تنها بازمانده دوران باستانی زمین، عکس

به گزارش فیس راز، خفاش سرچکشی، موجودی شگفت انگیز که با آناتومی منحصر به فرد و قابل توجه خود توانسته رشد کند. این گونه با سر چکشی شکل، بینی بسیار بلند، گوش های نوک تیز و چشم هایی که در کناره های سرش واقع شده است، به یکی از پیروز ترین گونه ها در زیستگاه خود تبدیل شده است.

تنها بازمانده دوران باستانی زمین، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ساختار بدنی غیرمعمول خفاش سر چکشی، مزایای مختلفی را برای آن فراهم می نماید که به آن اجازه می دهد در محیط خود رشد کند. طول بال های پهن و شکل ساده آن به آن امکان می دهد با سرعت های بالا پرواز کند و به راحتی مانور دهد و آن را به یک شکارچی مهیب تبدیل می نماید.

علاوه بر این، پوزه بلند آن برای شناسایی و گرفتن طعمه با استفاده از بو مناسب است، در حالی که گوش های بسیار حساس آن می توانند حتی ضعیف ترین صداها را تشخیص دهند. خفاش سر چکشی همراه با الگوی خز خود که به آن یاری می نماید با محیط خود ترکیب گردد و از شکارچیان فرار کند، گواهی قابل توجهی از قدرت سازگاری طبیعت است.

آناتومی منحصر به فرد خفاش سر چکشی بعلاوه به آن اجازه می دهد تا در محدوده ای از زیستگاه ها زندگی کند که سایر گونه ها نمی توانند به آنها دسترسی داشته باشند. پهنای بال های وسیع آن به آن امکان می دهد در فضاهای تنگ مانند غارها و شکاف ها حرکت کند، در حالی که پاهای قوی آن به این معنی است که در صورت لزوم می تواند به سطوح عمودی مانند درختان یا صخره ها بچسبد. علاوه بر این، چشم های خفاش سر چکشی در دو طرف سر آن قرار گرفته است و دید محیطی بسیار خوبی برای شکار طعمه یا اجتناب از شکارچیان در تاریکی برای آن ها فراهم می نماید.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2402

به "تنها بازمانده دوران باستانی زمین، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنها بازمانده دوران باستانی زمین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید