این 2 بیماری در آینده در دنیا شیوع می یابد

به گزارش فیس راز، روسای جهانی بهداشت هشدار دادند که ویروس های حشرات مانند زیکا و تب دنگی می توانند عامل همه گیری بعدی باشند.

این 2 بیماری در آینده در دنیا شیوع می یابد

تب دِنگی نام یک بیماری ویروسی که این بیماری به وسیله پشه ای به نام پشه آئدس به انسان منتقل می گردد. این پشه که به ببر آسیایی مشهور شده در منطقه ها استوایی دنیا به ویژه آسیای جنوب شرقی از جمله مالزی وجود دارد.

این بیماری اخیراً توسعه زیادی یافته و تلفات انسانی زیادی برجای گذاشته است. علائم این بیماری سردرد، کمردرد و پشت درد، تب معمولاً شدید و در بعضی موارد خارش و جوش در قسمت های مختلف بدن است.

ویروس زیکا نام یک ویروس از خانواده فلاوی ویریده است و از پشه به انسان منتقل می گردد. ابتلا به این ویروس بیشتر در نقاطی از آفریقا و آسیای جنوب شرقی دیده شده است.

سازمان دنیای بهداشت معتقد است ویروس های منتقل شده به وسیله حشرات می تواند همه گیری دنیای بعدی باشد؛ پاتوژن هایی مانند ویروس زیکا به وسیله بندپایانی مانند پشه ها و کنه ها پخش می شوند.

کارشناسان در پی ایجاد استراتژی هایی برای جلوگیری از تکرار کووید-19 هستند. سیلوی برایاند، مدیر تیم آمادگی دنیای برای خطرات عفونی در سازمان دنیای بهداشت می گوید: ما دو سال از همه گیری کووید-19 را پشت سر گذاشته ایم و به سختی آموخته ایم که آمادگی کافی برای رویداد های پرتأثیر چقدر مهم است.

از سال 2016 بیش از 89 کشور با شیوع زیکا روبرو شده اند، در حالی که خطر ابتلا به تب دنگی از اوایل دهه 2000 در حال افزایش بوده است.

بهداشت نیوز به نقل از دیلی میل

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2221

به "این 2 بیماری در آینده در دنیا شیوع می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 2 بیماری در آینده در دنیا شیوع می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید