برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟

به گزارش فیس راز، یک فعال گردشگری گفت: برخورد با این تورها در حیطه وظایف کدام اُرگان است؟

برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟

ایسنا: آریا مرادی امروز در نشست تخصصی با موضوع نقش تورهای گردشگری در حفاظت از محیط زیست و گردشگری پایدار با موضوع جلوگیری از تحریف(سوءاستفاده از محیط زیست) که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، اداره کل حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و با حضور تورهای گردشگردی مجاز در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: ما به عنوان تورهای گردشگری همواره در برابر طبیعت احساس مسئولیت کرده و در مسائل و مسائل محیط زیستی مانند آتش سوزی درختان همواره پای ثابت بوده ایم.

وی ادامه داد: ما از دستگاه های ذی ربط انتظار همکاری داریم و بیشتر مخاطب ما میراث فرهنگی است.

مرادی مطرح نمود: در دوران کرونا گفتند که تورهای گردشگری مجاز حق بردن تور به دامن طبیعت را ندارند، اما همان زمان از استان های دیگر با ما تماس می گرفتند که می خواهند به استان ما تور بیاورند، اگر بنا بر نبردن تور است کل تورهای کشور باید محدودیت داشته باشد.

این نماینده تور گردشگری با اشاره به این که نیاز به مقابله با کسی نیست که تور گردشگری مجاز دارد، چراکه آن گروه آنقدر دلسوز طبیعت است که مجوز گرفته است، شرح داد: ما باید جلوی تورهای غیرمجاز را بگیریم، میراث فرهنگی می گوید که برخورد با تورهای غیرمجاز در حیطه ما نبوده و ما فقط با تورهایی که مجوز دارند کار داریم.

وی گفت: کار تورهای گردشگری ما به جایی رسیده که پدر گردشگری لرستان می گوید باید دنبال شغل دیگری بشود، چراکه هیچ مقابله ای با تورهای غیرمجاز در استان نمی شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1974

به "برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز وظیفه کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید