روابط ایران و عمان نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه

به گزارش فیس راز، خبرنگاران: در دیدار رئیس جمهور کشورمان و پادشاه عمان طرفین با توافق بر اجرایی نمودن تفاهمات به عمل آمده در سفر سلطان قابوس به تهران ابراز امیدواری کردند، روابط ایران و عمان بتواند نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه باشد.

روابط ایران و عمان نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش حوزه دولت فیس راز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ظهر امروز (چهارشنبه) پس از مراسم استقبال رسمی سلطان قابوس پادشاه عمان از رییس جمهوری کشورمان روسای دو کشور در حضور هیأت همراه و وزرای خارجه، نفت، راه و شهرسازی، کار و رفاه و امور اجتماعی و معاونان محیط زیست و گردشگری در مورد مسایل مختلف فی مابین دیدار و مذاکره کردند.

در این دیدار ضمن اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر توسعه همکاری ها در تمامی زمینه ها تأکید شد و طرفین با توافق بر اجرایی نمودن تفاهمات به عمل آمده در سفر سلطان قابوس به تهران ابراز امیدواری کردند، روابط ایران و عمان بتواند نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه باشد.

همچنین رؤسای دو کشور با اشاره به زمینه های موجود در توسعه روابط فی مابین بر گسترش همکاری ها در حوزه های انرژی، کشتیرانی، گمرکات، مسایل مالی و پولی، محیط زیست و توسعه توریسم و گردشگری و همکاری های علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی، تفاهم کردند.

در این دیدار طرفین ابراز امیدواری کردند روابط ایران و عمان و نزدیکی دو ملت بتواند در زمینه های مالی، فرهنگی و اجتماعی توسعه یافته و شرایط ویژه ای در روابط پدید آید.

در این دیدار همچنین اوضاع منطقه و شرایط نابسامان آن مورد آنالیز نهاده شد و در این خصوص که منطقه شاهد درگیری های مخرب بوده است و ضرورت دارد با توسعه روابط کشورها تنش های منطقه ای کاهش یابد، تأکید شد.

شایان ذکر است رؤسای دو کشور با اشاره به موقعیت سوق الجیشی ایران و عمان در تنگه استراتژیک هرمز با توجه به روابط نزدیک بین دو کشور بر امنیت این منطقه تأکید کردند، در سرانجام رییس جمهوری کشورمان و پادشاه عمان با تفاهم بر تسریع مذاکرات هیأت های دو طرف و وزرای حاضر بر اجرایی شدن مذاکرات سران دو کشور و اهداف مطرح شده تأکید کردند.

پس از این دیدار مذاکرات میان هیأت های دو کشور در زمینه های مختلف شروع شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 294

به "روابط ایران و عمان نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط ایران و عمان نمونه ای برای توسعه روابط بین کشورهای منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید