بهره مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه های اندیشه ورز

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از بنیاد ملی نخبگان، نشست مسئولان بنیاد ملی نخبگان با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور ناصر باقری مقدم سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونان بنیاد در محل شورا برگزار گردید.

بهره مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه های اندیشه ورز

در بخشی از این نشست، ناصرباقری مقدم؛ سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: مطابق با سند راهبردی کشور در امور نخبگان، برنامه های بنیاد نخبگان با دو رویکرد عالی محدود و خوب فراگیر دنبال می گردد.

وی اضافه نمود: در رویکرد کلان عالی محدود، بنیاد برنامه هایی برای دست یابی به مرجعیت علمی تدوین نموده و در دستور کار داشته و دارد. بعلاوه توجه به موضوع خوب فراگیر را می توان رویکردی موثر و موتور محرک توسعه اکوسیستم نوآوری و دانش بنیان به عنوان ضرورتی انکارناپذیر در راستای پیشرفت کشور برشمرد.

باقری مقدم در ادامه با اشاره به نقش نخبگان و استعدادهای برتر در تحقق شعار سال و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر لزوم توسعه اقتصاد دانش بنیان، گفت: برای رسیدن به قله های علم و دانش و توسعه زیرساخت های دانش بنیان در کشور و بعلاوه ایجاد بستر مناسب برای اثرگذاری نخبگان که رکن اصلی این مهم را تشکیل می دهند، ضروری است، از رویه های توجه صرف به سوابق آموزشی و پژوهشی در شناسایی اجتماعات نخبگانی عبور نموده و به سمت ایجاد بستر مناسب و طراحی و اجرایی سازی برنامه های توانمندسازی منطبق با احتیاج اساسی کشور در مسائل مختلف حرکت کنیم تا زمینه حضور موثر نخبگان و مستعدان برتر را در شرکت های دانش بنیان و سایر حوزه های شناسایی شده فراهم آوریم.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد بانک اطلاعاتی ارزشمندی از اجتماعات تخصصی نخبگانی شامل، دانشجویان و دانش آموختگان برتر و نخبگان در حوزه های مختلف در اختیار دارد، از این رو در سال تازه، بهره مندی از توان مشورتی و عملیاتی آنها در کارگروه های مختلف با همکاری دستگاه های اجرایی و گروه های اندیشه ورز با حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی را در دستور کار قرار داده است.

باقری مقدم با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه مخاطب درخصوص فعالیت های نخبگانی گفت: هویت بخشی و توجه به امور رسانه ای از دیگر برنامه هایی است که در امسال بنیاد با قوت و جدیت بیشتری نسبت به گذشته دنبال خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2145

به "بهره مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه های اندیشه ورز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی از توان مشورتی نخبگان در گروه های اندیشه ورز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید