تولید دستگاه جدید ثبت نوار مغز و عصب توسط محققان کشور

به گزارش فیس راز، یک شرکت دانش بنیان ایرانی اقدام به گسترش تولید دستگاه هایی برای ثبت فعالیت های الکتریکی مغز و همچنین فعالیت های الکتریکی عصب و عضله کرده است.

تولید دستگاه جدید ثبت نوار مغز و عصب توسط محققان کشور

شهباز عسکری مدیرعامل این شرکت گفت: این شرکت با سابقه ای 20 ساله، در زمینه تولید دستگاه های نوار مغز (EEG)، نوار عصب و عضله (EMG) و لوازم جانبی آنها و همچنین ارائه خدمات پس از فروش فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: در طول این سال ها مدل های متفاوتی از این دستگاه ها توسط شرکت تولید شده که به متخصصان مغز و اعصاب، مراکز تحقیقاتی و بیمارستان ها ارائه شده است. براساس نظرات منتقدانه و مفید کاربران نهایی این دستگاه ها، بخش تحقیق و توسعه شرکت در جهت ارتقای محصولات خود گام برداشته و در حال حاضر مدل های تازه ای ارائه کرده است.

عسکری شرح داد: این مدل ها کاملا قابل مقایسه و رقابت با نمونه های خارجی خود بوده و سطح نویزپذیری آن ها بسیار پایین است. علاوه بر این، طراحی نرم افزار آن ها به گونه ای است که به راحتی برای کاربر قابل استفاده یا در اصطلاح کاربرپسند است. همچنین با توجه به تکنولوژی های به کار رفته در طراحی و ساخت این محصولات، در مقایسه با نمونه های خارجی، قیمت بسیار مناسبی دارند.

وی با اشاره به اینکه کیفیت دستگاه ها به گونه ای است که علاوه بر تاییدیه وزارت بهداشت، پیروز به دریافت گواهی CE،ISO 13485 و گواهی سلامت کشور کانادا (Health Canada) شده اند، مطرح نمود: از جمله ویژگی های مدل جدید دستگاه ثبت نوار مغز (EEG)، کاهش میزان نویزپذیری و نیز چک کردن امپدانس الکترودها (Impedance checking) است که امکان کنترل کردن امپدانس الکترودهای متصل به سر بیمار برای ثبت سیگنال را به کاربر می دهد.

مدیرعامل این شرکت اضافه کرد: بدین ترتیب کاربر پیش از ثبت سیگنال، می تواند از کیفیت اتصال الکترودها بر روی سر اطمینان حاصل کند. همین طور می توان به طراحی نرم افزار آن اشاره کرد. قابلیت Brain Mapping طیف فرکانسی را برای یک بخش یا کل سیگنال ثبتی می دهد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که کاربر هر ترکیب مونتاژ مختلف که بخواهد را می تواند تعریف کرده و بر اساس آن ها گزارش نهایی را تهیه کند. همچنین، نسبت به مدل های پیشین این شرکت، مدل جدید قابلیت ثبت سیگنال تا 32 کانال را دارد.

وی با تاکید بر این موضوع که در خصوص دستگاه ثبت نوار عصب و عضله (EMG)، تلاش های زیادی به منظور تغییر طراحی سخت افزار دستگاه به منظور کاهش نویزپذیری اجرا شده است، اضافه کرد: همین طور می توان از ویژگی های نرم افزاری آن یاد کرد، به گونه ای که با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین (Machine learning)، امکان شخصی سازی تست ها برای کاربران وجود دارد.

عسکری با بیان این موضوع که با توجه به نیاز بازار و تقاضای مشتریان، لازم دیدیم تا تولید محصولات خود را افزایش دهیم گفت: از این رو برای تامین مواد اولیه این دستگاه ها، تقاضای تسهیلات از صحا کردیم که با همکاری و موافقت صندوق حمایت از صنایع الکترونیک روبرو شدیم و روند دریافت تسهیلات به خوبی پیش رفت.

وی اضافه کرد: با تسهیلات صحا توانستیم بخشی از این مواد اولیه مورد نظر را خریداری کرده و به هدف خود که همان گسترش تولیدات بود دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 591

به "تولید دستگاه جدید ثبت نوار مغز و عصب توسط محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید دستگاه جدید ثبت نوار مغز و عصب توسط محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید