دانش آموزان کانادایی با خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفتند

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، گروهی از دانش آموزان کانادایی با استفاده از رادیو آماتوری با خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفتند.

دانش آموزان کانادایی با خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفتند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتیپل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

اعضای کلوب علوم فضایی ایردرای (Airdrie) در آلبرتا کانادا با کریس کسیدی فضانورد ناسا که در فاصله 240 مایلی سطح زمین است، تماس گرفتند.

این دانش آموزان که بین 10 تا 13 سال داشتند سوالات مختلفی از کسیدی پرسیدند؛ مثلا هنگام بلند شدن موشک از زمین چه احساسی داشته، پس از استفراغ در فضا چه اتفاقی می افتد، ایستگاه فضایی بین المللی چه بویی می دهد، هنگام بازگشت به زمین دلش می خواهد چه غذایی بخورد و ویروس کرونا بر ایستگاه فضایی بین المللی چه تاثیری داشته است.

به گفته کسیدی خدمه ایستگاه در همه گیری ویروس کرونا بیشتر نگران خانواده خود روی زمین هستند. او همچنین به این بچه ها گفت ایستگاه فضایی بین المللی بوی یک خانه قدیمی را می دهد و دلش می خواهد پس از بازگشت به زمین غذای داغ بخورد!

یکی از دانش آموزان از او پرسید: وقتی در فضا کسی استفراغ می نماید، چه اتفاقی می افتد؟ کسیدی در پاسخ به او گفت: ما کیسه های مخصوصی برای این کار همراه می آوریم. اگر کسی نتواند تا باز کردن کیسه صبر کند، یک خرابکاری عظیم اتفاق می افتد.

هرچند به دلیل شیوع ویروس کرونا مدارس تعطیل است، اما یک سیگنال رادیویی مخصوص به این بچه ها اجازه داده از خانه شان با ایستگاه فضایی بین المللی تماس بگیرند.

در سال 2000 میلادی طرح رادیو آماتوریدر ایستگاه فضایی بین المللی (ariss) راه اندازی شد تا دانش آموزان را به خدمه ایستگاه متصل کند.

از زمان شروع این برنامه ، بیش از 250 هزار دانش آموز از 57 کشور دنیا با فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1202

به "دانش آموزان کانادایی با خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان کانادایی با خدمه ایستگاه فضایی بین المللی تماس گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید