آیا محسن تنابنده مقصر حواشی مهناز افشار است؟

به گزارش فیس راز، روزنامه جام جم: بعد کیمیا، امروز دومین نفری هستی که دلم برایش سوخت و تاسف خوردم. اما خانم افشار مگه غیر اینه بعد دیدن اسکرین شات ها آنقدر از هول خبر خشنود بودی که حاضر نشدی تحقیق کنی و سریع منتشر کردی؟ کانالیزه شدی، چون پتانسیل شو داشتی این را کاربری به نام دختر کاراته باز زیر توییت مهناز افشار نوشته؛ توییتی که دوباره افشار را به متن رسانه ها کشاند و حاشیه جدیدی برایش درست کرد. مهناز افشار در مطلب اخیرش در توییتر مدعی شده محسن تنابنده باعث واکنش های تند و احساسی اخیر او بود و حالا خودش را کنار کشیده.

آیا محسن تنابنده مقصر حواشی مهناز افشار است؟

واکنش هایی که حتی به شکایت قضایی علیه افشار هم کشیده شد و حالا هم احتمالا از نگرانی همین موضوع است که خارج از ایران به سر می برد و به کشور باز نگشته. افشار در چند ماه اخیر حاشیه های زیادی برای شخصیت حرفه ای خود آفریده و حالا در تازه ترین مورد، شواهد حاکی از اختلافات بین او و محسن تنابنده است. کسی که در فیلم قسم با او همبازی بود. توییتر شخصی مهناز افشار حالا تبدیل به یک تریبون مهم حاشیه ای شده است؛ تریبونی که هر از گاهی یک حاشیه درجه چندم روانه فضای فرهنگ و افکار عمومی می نماید.

از حاشیه درست کردن برای یاری عراقی ها به سیل زده های خوزستان گرفته و دمیدن به آتش زیر خاکستر نزاع های نژادپرستانه فارس و عرب و توصیه مردم به استفاده از یک داروی غیراستاندارد تا موضع تندی که به دلیل یک خبر دروغ علیه یک طلبه گرفت و برایش دردسرساز شد. حالا افشار در مطلب جدید خودش دست به یک انتحار جدید زده است. مایه موضع جدیدش، حذف تصویر چهره او از پوستر فیلم قسم است که قرار است به تازگی وارد شبکه نمایش خانگی شود.

افشار مدعی شده واکنشی که منجر به شکایت طلبه مازندرانی از او شده به دلیل اسکرین شات خبر دروغی بوده که محسن تنابنده برایش فرستاده. طبق ادعای افشار، محسن تنابنده بوده که اسکرین شات های برخی اخبار نادرست را برای افشار فرستاده و باعث شد او بر مبنای خبر های دروغ، واکنش نشان بدهد؛ واکنش هایی که برای او کم هزینه هم نبوده. در یک قلم فقط طلبه ای که افشار خبر دروغ توصیه به زنان ایرانی برای صیغه شدن مردان عراقی را به نقل از او منتشر نموده بود، راهی دادگاه شده و از مهناز افشار شکایت نموده. برخی منابع هم دلیل برنگشتن و ممنوع شدن فعالیت حرفه ای او تا اطلاع ثانوی را هم نه مواضع سیاسی او که همین شکایت شخصی از افشار می دانند.

دمیدن به نزاع فارس و عرب

قضیه به 9 ماه قبل و روز های بهاری اردیبهشت 98 باز می شود. یک حساب کاربری با تصویری از یک روحانی خطاب به زنان ایرانی توییت زده و آن ها را دعوت به صیغه شدن مردان عراقی نموده بود. افشار با انتشار اسکرین شات این توییت خطاب به منتقدانش افسوس خورد که در برابر چنین حقارتی ساکت مانده اند غافل از آن که حساب کاربری، یک حساب کاربری ساختگی و جعلی است و به دروغ از تصویر یک طلبه مازندرانی استفاده نموده بود. همین باعث شد طلبه مازندرانی بعد از مدتی در تبادل نظر با رسانه ها از شکایت از مهناز افشار خبر دهد.

سیدغفار دریاباری، صاحب اصلی آن تصویر همان زمان و در تبادل نظر با خبرگزاری فارس درباره نحوه اطلاعش از موضوع گفته بود یکی از دوستان نزدیکش به من پیغام داده در فضای مجازی از تصویر او سوءاستفاده نموده و به نقل از او مطالبی را علیه حشدالشعبی عراق منتشر نموده است. این طلبه مازندرانی در ادامه با اشاره به اقدام عجولانه مهناز افشار افزوده بود: من با کسی که با استفاده از تصویر من سوءاستفاده می نماید حرفی ندارم، او یک فرد معاند و بی معرفت است، اما حرف حساب من با سلبریتی هایی است که مطالب را بدون تحقیق منتشر می نمایند و منجر به یتیم شدن فرزندان این روحانی همدانی شدند.

دریاباری در ادامه گفته بود که از مسببان نشر این مطلب شکایت نموده است. همین مطلب کافی بود که اقدام شتاب زده افشار وارد فرآیند قضایی شود. تصویر او از تبلیغات فیلم قسم در سینما ها حذف شده و حالا هم گویا در جدیدترین مورد از تبلیغات این فیلم در شبکه نمایش خانگی هم حذف شده. شاکی خصوصی او برای پیگیری حقوق از دست رفته خود عزم جدی دارد. حالا هم افشار مدعی شده که اسکرین شات آن توییت جعلی توسط محسن تنابنده برایش ارسال شده. در ادامه هم از دستگاه قضایی درخواست نموده که او را هم به عنوان شریک اتهام مورد پیگیر قانونی قرار دهند.

تلویزیون را تحریم می کنم، اما نه الان

محسن تنابنده، اما تا این لحظه هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است. مهم ترین حواشی اطراف تنابنده به امضای بیانیه آبان 98 تعدادی از هنرمندان باز می شود که منتقد نوع برخورد اجرا شده با مردم در ناآرامی های آبان ماه و بعد از گرانی بنزین شده بودند. بیانیه ای که نام محسن تنابنده هم در زیر آن به چشم می خورد. به جز اینها، اما تنابنده در زمان اکران سینمایی قسم هم کنایاتی حواله صدا و سیما نموده بود. زمانی که در تیزر تبلیغاتی تلویزیونی این فیلم نشان چندانی از مهناز افشار به چشم نمی خورد. حذفی که گویا به دلیل شکایت خصوصی از افشار اجرا شده بود. تنابنده در همان زمان بدون اشاره به این که این اتفاق چه علتی دارد و چه فرد یا افرادی، افشار را برای اتخاذ چنین موضعی راهنمایی نموده اند، به سیاست تلویزیون در حذف تصویر مهناز افشار از تیزر تبلیغاتی فیلم اعتراض کرد.

او این روز ها در پروژه سریال تلویزیونی پایتخت حضور دارد و مشغول کار است. با این حال تنابنده هم هفته قبل حاشیه ساز شده بود. روز های انتهایی دی ماه بود که حضور دکتر محمدصادق کوشکی در یکی از برنامه های تلویزیونی حاشیه ساز شد. کوشکی سخنان ناشایستی بر زبان راند. کوشکی هرچند ضمیر سخنان خود را تعیین ننموده بود، اما قرائنی که در سخنان او وجود داشت احتمال رخشان بنی اعتماد را به واقعیت نزدیک می کرد. همین اقدام هم با واکنش تعدادی از سینماگران از جمله خانه سینما روبه رو شد. تعدادی از سینماگران با انتشار بیانیه ای از اهالی سینما درخواست کردند از همکاری با صدا و سیما خودداری نموده و تلویزیون را تحریم نمایند.

محسن تنابنده، اما در این میان موضع عجیبی گرفته بود. او اعلام نموده بود که بعد از اتمام قسمت ششم پروژه تلویزیونی پایتخت، تلویزیون را تحریم نموده و دیگر هیچ نوع همکاری با آن نخواهد داشت. تنابنده حتی تاکید نموده بود این تحریم فقط شامل بازیگری نشده و او دیگر حتی به عنوان نویسنده هم هیچ نوع همکاری با صدا و سیما نخواهد داشت.

با این حال همه این تحریم ها منوط به خاتمه تصویربرداری و فراوری پایتخت خواهد بود؛ چرا که به تعبیر خودش چاره ای جز ادامه تصویربرداری نیست. اقدامی که البته با واکنش طنازانه مخاطبان و کاربران شبکه های اجتماعی رو به رو شد که اگر واقعا قصد تحریم تلویزیون را دارد، چرا از همین میانه کار قطع همکاری نمی نماید و حاضر نیست ضرر مالی فسخ قراردادش را در ازای این تحریم تقبل کند.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1185

به "آیا محسن تنابنده مقصر حواشی مهناز افشار است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا محسن تنابنده مقصر حواشی مهناز افشار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید