اروپا هم اقدامات تلافی جویانه تجاری علیه آمریکا در پیش می گیرد

به گزارش فیس راز، اتحادیه اروپا می خواهد در واکنش به تصمیم اخیر آمریکا برای اعمال تعرفه های گمرکی بالا روی بعضی کالاهای اروپایی اقدامات تلافی جویانه ای را علیه ایالات متحده در پیش گیرد.

اروپا هم اقدامات تلافی جویانه تجاری علیه آمریکا در پیش می گیرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل فیس راز به نقل از نشریه فوکوس آلمان، اتحادیه اروپا هم می خواهد در واکنش به اعمال تعرفه های گمرکی بالا بر روی بعضی کالاهای خود از طرف آمریکا اقدامات تلافی جویانه را در پیش گیرد و تعرفه های میلیاردی را بر واردات کالا از آمریکا اعمال کند.

سسیلیا مالمستروم، کمیسر امور تجاری اتحادیه اروپا تصویب تعرفه های گمرکی بالا بر واردات اروپایی از طرف آمریکا را اقدامی کوته بینانه و غیر سازنده ارزیابی کرد.

بروکسل به نتیجه مذاکرات با واشنگتن امیدوار است تا به این ترتیب هر دو طرف در این باره به توافق برسند که چه حمایت هایی را در آینده برای فراوری کنندگان هواپیما باید داشته باشند.

به نوشته نشریه فوکوس علاوه بر این اتحادیه اروپا می خواهد میلیاردها دلار تعرفه های تلافی جویانه از جمله بر قطعات هواپیما، و کالاهایی مانند سس گوجه فرنگی و کنسول های بازی فراوری آمریکا را اعمال کند. در این راستا اتحادیه اروپا به حکم سازمان تجارت جهانی که به یارانه های غیر قانونی ایالات متحده برای رقیب ایرباس یعنی شرکت بوئینگ اشاره می نماید استناد کند. حکم بوئینگ حدود 10 ماه بعد از حکم ایرباس صادر شده است.

مقام های دفتر نمایندگی تجاری آمریکا اعلام نموده اند: ایالات متحده پس از پیروزی در شکایت مطرح شده در سازمان تجارت جهانی، تعرفه های جدیدی را علیه کالاهای اتحادیه اروپا اعمال خواهد نمود .

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا روز چهارشنبه فهرستی از کالاهایی را منتشر نموده است که میخواهد تعرفه های جدیدی را علیه آنها اعمال کند. این تعرفه ها و عوارض گمرکی قرار است از 18 اکتبر بر روی بعضی کالاهای تواید آمریکا اعمال گردد.

سازمان تجارت جهانی اخیرا به دولت ترامپ اجازه داده است تا تعرفه هایی به ارزش 7.5 میلیارد دلار علیه کالاهای اروپایی وضع کند. آمریکا پیش از این شکایتی را در مورد پرداخت یارانه غیرقانونی اتحادیه اروپا به شرکت ایرباس مطرح نموده بود .

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا گفت: از سازمان تجارت جهانی خواسته ایم تا نشستی را در روز 14 اکتبر برای تصویب تدابیر تلافی جویانه آمریکا علیه اروپا برگزار کند .

ترامپ در ماه می نیز تهدید نموده بود که تعرفه های سنگینی را علیه واردات خودرو از اروپا اعمال خواهد نمود .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 496

به "اروپا هم اقدامات تلافی جویانه تجاری علیه آمریکا در پیش می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا هم اقدامات تلافی جویانه تجاری علیه آمریکا در پیش می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید