جایزه سال فناوری های نوین سینما شکل می گیرد ، تکنولوژی در بدنه سینمای ایران وارد نشده است

به گزارش فیس راز، دبیر اولین رویداد جلوه های بصری سینمای ایران اظهار داشت در تلاش هستیم تا این رویداد را از سال آینده به صورت بین المللی برگزار کنیم.

جایزه سال فناوری های نوین سینما شکل می گیرد ، تکنولوژی در بدنه سینمای ایران وارد نشده است

به گزاش خبرنگاران، علیرضا حقیقی دبیر اولین رویداد جلوه های بصری سینمای ایران درباره اهمیت برگزاری این رویداد گفت: در جهان اتفاقات ویژه ای در حوزه سینما رخ می دهد و تکنولوژی در این صنعت ورود قابل توجهی داشته است، اما تکنولوژی در بدنه سینمای ایران آنچنان رسوخ نکرده و این مساله ای است که باید به آن توجه کرد، به همین دلیل این نیاز را احساس کردیم تا بدنه سینما به دیدن تکنولوژی و البته آشنایی با آن عادت کند و همین مساله باعث شد تا چنین رویدادی را در بنیاد سینمایی فارابی شکل دهیم.

وی گفت: نقش جلوه های بصری در تولیدات سینمایی، از ابعاد مختلف از جمله هزینه، زمان، کیفیت و …بسیار مهم است، مخاطب این رویداد که اولین دوره آن برگزار گشت اهالی سینما، کارگردانان، فیلمبرداران، تهیه کنندگان و دیگر کسانی که در این اکوسیستم فعالیت می کنند، هستند.

دبیر اولین رویداد جلوه های بصری سینمای ایران توضیح داد: هدف از برگزاری این رویداد این بود که بتوانیم امکان دسترسی به اساتید این حوزه را برای سینماگران، دانشجویان و علاقه مندان فراهم کنیم. در واقع تعداد آدم هایی که در این حوزه حرفی برای گفتن دارند، کم است و البته دسترسی به آنها نیز بسیار سخت است، به همین دلیل تلاش کردیم تا اساتید درجه یکی از جمله آقایان امیررضا معتمدی، امیر سحرخیز، سعید بیدزردی، جواد مطوری، امین انتشاری که در حوزه جلوه های بصری کارهای جذابی انجام داده اند را کنار هم جمع کنیم تا این رویداد به صورت تعاملی برگزار شود.

وی تاکید کرد: شکل برگزاری این رویداد به صورت مصاحبه و انتقال تجربه بود و شرکت کنندگان در جریان فرایند جلوه های بصری در سینمای ایران و البته سینمای جهان قرار می گیرند.

  • کدام فیلم ها تا به امروز پیشتاز جشنواره ونیز بوده اند؟
  • تصاویر | جنگ جهانی سوم و بی رویا از ایران در روز هشتم جشنواره ونیز | اکران پسر با بازی آنتونی هاپکینز

حقیقی گفت: این دوره از رویداد که به همت بنیاد سینمایی فارابی، صندوق صنایع خلاق و معاونت علمی برگزار گشت، آخرین رویداد از این جنس نبوده و ما در اختتامیه رویداد دبیرخانه دائمی رویداد افتتاح شد و تلاش می کنیم تا در سال آینده بتوانیم آن را به صورت بین المللی برگزار کنیم و همچنین در تلاش هستیم تا جایزه سال فناوری های نوین سینما را در کشور راه بیاندازیم.

وی توضیح داد: با توجه به زمان یک ساله ای که تا رویداد 2023 جلوه های بصری خواهیم داشت، زیر رویدادهای مرتبط با این موضوع را به صورت تخصصی تر و تمرکز روی حوزه های مرتبط بررسی و برگزار می کنیم.

دبیر اولین رویداد جلوه های بصری سینمای ایران بین کرد: لازم است یادآور شوم که دو موضوع برای این رویداد در نظر گرفته ایم، اولین موضوع که در رویداد امسال نیز امکان آن فراهم شد، در سرانجام رویداد کسانی که در این رویداد شرکت کردند نمونه کارهای خود را در اختیار دبیرخانه قرار می گیرد تا به اساتیدی که در رویداد حضور داشتند ارائه شده تا در صورت تمایل این افراد به پروژه های مختلف معرفی می شوند.

حقیقی در سرانجام گفت: در نظر داریم تا در سال آینده و با توجه به فراخوان هایی که منتشر می شود، نمونه کار افراد گرفته و در جشنواره سال آینده داوری و برترین ها معرفی شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2232

به "جایزه سال فناوری های نوین سینما شکل می گیرد ، تکنولوژی در بدنه سینمای ایران وارد نشده است" امتیاز دهید

1 کاربر به "جایزه سال فناوری های نوین سینما شکل می گیرد ، تکنولوژی در بدنه سینمای ایران وارد نشده است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه سال فناوری های نوین سینما شکل می گیرد ، تکنولوژی در بدنه سینمای ایران وارد نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید