اخبار اقتصادی

29 دی 1398

باگ امنیتی در رمز یکبار مصرف ، پیامک امن نیست!

آنالیز طرح رمز دوم پویا نشان می دهد که این طرح در بعضی موارد مربوط به ارسال پیامک با مسائل امنیتی روبرو است و می تواند حساب های بانکی مشتریان را به خطر بیندازد.

22 دی 1398

تحریم نتیجه کارنامه درخشان وزیر ارتباطات است

پس از قطع یک هفته ای اینترنت و اتصال تدریجی آن در شهرهای مختلف کشور، جمعه شب وزارت خزانه داری امریکا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در لیست تحریم خود قرار داد و دلیل آن را نقش وی در مسدودسازی گسترده اینترنت عنوان کرد؛ این درحالی است که نمایندگان مجلس...

21 دی 1398

اسماعیل پور: در مرحله حذفی جای اشتباه وجود ندارد، نمایندگان تایلند و ژاپن حریفان اصلی ما هستند

ملی پوش تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان ابراز امیدواری کرد بازیکنان این تیم کوشش ویژه ای را در مرحله حذفی جام باشگاه های آسیا انجام دهند و در نهایت به مقام قهرمانی مسابقات دست یابند.

21 دی 1398

آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟

خبرنگاران: روزنامه پاکستانی نیشن طی گزارشی با طرح این پرسش که آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟ نوشت پاکستان ملاحظات خاص خود را در این زمینه دارد و اینکه هند بتواند نظر موافق آمریکا در این زمینه را جلب کند نیز محل تردید است.

20 دی 1398

ابراز امیدواری میشل عون به تشکیل دولت لبنان تا چند روز آینده

رئیس جمهور لبنان نسبت به تشکیل کابینه جدید لبنان تا چند روز آینده ابراز امیدواری کرد.

17 دی 1398

تعطیلی 800 کتابخانه عمومی در انگلستان با سیاست های اقتصاد ریاضتی

آمارها نشان می دهد سیاست های اقتصاد ریاضتی دولت بریتانیا از سال 2010 تا کنون موجب تعطیلی بیشتر کتابخانه های کشور شده است.

17 دی 1398

عراق، ملاقات بارزانی با عبدالمهدی و صالح، مقتدی صدر خطاب به معترضان: شبح دخالت آمریکا را از خود دور کنید

تاکید مالکی بر لزوم انجام اصلاحات بدون دخالت خارجی، ادامه تظاهرات در بعضی مناطق، ملاقات بارزانی با عبدالمهدی، صالح و حلبوسی، سفر حکیم به واشنگتن و توصیه صدر به تظاهرات کنندگان برای دور کردن شبح دخالت آمریکا از خود از جمله خبرهای عراق است.

15 دی 1398

تالاب انزلی محل تخم ریزی ماهیان مهاجر شده است

عضو هیئت علمی مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: تالاب انزلی به محلی برای مهاجرت و تخم ریزی ماهیان مهاجر تبدیل شده است.

14 دی 1398

جدایی پوگبا از یوونتوس قطعی نیست

خبرنگاران: مدیر برنامه های هافبک فرانسوی بیانکونری تأکید کرد: جدایی پوگبا از جمع قهرمان ایتالیا قطعی نیست.

12 دی 1398

سایه سنگین هوش مصنوعی بر اشتغال انسان ها ، 2 راه فرار وجود دارد: خالی کردن میدان برای ربات ها ، باز آموزی و جنگ برای فرصت های شغلی

نشریه فارین پالیسی در مقاله ای به قلم مالی کیندر، به موضوع حضور هوش مصنوعی در محیط های کاری پرداخته و تلاش کرده پاسخی برای این پرسش پیدا کند که حضور ربات ها در محیط کاری انسان ها چه پیامدهای مثبت و منفی خواهد داشت.

10 دی 1398

نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت ، دلار ثابت ماند

به گزارش خبرنگاران، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز، 22 مردادماه 1398، بدون تغییر 42 هزار ریال قیمت خورد. همچنین امروز هر پوند انگلیس با 126 ریال افزایش نسبت به روز یک شنبه 50 هزار و 673 ریال و هر یورو نیز با 359 ریال کاهش نسبت به روز یک شنبه 46...

9 دی 1398

امضای قرارداد 3 میلیارد یورویی احداث خط آهن توسط ایتالیا در ایران

درجریان سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران، ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش میلیاردها دلار به امضا رساندند که موافقت نامه 3 میلیارد یورویی احداث 2 خط آهن سریع السیر در ایران از جمله آن هاست.

7 دی 1398

سرمایه گذاری 5 میلیارد یورویی ایران و ایتالیا در صنایع معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: تفاهمنامه هایی به ارزش 5 میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در صنایع معدنی با ایتالیا آماده شده است.

6 دی 1398

عکس روز: بستن بزرگراه در بیروت

یک معترض لبنانی در جریان تظاهرات ضد دولتی در بیروت پایتخت این کشور یک بزرگراه را موتورسیکلتش بسته است.

4 دی 1398

چرا کنسرت ها فقط در برخی سالن ها برگزار می شود؟

اجرای زنده موسیقی فقط در چند سالن تهران برگزار می شود و بسیاری از سالن ها بدون استفاده مانده اند!

3 دی 1398

6 زخمی در درگیری پلیس ایتالیا با دانش آموزان

تظاهرات دانش آموزان ایتالیایی به درگیری با نیروهای پلیس ختم شد.

2 دی 1398

افزایش بودجه نظامی آمریکا مستقیما چین و روسیه را هدف قرار داده است

خبرنگاران: یک مفسر و تحلیلگر مسائل سیاسی آمریکا تاکید نمود که افزایش هزینه های نظامی آمریکا که باراک اوباما آن را درخواست نموده است، در نهایت علیه روسیه و چین خواهد بود.

2 دی 1398

کوشش پکن برای به دست دریافت بازی منطقه ای با میانجی گری میان افغانستان و پاکستان

خبرنگاران: فرمانده ارتش پاکستان و وزیر امنیت عمومی چین در حالی با یکدیگر دیدار کردند که به زعم رئیس جمهور افغانستان پکن می تواند نقش میانجی میان کابل و اسلام آباد را بازی کند.

30 آذر 1398

چین خرید نفت از عربستان را افزایش نمی دهد

خبرنگاران: در حالی که پالایشگاه جدیدی در چین ساخته نمی گردد و به دلیل رجحان عرضه انتظار می رود حجم قرارداد خرید نفت چین از عربستان در سال 2015 برای دومین سال متوالی بدون تغییر حفظ گردد.

30 آذر 1398
تعداد: (195)