خبرنگاران منزل تاریخی اعتصام الملک آشتیانی بازسازی شد

به گزارش فیس راز، اراک - خبرنگاران - رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان گفت: منزل تاریخی اعتصام الملک آشتیانی در این شهرستان با مشارکت مالک سال جاری بازسازی شد.

خبرنگاران منزل تاریخی اعتصام الملک آشتیانی بازسازی شد

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، علیرضا امیری اضافه نمود: بازسازی این منزل تاریخی با هدف استحکام بخشی سازه با اعتبار چهار میلیارد و 400 میلیون ریال صورت گرفته است.

وی گفت: خانه تاریخی میرزا ابراهیم اعتصام الملک مستوفی آشتیانی بناهایی است که معماری زیبایی دارد و در کنار رودخانه ای قرار گرفته که از میانه شهر عبور می نماید و یکی از سرمایه های تاریخی و گردشگری استان مرکزی محسوب می گردد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان گفت: این بنا مربوط به دوره قاجاریه است که راه دسترسی به ان از کوچه باریکی می گذرد و این ویژگی باعث شده بنای مذکور به دور از شلوغی های شهر باشد و این مهم جاذبه ای خاص برای گردشگران است.

امیری اضافه نمود: بازسازی و بازسازی بام، تزئینات آجری و نمای بیرونی ساختمان، اتاق ها و جلوگیری از نفوذ رطوبت به پی بنا، شیب بندی و تسطیح اطراف این اثر تاریخی صورت گرفته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان گفت: بنای خانه میرزا ابراهیم اعتصام الملک با شماره 32497 مورخ 18/2/1398 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

شهرستان آشتیان از توابع استان مرکزی در 80 کیلومتری اراک واقع شده و در این منطقه حدود 20 هزار نفر جمعیت زندگی می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1463

به "خبرنگاران منزل تاریخی اعتصام الملک آشتیانی بازسازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منزل تاریخی اعتصام الملک آشتیانی بازسازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید