حقایق بمبئی ، شهری با مالی کثیف ولی مجذوب کننده! (تور ارزان هند)

به گزارش فیس راز، شهرهای مالی بزرگی در جهان وجود دارند که سیل جمعیت را به سمت خود می کشانند. یکی از این شهرها، بمبئی در هند است که نه تنها بزرگترین ها و برترین ها در آن قرار دارند، بلکه شرایط معیشتی در آن عجیب و غریب به نظر می رسد. در سفر به هند و سفر به بمبئی با تور مسافرتی اگر به چشم یک شهر مالی که در ساحل دریا قرار گرفته است، نگاه کنیم، نشانه های زیادی می بینیم. از جمله صنعت سینمای بالیوود که در این شهر قدرت گرفته است، گران ترین خانه هند، بزرگترین و تنها پارک تفریحی بین المللی هند و... با این حال شرایط حمل و نقل عمومی و بهداشت در این شهر، در وضع اسفناکی است! مرکز تجارت هند، خیلی هم شیک و تمیز نیست، اگرچه برای یک توریست که در هتل زندگی می نماید، شرایط این شهر و زاغه نشینان آن چندان به چشم نمی آید. پس بهتر است با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص حقایق بمبئی بدانید!

حقایق بمبئی ، شهری با مالی کثیف ولی مجذوب کننده! (تور ارزان هند)

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

بمبئی هند، مالی اما کثیف و شلوغ و خطرناک!

1) در محله بوری بونده بمبئی، یک معبد به نام Mumba Devi Mandir وجود دارد که نام این شهر از روی آن گرفته شده است.

2) در سفر به هند با تور مسافرتی این نکته را در نظر داشته باشید که تامین و پخش غذا در بمبئی یکی از مشاغل پرطرفدار است. از سال 1890 این شغل در بمبئی انجام می شود و پنج هزار نفر به طور روزانه دویست هزار غذا را در سطح شهر پخش می نمایند. رقمی بسیار بالا که همه آنها با دوچرخه هایی به نام تلا Thela انجام می شود. هیچ کدام از این پخش نمایندگان، کارمند نیستند و همه شان صاحب کار به حساب می آیند. سهم همه در کار یکسان است. شیوه ای که باعث شده دانشجویان ارشد مدیریت بازرگانی، آن را مورد مطالعه قرار بدهند تا به ساز و کار آن دست پیدا نمایند.

3) قطار بمبئی برای اولین بار در ششم آوریل 1853 میلادی آغاز به کار کرد. این قطار در روزا ول، فقط 14 واگن داشت و می توانست 400 مسافر را از بوری بوندر به تانه در استان ماهاراشترا برساند. بمبئی افتخار داشتن اولین پل راه آهن هند را هم دارد.

4) در سفر به بمبئی با تور مسافرتی بدانید که این جا یک شهر ساحلی در هند است. اما شصت سال طول کشیده تا هفت جزیره ای که این شهر را می ساخته اند، به یکدیگر متصل شوند و تشکیل یک بندر را بدهند. باید گفت این جا یک جزیره بوده که تبدیل به بندر شده است.

5) از حقایق بمبئی این نکته را بدانید که اینجا هم مانند هالیوود، قطب فیلمسازی در هند است. و جالب است که به آن، بالیوود هم می گویند!

6) این بندر، یک شهر کاملاً مالی است و عجیب نیست که گران ترین خانه ها هم در آن قرار داشته باشند. یک ساختمان 27 طبقه عجیب به نام آنتلیا به قیمت حدودی یک میلیارد دلار در بمبئی هند وجود دارد که متعلق به ثروتمندترین فرد هند است.

7) حتی اولین اتومبیل هم در این شهر هند خریداری شده است. در سال 1901، یکی از ساکنان همین شهر مالی اولین خودروی هند را برای خود خریده است.

8) یکی دیگر از عجایب مالی این شهر از حقایق بمبئی در سفر به هند با تور مسافرتی این هست که، ساخته شدن پارک ملی گاندی در قلب بمبئی است. حدود 104 کیلومتر مربع وسعت دارد و غرب و مرکز شهر را از هم جدا می نماید. اتفاقی که معمولاً در شهرهای بزرگ نمی افتد و این پارک ها در خارج شهر ساخته می شوند!

9) وجود راه آهن در این شهر چندان هم پر خیر و برکت نیست. زیرا سالانه حدود 3500 نفر در قطارهای این شهر، جانشان را از دست می دهند و خطرناک ترین راه آهن دنیا به شمار می رود! این مسئله به علت نبود امکان حمل و نقل عمومی کافی است که باعث می شود در ساعت های شلوغ، مردم زیادی با استفاده ناصحیح از این وسیله، جان خود را به خطر بیاندازند.

10) بزرگترین های هند در این شهر مالی به چشم می آیند. حتی بزرگترین جشنواره خیابانی که به مدت ده روز در سال اجرا می شود. در جشنواره Ganesh Chaturtchi، همه مردم شهر به خیابان می آیند و در آن شرکت می نمایند!

11)یکی از حقایق بمبئی این هست که به نظر می رسد که شهردار شدن در بمبئی چندان جالب نیست. تمام این شهر مالی تحت فرمان استان ماهاراشترا است و شهردار، به نوعی حافظ و مسئول منافع شهر و مخاطرات آن است.

12) در سفر به هند با تور مسافرتی بدانید که شرایط غیربهداشتی در این شهر مالی بیداد می نماید و یکی از بدترین آنها، نبود توالت کافی در شهر است. نه تنها مردم، بلکه تمام گردشگران و خارجی ها هم از این شرایط به شدت در رنج خواهند بود.

13) فلامینگوهای زیادی، زمستان را به ساحل این شهر مهاجرت می نمایند

14) تپه ای منحصر به فرد در بمبئی هند وجود دارد که قدمت آن به 66 میلیون سال پیش برمی شود. مشابه این تپه که از بازالت سیاه و سفید ساخته شده است، فقط در آمریکا وجود دارد!

15) مجموعه کتاب های پرفروش کتاب جنگل که نویسنده آن را به جایزه نوبل رسانده است، در سال 1865 و به وسیله رودیارد کیپلینگ، نویسنده ای از همین شهر نوشته شده است!

16) بخشی از خانه یک قاضی در بمبئی در سال 1832، برای ساخت اولین اداره پست این شهر استفاده شد!

17) بزرگترین شهر هند، بمبئی است. طبق پیش بینی هایی که محققان انجام داده اند، جمعیت این شهر مالی تا سال2020 به 28 میلیون نفر می رسد و پرجمعیت ترین شهر دنیا خواهد شد! البته بدون دستشویی و خدمات بهداشتی و حمل و نقل عمومی مناسب!

18) روزانه شش میلیون مسافر با قطارهای بین شهری بمبئی به شهرهای مختلف جابه جا می شوند! این یکی از حقایق زیستی از مجموعه حقایق بمبئی نیز هست این مورد یکی از جالبترین حقایق بمبئی هست که در سفر به بمبئی با تور مسافرتی لازم هست در نظر داشته باشید.

19) در سفر به بمبئی با تور مسافرتی بدانید که در بندر بمبئی، 149 خط ساحلی وجوددارد!

20) همان طور که به به نظر می رسد، بزرگترین ها و اولین ها در هند، در این شهر مالی بندری بوده اند. اولین فرودگاه، اولین هتل پنج ستاره، اولین ایستگاه راه آهن، اولین پل راه آهن و..

21) یکی دیگر از بزرگترین های این شهر، تنها پارک تفریحی بین الملی استاندارد در هند است که نامش Adlabs Imagica است!

22) همه بزرگترین ها در برترین ها نیست! بزرگترین منطقه زاغه نشین در آسیا هم در این شهر قرار گرفته است. شهری مالی که گران ترین خانه هند هم در آن قرار گرفته است!

23) کلمه بالیوود از ترکیب هالیوود و ابتدای حرف شهر بمبئی، یعنی ب گرفته شده است! این یکی از حقایق بمبئی هست که جالب است بدانید.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2288

به "حقایق بمبئی ، شهری با مالی کثیف ولی مجذوب کننده! (تور ارزان هند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق بمبئی ، شهری با مالی کثیف ولی مجذوب کننده! (تور ارزان هند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید