آیا در شرایط کرونایی می توانیم استخر برویم

به گزارش فیس راز، تهران (پانا) - یک متخصص بیماری های عفونی رفتن به استخر در شرایط کرونایی را مشروط به رعایت پروتکل های بهداشتی کرد.

آیا در شرایط کرونایی می توانیم استخر برویم

به گزارش ایسنا، سیاوش وزیری با بیان اینکه کرونا از طریق آب قابل انتقال نیست، گفت: البته این بدان معنی نیست که در محیط استخر این ویروس قابل انتقال نیست.

وی اضافه کرد: در استخر هم مانند سایر اماکن عمومی چنانچه فرد آلوده وارد شود و در فاصله کمتر از دو متری افراد قرار گیرد، قدرت انتقال این بیماری به دیگران را دارد.

وزیری گفت: در فاصله کمتر از دو متر ویروس کرونا به راحتی از طریق قطرات تنفسی فرد آلوده به دیگران منتقل می شود.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر لزوم از سرگیری بسیاری فعالیت ها و مشاغل در شرایط کرونایی گفت: به همین علت نمی توان حکم به تعطیلی دائمی استخرها داد و این اماکن می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت داشته باشند.

وزیری گفت: از جمله مهمترین نکات در خصوص استخرها در شرایط کرونایی بحث شلوغی آنهاست که مسئولین استخرها باید دقت داشته باشند که محیط استخر بیش از حد شلوغ نشود.

وی اضافه کرد: افرادی هم که خواهان رفتن به استخر در این شرایط هستند در ساعاتی به استخر بروند که تعداد افراد کمتری در آنجا حضور داشته باشد.

وزیری گفت: در محیط استخر هم حفظ فاصله حداقل دو متری با دیگران بسیار ضروری است و توصیه می شود افراد در محیط استخر نزدیک هم قرار نگیرند.

این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: مسئولین استخرها باید در این شرایط کرونایی از ورود افرادی که کوچکترین علائم مشابه سرماخوردگی دارند به محیط استخر جلوگیری کنند.

وزیری همچنین از تمام افراد خواست که در صورت داشتن علائم مشابه کرونا به طور جد از رفتن به استخر و سایر امکان عمومی اجتناب کنند.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه واکسن مجوزی برای عدم رعایت پروتکل ها نیست، گفت: افرادی که واکسن زده اند تنها از فرم شدید بیماری در امان هستند و به این معنا نیست که این افراد مبتلا به کرونا نمی شوند.

وزیری شرح داد: در حال حاضر با وجود سویه اُمیکرون که تا حدی ایمنی گریز است، رعایت پروتکل ها بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: این سویه نو سه تا چهار برابر نسبت به سایر سویه ها توانایی درگیر کردن افراد واکسینه شده را دارد، بنابراین می طلبد که افراد حتما در کنار واکسن، رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2160

به "آیا در شرایط کرونایی می توانیم استخر برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا در شرایط کرونایی می توانیم استخر برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید