رئیس سازمان سیا تهدید به استعفا کرد

به گزارش فیس راز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به دلیل پاره ای اختلاف نظر ها با رئیس جمهور این کشور تهدید به استعفا کرد.

رئیس سازمان سیا تهدید به استعفا کرد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هیل، رئیس سازمان سیا به دلیل فشار های روز های پایانی از سوی دونالد ترامپ تهدید به استعفا کرد.

نشریه آکسیوس به نقل از منابع مطلع خود گزارش داد جینا هسپل به تازگی تهدید کرده از سمت ریاست سازمان سیا کناره گیری خواهد کرد، زیرا دونالد ترامپ برای مشخص کش پاتل، یکی از وفاداران خود برای تصدی سمت معاون رئیس سازمان سیا فشار آورده است.

سه مقام ارشد دولت ترامپ که از این موضوع مطلعند می گویند کاغذبازی هایی که موقعیت پاتل را در سیا رسمی می کند، اوایل دسامبر نهایی شده است.

این طرح در حالی به میان آمده که پیش از این برآورد ها درباره احتمال برکناری هسپل به دلیل عدم شرکت در جلسات جاسوسی اطلاعاتی روزانه رئیس جمهور قوت گرفته بود. اما هسپل در 11 دسامبر در جلسه با ترامپ شرکت کرد و همین می تواند علت تغییر تصمیم رئیس جمهور آمریکا باشد.

آکسیوس گزارش می دهد که ایده انتخاب پاتل به عنوان معاون سیا از عدم اعتماد روزافزون ترامپ به هسپل در سال گذشته ناشی می شود. ترامپ دریافت که اگر معاون فعلی سیا را مجبوربه استعفا و پاتل را جایگزین او کند، هسپل استعفا می دهد بنابراین پاتل را به عنوان معاون وی در نظر گرفت.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا دیوید کوهن را برای کلیدترین سمت سازمان سیا در نظردارد.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1532

به "رئیس سازمان سیا تهدید به استعفا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان سیا تهدید به استعفا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید