز به آن دامن زده است.

12 تیر 1399

کرونا بر استقرار اس400 در ترکیه هم اثر گذاشت

ایسنا نوشت: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد، این کشور به دلیل بحران شیوع کروناویروس استقرار سامانه دفاع هوایی اس-400 را به تعویق انداخته اما این اقدام را در نهایت انجام خواهد داد.

8 تیر 1399

تماشای این هم پول ماهی رایگان شد

پویانمایی این هم پول ماهی به کارگردانی محمدعلی حسین خان و مرتضی احمدوند به صورت رایگان روی پرتال کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان نهاده شد.

7 تیر 1399

113 داستان دوست داشتنی جهان به بازار کتاب ایران می رسد

محبوبه نجف خانی در مصاحبه با خبرنگاران از انتشار 113 داستان دوست داشتنی جهان اطلاع داد و اضافه کرد: در این مجموعه، علاوه بر قصه هایی از برادران گریم و اندرسن و اسکار وایلد، چند اسطوره هم گنجانده شده است. اسطوره هایی که برای مخاطب ایرانی، شناخته شده نیستند...

6 تیر 1399

تشویق با ابزار مالیاتی

سخن را از این نقطه آغاز می کنم که کرونا عامل شکست کسب وکارها در جهان نشد؛ چراکه بسیاری از کسب وکارهای سودده با شیوع این ویروس نه تنها به تعطیلی کشیده نشدند، بلکه بسترهای جدیدی از درآمدزایی را در قواره تجارت خود آزمایش کردند. از فروشگاه های بزرگ زنجیره...

30 خرداد 1399

دیدنی ترین شهرهای اروپا

هر کسی ممکن است شهر پاریس را دوست داشته باشد . معمولا هیچ کس نمی گوید که عاشق لیسبون در فصل بهار است ، ولی بهتر است این عقیده تغییر یابد . اگرچه شهر های بزرگی هم چون پاریس دارای مکان های گردشگری فراوانی هستند اما این شهر ها ازدحام زیادی داشته و معمولا نرخ...

29 خرداد 1399

نزول 500 هزار تا 3 میلیونی قیمت خودرو های پرتیراژ

کاهش تقاضای خرید خودرو در پی شیوع کرونا و گرانی بازار باعث شد امروز قیمت خودرو های پرتیراژ روندی کاهشی داشته باشد و قیمت پراید 500 هزار تومان و قیمت انواع پژو 3 میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش یافت.

26 خرداد 1399

چمدان پاریس تا آمستردام در90 دقیقه ، هایپرلوپ آینده سفرهای بین المللی است؟

پس از مطالعه ای در هلند، پیشنهادهایی برای ایجاد یک شبکه هایپرلوپ که مسافران را در کمتر از 90 دقیقه از آمستردام به پاریس منتقل کند و از نظر مالی مناسب باشد مورد بحث قرار گرفته است.

25 خرداد 1399

افزایش 4 برابری جرائم سایبری در آمریکا با شیوع کرونا

بر اساس بررسی جدید اف بی آی شیوع ویروس کرونا در آمریکا باعث رشد چهار برابری وقوع جرائم سایبری در این کشور شده است.

25 خرداد 1399

خبرنگاران وضع فوق العاده در اسپانیا تمدید می گردد

مادرید- خبرنگاران- رییس دولت اسپانیا شنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد که میخواهد به دلیل مقابله با شیوع کرونا، وضع فوق العاده را تا 2 هفته دیگر (نهم مه/20 اردیبهشت) تمدید کند.

24 خرداد 1399

نامه روشنفکران و دانشگاهیان آفریقایی به رهبران این قاره درباره بحران کرونا

چندین نفر نویسندگان، روشنفکران و چهره های دانشگاهی در آفریقا طی نامه ای به رهبران این قاره توصیه کردند که از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا به عنوان فرصتی برای انجام تغییرات بنیادین بهره بگیرند.

24 خرداد 1399

توسعه نیروگاه پرند با استفاده از سرمایه های مردمی انجام شد

مدیرعامل نیروگاه پرند گفت: بهره برداری از این نیروگاه بدون احتیاج به سرمایه گذاری خارجی و تامین از محل صندوق توسعه ملی و فقط با اتکا به سرمایه های مردم و فروش صکوک صورت گرفته است.

22 خرداد 1399

بازیکنان کارکشته پرسپولیس اسیر حواشی نمی شوند، برگزاری جلسه با بازیکنان عظیم تر امری معمول است

مدیر باشگاه پرسپولیس گفت: بازیکنان تیم همگی باتجربه و خودساخته هستند، تازه از راه نرسیده اند و کارکشته تر از آن هستند که بخواهند تحت تأثیر این مسائل قرار بگیرند.

20 خرداد 1399

مشارکت هنرمندان خراسان شمالی در 41 نمایشگاه صنایع دستی در سال 98

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، هنرمندان استان در 41 نمایشگاه ملی، منطقه ای و استانی صنایع دستی مشارکت و حضوری فعال داشتند.

17 خرداد 1399

خبرنگاران فرانسه، گوگل را به رعایت حقوق رسانه های خبری ملزم می نماید

تهران-خبرنگاران- فرانسه قانون جدیدی وضع نموده که به موجب آن گوگل باید برای استفاده از محتوای منتشر شده از سوی شرکت های انتشاراتی و خبرگزاری ها، به آن ها پول پرداخت کند.

16 خرداد 1399

بیانیه پایانی نهمین نشست فوق العاده اوپک پلاس

وزیر نفت جزئیات نشست بیش از 10 ساعته کشورهای عضو و غیرعضو اوپک را تشریح کرد و گفت: 22 کشور بر سر کاهش فراوری روزانه 10 میلیون بشکه ای توافق کردند و قرار شد مذاکرات با مکزیک برای نهایی شدن این تصمیم ادامه یابد.

15 خرداد 1399
تعداد: (306)