شهلا، دلارا، ریحانه و دیگران

به گزارش فیس راز، شهلا، کبری، فاطمه، معصومه، دلارا، ریحانه و افسانه، معروف ترین زنان قاتلی هستند که سرنوشت برخی از آنها با چوبه دارگره خورد و برخی از این نام ها نیز با رضایت اولیای دم، شانس دوباره برای زندگی پیدا کردند.

شهلا، دلارا، ریحانه و دیگران

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، شهلا، یکی از جنجالی ترین قاتلان در دهه 80 بود. نام شهلا زمانی بر سر زبان ها افتاد که لاله سحرخیزان، همسر ناصر محمدخانی را به قتل رساند.

او از 13 سالگی دل در گرو عشق ناصر داشت و به عنوان همسر موقت، وارد زندگی او شد. سال 81 زمانی که ناصر همراه با تیم پرسپولیس به خارج از کشور رفته بود با کلیدی که از او گرفته بود وارد خانه اش شد تا به گفته خودش، با قتل لاله، او را از زندگی ناصر حذف کند.

در این پرونده ابتدا مرورکوتاهی داریم بر زندگی هر یک از این قاتلان و سرنوشت آنها.بعد در گفت وگو با عبدالصمد خرمشاهی که وکالت این زنان را به عهده داشت ناگفته های پرونده آنها را مرور کردیم.

قدیمی ترین زندانی زن

فاطمه، زمانی لقب قدیمی ترین زندانی زن ایران را به خود اختصاص داده بود. او در 43سالگی و به جرم قتل یکی از اقوام همسرش به زندان رفت. در آن سال هاگفته شد فاطمه، مقتول به نام مجید را به خانه کشانده و با ریختن سمی پودرمانند در دوغش، او را به قتل رسانده است.

دربازجویی های اولیه فاطمه اتهام قتل را پذیرفت اما در ادامه جلسات دادگاه منکر اعترافاتش شد. در شرایطی که فاطمه هم دربیم و امید قصاص بود، خاتمه پس از تحمل 20سال زندان و با پرداخت دیه در سال 92 اززندان آزاد شد.

عروس سیاه بخت

کبری خانواده فقیری داشت و برای این که باری از روی دوش خانواده اش بردارد، تصمیم گرفت با خواستگار میانسال اما پولدارش که پسر 18ساله ای هم داشت، ازدواج کند.

کبری پس از مدتی زندگی مشترک، با مادرشوهر 75سا له اش اختلاف پیدا کرد. اختلافات تا آنجا پیش رفت که پنجم آبان 79 و طی یک درگیری، او را با ضربات چاقو به قتل رساند.

عروس 20ساله دستگیر شد و پس از برگزاری چهار جلسه دادگاه به قصاص محکوم شد. او 13سال در زندان ماند و سال 92 از زندان آزاد شد.

قتل پزشک عمومی

تیرماه86 و زمانی که ریحانه فقط 19سال داشت به جرم قتل مرتضی عبدالعلی سربندی، پزشک عمومی 47ساله دستگیر شد. ریحانه آن موقع طراح دکوراسیون داخلی بود و مقتول از او خواسته بود مطبش را طراحی کند.

روزی که ریحانه به مطب رفت، طبق ادعای ریحانه، مقتول قصد تجاوز به او را داشت که با ضربه چاقو از خود دفاع کرد.

پرونده او سروصدای زیادی در داخل و خارج از کشور به پا کرد اما در نهایت با رد ادعای دفاع مشروع در دادگاه و صدور حکم قصاص، سوم آبان 93 به دار آویخته شد.

جنجال در جزیره

همه چیز از زمانی شروع شد که شوهر با از دست دادن شغل خود در تهران برای کار به کیش رفت. بهزاد دوست شوهر افسانه، مبلغی به شوهر افسانه قرض داد تا از کیش به تهران جنس ببرد.

زمانی که شوهر افسانه در تهران بود به ادعای افسانه، بهزاد با وجود تأهل و دو فرزند قصد تجاوز به او را داشت اما افسانه او را با 27ضربه چاقو به قتل رساند.

پس از دستگیری، مادر بهزاد قصاص می خواست و هشت سال افسانه را بلاتکلیف گذاشت اما درنهایت پس از محاکمه، افسانه در 34سالگی و در سال83 از زندان آزاد شد و نزد سه فرزندش بازگشت.

دلارا؛ دختر نقاش

دلارا در زمان قتل فقط 17سال داشت. روز حادثه، همراه با دوست پسرش امیرحسین به خانه مهین، دخترعموی پولدار پدرش رفت تا امیرحسین با او درمورد شخصی که می خواست خانه مهین را با سند جعلی بفروشد، صحبت کند.

دلارا درباره روز قتل گفته بود به آشپزخانه رفتم اما وقتی برگشتم متوجه شدم امیرحسین با چوب ضربه محکمی به او زده است. امیرحسین از من چاقو خواست و با 16ضربه ، مهین را به قتل رساند.

بعد هم از من خواست قتل را گردن بگیرم. این ادعا از سوی دادگاه مورد قبول نبود و قضات با توجه به محتویات پرونده و شواهد کشف شده در صحنه قتل، دلارا قاتل شناخته شد و ادعای او را برای فرار از مجازات دانستند.

با تایید این حکم در دیوان عالی کشور، دلارا 11 اردیبهشت88 در زندان لاکان رشت قصاص شد. امیرحسین نیز که به جرم معاونت در قتل به 10سال حبس محکوم شده بود، یک سال پس از اعدام دلارا در زندان خودکشی کرد.

لیلا حسین زاده - تپش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1770

به "شهلا، دلارا، ریحانه و دیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهلا، دلارا، ریحانه و دیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید