الحاق ناو هسته ای آمریکا به بزرگترین رزمایش نظامی ژاپن

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از آساهی شیمبون، ناو هواپیمابر هسته ای یواس اس رونالد ریگان از دیروز شنبه در همراهی با یک رزم ناو کانادایی به رزمایش شمشیر بران پیوست- بزرگترین رزمایشی که تاکنون در پاسیفیک غربی و در آب های پیرامونی ژاپن انجام شده است.

الحاق ناو هسته ای آمریکا به بزرگترین رزمایش نظامی ژاپن

ژاپن و آمریکا برای این رزمایش که هر 2 سال یک بار برگزار می شود، 57 هزار نیروی نظامی، تفنگدار دریایی و خلبان را به صحنه آورده اند که حدود 11 هزار نفر بیش از نیروهایی است که در سال 2016 در این رزمایش شرکت کردند.

به ادعای مقامات آمریکایی، نیروهای این کشور در راستای برقراری ثبات و حفظ توانمندی ها، در این رزمایش حضور دارند.

در همین رابطه، جان ریچاردسون رئیس عملیات های دریایی آمریکا، در سخنرانی که پنجشنبه گذشته در استرالیا داشت، مدعی شد: رزمایش شمشیر بران نشان دهنده تعهد متحدین همفکر در قبال یکدیگر است تا راهی برای تضمین صلح و ثبات در ایندوپاسیفیک بیابند.

انگلیس، فرانسه، استرالیا و کره جنوبی بر این رزمایش که دوشنبه هفته گذشته آغاز و سه شنبه این هفته سرانجام می یابد، نظارت می کنند.

به گزارش خبرنگاران، ژاپن در راستای سهم خواهی بیشتر در تامین امنیت آسیا، رویکرد حمایت از دیپلماسی منطقه ای همزمان با به رخ کشیدن قدرت نظامی را تشدید کرده است. این درحالی است که رویکرد آمریکا و متحدین غربی به ایندوپاسیفیک، در راستای مهار چین است و ژاپن نیز در اتحاد با این کشورها، منافع خود را جستجو می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 610

به "الحاق ناو هسته ای آمریکا به بزرگترین رزمایش نظامی ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحاق ناو هسته ای آمریکا به بزرگترین رزمایش نظامی ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید