سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است، نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین

به گزارش فیس راز، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: سامانه سماح مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات دهی مناسب به زائران اربعین است.

سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است، نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه اجتماعی فیس راز، روابط عمومی سازمان حج و زیارت علی رضا رشیدیان گفت: در واقع با اطلاعات پایه ای سامانه سماح، آمار مشتاقان زیارت اباعبدالله از نظر پراکندگی درسطح استان ها و نیز نحوه و چگونگی توزیع و خروج آن ها از مرز معین و زمینه برنامه ریزی برای خدمات دهی و ساماندهی امکانات در آن سوی مرز هم براساس این ثبت نام ها فراهم می شود.

وی توضیح داد: همچنین با ارائه خدمات بیمه ای اعم از حوادث و ... به وسیله سامانه سماح درواقع در حوزه استقرارامکانات درمانی و بهداشتی و ... درعراق؛ زمینه ارائه خدمات مناسب با هزینه های حداقلی به زائران فراهم می شود.

وی با بیان اینکه سال جاری علی رغم افزایش خدمات و گستره پوشش بیمه ای برای زائران اربعین، قیمت آن نسبت به پارسال ثابت نگه داشته شده است، اظهارکرد: پوشش بیمه ای زائران اربعین شامل پرداخت هزینه های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه شدگان زائر تا سقف 275 میلیون ریال معادل 27 میلیون و 500 هزار تومان خواهد بود.

به گفته وی، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی نیز تا سقف2 میلیون و 750 هزار تومان معین شده و غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) هر یک از بیمه شدگان به میزان 40 میلیون تومان می باشد.

رشیدیان اظهار کرد: پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث نیز به میزان مبلغ 240 میلیون تومان و همچنین نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه شدگان نیز تا سقف 240 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی سازمان درموضوع اربعین حسینی، گفت:: سال جاری کوشش و برنامه ریزی ما به گونه ای است که درراستای وظایف ذاتی سازمان حج و زیارت که مبتنی بر محور زیارت است ودر چارچوب سیاست های مصوب ستاد اربعین وزارت کشور به صورت کامل و جامع به حوزه وظیفه ای خود وارد شده و از تمام ظرفیت ها برای این امر بهره گیریم.

وی عنوان نمود: بدین منظور ستاد مدیریت عملیات شمسا که در موسم اربعین طی سال های گذشته تعطیل می شد و خود مستقیم اعزام زائر نداشت، سال جاری هم در عین آنکه اعزام زائر ندارد، اما برنامه ریزی شده تا در راستای بهره گیری از امکانات بالقوه سازمان حج و زیارت برای ارائه خدمات بیشتر به زائران اربعین حسینی از مجموعه شمسا و ظرفیت های آن قوی تر و منسجم تر در جهت انجام امور محوله سازمان در حوزه عراق استفاده شود.

*نرم افزارموبایلی مصباح امکانی برای ارتباط و تسهیل خدمات به زائران

وی در ادامه از طراحی و آماده سازی نرم افزار موبایلی مصباح توسط سازمان اطلاع داد و گفت:: این نرم افزار برای خدمات رسانی به زائران اربعین و ارتباط دو سویه بین آنان و دستگاه های مربوطه دراختیار طراحی شده چنانکه از این طریق اطلاعات لازم برای زائران اعم از مختصات منطقه ای و جغرافیای، مسیریابی و پیغام رسانی و ارتباطات ارائه می شود.

رشیدیان عنوان نمود: این نرم افزارهم اکنون در مرحله آزمایش است و امید است به زودی در روی شبکه ها قرار گیرد تا زائران از ظرفیت های این نرم افزار برای سفری سهل و راحت تر بهره گیرند.

به گفته وی، اگر زائران بخواهند به حوزه کارگزاری مربوطه پیغامی بدهند و یا دستگاه و سازمان ها هشدار ها و آگهی هایی داشته باشند از این طریق می توانند اطلاع رسانی نمایند.

وی توضیح داد: در واقع نقش ما در سازمان حج و زیارت با خدماتی که در قالب سامانه سماح و مصباح ارائه می نماید، ایجاد یک بستر مناسب ارتباطی و تعاملی بین زائران و کمیته های 11 گانه ستاد اربعین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 407

به "سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است، نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سماح مبنای آماری در ساماندهی امکانات و خدمات اربعین است، نرم افزارموبایلی مصباح بستر ارتباطی زائران اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید