تازه ترین کتاب سیدمهدی شجاعی در بازار خبرنگاران

به گزارش فیس راز، زنی، مردی و دنیایی نامردی نوشته سیدمهدی شجاعی برای بچه ها منتشر شد.

تازه ترین کتاب سیدمهدی شجاعی در بازار خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، این کتاب در 40 صفحه و قطع رحلی بیاضی در انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: کتاب زنی، مردی و دنیایی نامردی نوشته سیدمهدی شجاعی برای مخاطبان کودک است که در آن داستان سفر اسرای خاندان پیامبر (ص) و امام حسین (ع) پس از واقعه عاشورا به سمت شهر کوفه و حضور در مجلس ابن زیاد روایت می گردد.

سیدمهدی شجاعی که در سابقه کاری خود نوشتن برای مخاطبان کودک به ویژه بازنویسی و روایت هایی از زندگی ائمه اطهار (ع) و فرازها و اتفاقات خاص از زندگی ایشان را دارد، در این اثر نیز سعی نموده فرازی از ماجرای اسارت خاندان عترت را پس از واقعه عاشورا به شکلی مستند و تاریخی و در عین حال جذاب و کامل روایت کند.

او در داستان خود از مرثیه سرایی فاصله گرفته و سعی نموده بعضی از مهم ترین مفاهیم فکری و اعتقادی موجود در داستان اسرای خاندان پیامبر پس از واقعه عاشورا و نوع برخورد آن ها با مردم کوفه و نیز خطابه آن ها در کاخ کوفه و نحوه روبرو شدنشان با ابن زیاد و عوامل او را به ساده ترین و در عین حال تاثیرگذارترین شکل ممکن بازگو کند. این اتفاق از این روایت کتابی را پدید آورده که گرچه در نگاه اول داستانی تکراری و شنیده شده دارد، اما در واقع متنی تاثیرگذار و مستحکم را برای مخاطبان هدف خود پدید آورده که آن ها را به فکر و تامل در این واقعه تاریخی وادار می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1672

به "تازه ترین کتاب سیدمهدی شجاعی در بازار خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین کتاب سیدمهدی شجاعی در بازار خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید