فراوری پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب

به گزارش فیس راز، می توان آن را مانند یک ساعت روی مچ دست بست یا به شکل گردنبند استفاده کرد. به گفته محققان این طرح اولیه به توسعه گجت های پوشیدنی یاری می نماید که در حقیقت پوست هایی فناورانه با قابلیت جمع آوری اطلاعات بیومتریک هستند.

فراوری پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب

محققان یک گجت پوشیدنی الکترونیکی با قابلیت بازیافت ابداع نموده اند که مانند پوست انعطاف پذیر است و می تواند ضربان قلب و تعداد گام های فرد را ردیابی کند. محققان یک جایگزین مناسب برای دستگاه های پوشیدنی ابداع نموده اند که به شکل یک پوست الکترونیکی با قابلیت خود ترمیم شوندگی است و می تواند ضربان قلب و تعداد گام های فرد را رصد کند.

علاوه بر آن این دستگاه به حفظ محیط زیست یاری می نماید. به گفته محققان دانشگاه کلرادو بولدر آمریکا این دستگاه کاملا قابل بازیافت است. در دل این دستگاه سیم های فلزی مایع بین دو لایه پلیمر انعطاف پذیر قرار دارند و ابزار مذکور مانند یک صفحه مدار انعطاف پذیر عمل می نماید.

همچنین این دستگاه درصورت آسیب یا پاره شدن، طی 13 دقیقه خود را ترمیم می نماید. این گجت پوشیدنی شبیه پوست است و می توان از آن برای اندازه گیری دمای بدن استفاده کرد. همچنین می توان آن را طوری شکل داد که در قسمت های مختلف بدن قرار گیرد.

جیان لیانگ شیائو از دانشگاه کلرادوبولدر درباره این دستگاه می گوید: می توان آن را مانند یک ساعت روی مچ دست بست یا به شکل گردنبند استفاده کرد. به گفته محققان این طرح اولیه به توسعه گجت های پوشیدنی یاری می نماید که در حقیقت پوست هایی فناورانه با قابلیت جمع آوری اطلاعات بیومتریک هستند.

منبع: فرادید
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1398

به "فراوری پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری پوست الکترونیکی با قابلیت رصد ضربان قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید