دلیل انگلیس از استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس

به گزارش فیس راز، وزیر دفاع انگلیس مدعی شد که کشتی های جنگی انگلیس مستقر در تنگه هرمز قصد تحریک ایران را ندارند و عملیات آن ها تنها برای تردد امن کشتی هاست.

دلیل انگلیس از استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

به گزارش فیس راز به نقل از فارس، وزیر دفاع انگلیس گفت که دلیل استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس تمرکز بر تردد آزاد در آب های منطقه است و لندن به دنبال تحریک ایران نیست.

به نوشته وبگاه پلی موث، بن والاس وزیر دفاع انگلیس این هفته در جریان نشستی در مجلس انگلیس در خصوص حضور کشتی های جنگی انگلیس در خلیج فارس، گفت: اینک در خلیج فارس ما ناوچه های اچ ام اس دیفندر و اچ اساس مونروز را داریم. ما یک کشتی کمکی مجهز به بالگرد و تعدادی کشتی مین یاب داریم. ما تجهیزات دریایی بسیاری در منطقه داریم و با متحدان و کشورهای عرب خلیج [فارس] در منطقه همکاری نموده و نشست های مشترک برای استفاده حداکثری از تجهیزات برگزار می کنیم.

وی در ادامه اضافه نمود: اینک بر این موضوع تمرکز داریم که در خط ساحلی ایران را تحریک نکنیم و در عین حال از حفظ حقوق بین المللی آزادی ناوبری اطمینان حاصل نموده به نحوی که کشتی هایی که برای اقتصاد ما حیاتی هستند، تهدید و ربوده نشوند.

وزیر دفاع انگلیس در روزهای گذشته به بهانه افزایش تنش با ایران، ازعملیات مجدد همراهی کشتی های تجاری در تنگه هرمز خبر داده بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 803

به "دلیل انگلیس از استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل انگلیس از استقرار کشتی های جنگی بیشتر در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید