برترین کشتی کروز دنیا کدامند؟

به گزارش فیس راز، سفر در دریا، اقیانوس و رودخانه و دیدن طبیعت زیبای آن در کشتی تفریحی، تجربه ای لذت بخش است. برای آشنایی با بهترین کروزها در ادامه با ما همراه باشید.

برترین کشتی کروز دنیا کدامند؟

با کشتی کروز سفر به دور دنیا را تجربه کنید.

دریانوردی همیشه یکی از تفریحات محبوب گردشگران بوده است. کشتی تفریحی یا همان کشتی کروز بهترین روش برای کسب این تجربه و سفر است. برخی کروزها در دریا و اقیانوس بین شهرها یا کشورهای مختلف سفر می نمایند و برخی از آن ها تجربه ای چند ساعته بر فراز زیباترین رودخانه های جهان، برای شما به ارمغان می آورند.

بر روی رودخانه ها یا اقیانوس، بهترین تعطیلات و قایق خودتان را پیدا کنید!

نویسنده این مطلب شری آیزنبرگ، سردبیر شرمنز کروز است.

1. کشتی های کروز رودخانه و اقیانوس

ممکن است فکر کنید کشتی های کروز، استراحتگاه های شناور هستند، اما تعداد زیادی از کشتی ها به شما یاری می نمایند تا با بنادر مقصد از نزدیک آشنا شوید. آن ها بر مناطق ویژه ای تمرکز دارند، افراد متخصصی را برای آشنایی بیشتر با آن مکان استخدام می نمایند و می توانند شما را به جاهایی ببرند که در حالات دیگر دسترسی به آن ها غیرممکن است. برای مثال، ملوکا با گنجایش 16 مسافر و مروئه با گنجایش 20 مسافر در کمپانی نور ال نیل، رود مصری نیل را در نسخه باظرافت به روز شده داهابی کلاسیک، می نوردند. در ادامه در خصوص کروزهای مورد علاقه ما بیشتر بخوانید.

2. دانوب

ام اس جوی یک تاک با گنجایش 130 مسافر، از کشتی های دیگر در این رودخانه الهام بخش والتز، کوچک تر است و اداره گردش دریایی در این خط مشهور پر از جزئیات را آسان تر می نماید. همه چیز در این سفر با هزینه اولیه ای که به یورو (فورینت مجارستان یا کرون جمهوری چک) پرداخت می کنید، از جمله استفاده از سرویس بهداشتی در کشتی، تحت پوشش قرار می گیرد. تاک همچنین امکانات بخصوصی را نیز در اختیار مسافرانش قرار می دهد، مانند شام در آموزشگاها کلاب خصوصی در آموزشگاه علوم مجارستان و تور در ساختمان اپرای ملی مجارستان که هر دو در بوداپست هستند و نگاه نزدیکی به کلیسای انگلسلز، تنها صومعه تراپیست (عضو فرقه ای از راهبان مرتا، اهل سکوت) است.

3. آمازون

آریا آمازون در طول جنگل های بارانی پرووین (Peruvian)، با گذر از دهکده های بومی و طبیعی و فرصتی برای ماهیگیری ماهی پیارانها، حرکت می نماید. روی کشتی، منوهای غذای محلی چون سوپ سرد سبزیجات، ماهی رودخانه ای و سالاد پالم، سرو می گردد.

4. رود چوبی (CHOBE)

ملکه زامبزی در طول رود چوبی در مرزهای بوتسواناد نامبیا، به صورت سالیانه حرکت می نماید. شما حیوانات وحشی را در ساحل پارک ملی چوبی، خانه بیشترین تراکم فیل ها در آفریقا را خواهید دید.

5. کانال بورگاندی

مانند تمام کانال های کروز و جهتهای آبی کشور فرانسه، ننوفر با گنجایش 12 مسافر در اقامتگاه های موقتی مانند فروشگاه ها، کافه و نانوایی ها، توقف و به صورت تفریحی در جهت کوچک قدیمی بورگاندی شمالی برای دیدن دهکده های فرانسوی و تاکستان های تحسین برانگیز، حرکت می نماید.در این قایق مجلل دو عرشه ای، دوچرخه هایی برای زمانی که شما می خواهید در جهتهای روستایی پر از درخت، سواری کنید، در دسترس است. یکی از قسمت های جذاب جهت، بازدید از فرجزدبوفون (Forges de Buffon)، مکانی (سیرکا 1768) است که مهمان ها به دعوت صاحبخانه وارد آن و مهمان یک نوشیدنی، شنیدن افسانه های محلی و گردشی در باغ سبزیجات می شوند.

6. نیل

با لم دادن روی بالش های پرشده از پنبه مصری در عرشه بالای مروئه نور ال نیلز، شما حس یک روز مدرن با فرعون، همان طور که از میان نخل های قدیمی، لک لک گرجهتی و معابد ادیفو و کومومبو می گذرید، را خواهید داشت.

7. می سی سی پی

ملکه آمریکایی با گنجایش 436 نفر، با سیستم پدالی در طول رودخانه حرکت می نماید و شما بر روی جایگاه های چوبی، مناظر زیبایی خواهید دید و وعده محلی خوشمزه ای (بیسکویت، مرغ سرخ شده، میگو، کوفته و پنیر بینت) را میل خواهید کرد..

8. میکونگ

سنیک اسپریت (Scenic Spirit) ارغوانی رنگ با گنجایش 68 مسافر ، سال گذشته با سوئیت های بالکن دار و کابین های تک تخته، روانه سفر شد. از جمله تجربیات روی خشکی آن می توان به تور صومعه در کمبوجیه، پایتخت قدیمی اودونگ و دریافت دعای مانک (راهب تارک جهان) اشاره نمود.

9. ایراوادی

آوالون میانمار با گنجایش 36 مسافر تنها کشتی ای است که در تمام سال به مرز شمالی میانمار سفر می نماید. در سرودهای دسته جمعی با بچه های مدرسه ای همراه شوید، از خانه ماهیگیر دیدن کنید و به مانک ها صدقه دهید.

10. مارکزاز

کشتی نیمه کروز نیمه باری آرانویی 5 با خدمه محلی محبت آمیز اش شما را به سفر دریایی 14 روزه به مجمع الجزایر دورافتاده اقیانوس آرام جنوبی، دعوت می نماید. آن ها داستان های خانوادگی شان را در جهت سفر به مکان های باستانی تیکی و باغ های گرجهتی با شما به اشتراک می گذرانند.

11. گالاپاگوس

اندوور دوم نشنال جئوگرافیک علاوه بر لباس های خیس، قایق پارویی کایاک و زودیاک، یک قایق با کف شیشه ای نیز حمل می نماید. در این قایق به تحسین غاز دریای شمالی با پاهای آبی، شیرهای دریایی و گروه های پرنده دریایی بپردازید و سپس زیرآبی بروید.

12. کارائیب

از آنجایی که بیشتر خدمه کشتی آیلند ویندجمر با گنجایش 26 مسافر به نام ولا اهل جزایر کارائیب هستند، شما پیشنهادات محلی فوق العاده ای برای بار و فروشگاه ها دریافت خواهید کرد. یکی از مکان های مورد علاقه سنت لوشیا، مهمانی خیابانی ماهی آدینه در خلیج رودنی، است.

13. ترنس آتلانتیک

ملکه ماری 2، کشتی دریادار خط کونارد، با بدنه ای ساخته شده برای سرعت های بالاتر، شما را در فرهنگ بریتانیا غوطه ور می نماید. همین طور که شما از تالاب عبور می کنید، به کافه شیر طلایی و فیش اند چیپس برخورد خواهید کرد.

14. سیشلز (SEYCHELLES)

کریستال اسپریت با گنجایش 62 مسافر، اولین کشتی خصوصی این خط مشهور مجلل، زمستان را در این جزایر اقیانوسی هند سپری می نماید. بچه لاک پشت ها را در خیزاب دریاکنار رها و نخل های عظیم کوکودمر را تحسین کنید.

15. آنتارکتیکا

کاوشگر نشنال جئوگرافیک تجهیزات فیلمبرداری زیر آب را با خود حمل می نماید که به شما اجازه می دهد ببینید زیر آب چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است. بین کوه های یخ شناور قایق رانی کنید و دوربین دستی خود را برای مشاهده پنگوئن گنتو آماده نگه دارید.

16. فرنچ پلینیژیا (French Polynesia)

پائول گاگوئین با آبخوری (عمق آب مورد احتیاج کشتی برای آنکه به کف دریا برخورد نکند) کم عمق برای دریانوردی در چشمه های پلینیژیا ساخته شده است. این خط کروز از خوانندگان محلی برای اجرا دعوت به عمل می آورد و آب گرم درمانی به همراه روغن مونوی که از گل های محلی تیاره گرفته می گردد، به شما پیشنهاد می دهد.

17. بالتیک

پس از گذراندن یک روز در تور تالین یا دیدن یک اجرای خصوصی در اپرای سلطنتی سوئد در استکهلم، شما می توانید به سمت آب گرم مدل اسکاندیناویایی روی کشتی وایکینگ اسکای برای یک سونای عالی به همراه بازدید از اتاق برف بروید.

18. فلات نروژی

هارتیگروتن (Hurtigruten) برای رساندن نامه به فلات های شمالی راه اندازی شد و امروزه این خط کماکان این سنت را ادامه می دهد. روی کشتی از سالمون محلی بخورید و دنبال نورهای شمالی از پنجره سونا باشید.

19. جزایر یونانی

ادیسه یونانی آنتیک در سفر به یونان باستان تخصص دارد. با این کشتی به المپیا و خرابه های پیلوس در مژینیا بروید. هر روزه تعدادی از پروفسورها، تاریخ دان ها و سفیرهای سابق دانش شما را اضافه خواهند کرد.

20. آلاسکا

از گروه های کروز آلاسکا در ماجراجویی بر کروزهای سافاری فاصله بگیرید. در اندیکت آرم (Endicott Arm) قایق (کایاک) سواری کنید، به تماشای یخچال های طبیعی بپردازید و در طبیعت وحش جزایر بارانوف و چیکاگوف زندگی کنید.

21. مدیترانه

لپنانت سه دکله، از انواع بندرهای کوچک مدیترانه و مکا ن هایی در طول ساحل مرجانی (کورسیکان) دیدن می نماید. روی کشتی، با دوستانی جدید آشنا شوید و ماکارون های خوشمزه لادور بخورید.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 238

به "برترین کشتی کروز دنیا کدامند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "برترین کشتی کروز دنیا کدامند؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین کشتی کروز دنیا کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید