رکورد طولانی ترین شنای دریایی شکسته شد

به گزارش فیس راز، راس اگلی 33 ساله پس از تحمل گزیدگی نزدیک به 40 عروس دریایی و دماهای نزدیک به دمای انجماد، جایگاه نخستین مردی که در تاریخ دنیا توانسته است کل سواحل بریتانیای کبیر شنای دریایی کند را به نام خود ثبت کرد.

رکورد طولانی ترین شنای دریایی شکسته شد

راس از نخستین روز ماه ژوئن این سفر رکوردشکن را از آب های ساحلی مارگیت آغاز کرد و پس از 157 روز سفر دریایی، در چهارم نوامبر به نقطه سرانجام رسید. راس در این پروژه طاقت فرسا 1792 مایل را پشت سر گذاشته است.

قطعا شنای طولانی راس اگلی بسیاری از رکوردها را جابه جا کرده است. بنا بر گزارش انجمن شنای آب های آزاد دنیا، او در 74امین روز از ماجراجوییش پیروز به شکستن رکورد طولانی ترین شنای دریایی شد؛ و قطعا این افتخار با درد زیادی همراه بوده است.

صرفنظر از گزیدگی به وسیله عروس های دریایی، اگلی روزانه نزدیک به 12 ساعت شنا می کرد و تنها 6 ساعت و حتی بعضی مواقع کمتر می خوابید. در بعضی شرایط، زخم های راس را در حالی مداوا کرده اند که او مشغول خوابیدن بوده است.

بعضی منابع مطلع گفته اند که در بخشی از سفر، زبان اگلی به علت قرار گرفتن در معرض آب شور دریا، آغاز به تجزیه شدن کرد؛ حالتی که اصطلاحا به آن دهان شناگر گفته می گردد. تحت این شرایط، لایه های نازکی از پوست زبان شناگر جدا می شوند و او در دهان خود چیزی شبیه به مزه جوانه گندم احساس می نماید. در این شرایط خوردن حتی ساده ترین غذاها همانند فرنی، نودل، تخم مرغ و لوبیا برای شناگر غیرممکن می گردد. شاید به همین علت است که راس در این سفر طولانی 649 موز خورده است!

خوشبختانه تیمی متشکل از سه نفر در تمام این مراحل در کنار اگلی بودند تا شرایط او را از نزدیک کنترل و از او حمایت نمایند. حتی در آخرین مایل از سفرش بیش از 300 نفر خود را به آب زدند و در کنار او شنا کردند. و اینها تنها افرادی نیستند که در این سفر در کنار او بودند. دلفین ها، نهنگ ها و بسیاری از همسفران دیگر در این مسیر او را همراهی کرده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 18 دی 1401 بروزرسانی: 18 دی 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2286

به "رکورد طولانی ترین شنای دریایی شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد طولانی ترین شنای دریایی شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید