شیوه پویا سازی رمز دوم در بانک های مختلف

به گزارش فیس راز، این روزها پویا سازی رمز دوم به بحثی داغ تبدیل شده و خیلی ها سردرگم هستند و نمی دانند چگونه از این سیستم جدید بهره ببرند و خریدهای اینترنتی خود را انجام دهند. ما سعی نموده ایم روش پویا سازی رمز دوم یا رمز پویا را در بانک های مختلف به شما بیاموزیم. با ما و روش پویا سازی رمز دوم همراه باشید.

شیوه پویا سازی رمز دوم در بانک های مختلف

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

دریافت رمز دوم پویا برای بانک های مختلف

بانک ملت

بانک ملت جهت استفاده مشتریان از امکان جدید پویا سازی رمز دوم، برنامه موبایلی رمز نگار ملت را ارائه کرد. هدف از این محصول جدید، این است که به مشتریان این امکان را دهد که علاوه بر بهره گیری از رمز های پویا و یکبار مصرف به عنوان رمز دوم در تراکنش های غیرحضوری، از رمزهای پویا در تراکنش های مبتنی بر رمز اول نیز بهره بگیرند. برای استفاده از برنامه رمز نگار ملت ضروری است که در ابتدا با مراجعه به عابر بانک ملت، کد فعالسازی برنامه را دریافت نمایید. پس از دانلود رمز نگار ملت و نصب آن، با وارد کردن کد برنامه را فعال کنید. از این پس، برای هر بار دریافت رمز پویا کافی است به رمز نگار ملت مراجعه نمایید.

بانک تجارت

روش پویا سازی رمز دوم در بانک تجارت به این صورت هست که اپلیکیشن همراز را تهیه می کنید. در حال حاضر بانک تجارت صرفا دستگاه های خودپرداز را به عنوان تنها روش برای فعال سازی اپلیکیشن همراز معرفی کرده است. در نتیجه برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک تجارت ضروری است ابتدا با مراجعه به یکی از دستگاه های خودپرداز این بانک، کد فعال سازی رمز پویا را دریافت کرده و با وارد کردن کد در برنامه همراز اپلیکیشن را فعال نمایید.

بانک سامان

روش پویا سازی رمز دوم در بانک سامان به این صورت است که باید برنامه رمزینه را دریافت کنید. برای فعال سازی اپلیکیشن رمزینه باید به یکی از شعب بانک سامان مراجعه نمایید تا کد فعال سازی برای شما پیامک گردد. با دانلود و نصب اپلیکیشن رمزینه و فعال سازی این برنامه، می توانید از خدمات رمز پویا بانک سامان استفاده نمایید.

بانک ملی

برای فعال سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت های بانک ملی باید نرم افزار شصت (60) را نصب کنید. توجه داشته باشید که از دانلود کردن این برنامه از دیگر سایت ها اکیدا خودداری نمایید. بانک ملی روش های متعددی برای فعال سازی برنامه رمز ساز خود دارد. در ادامه و برای فعال سازی نرم افزار شصت، به یکی از سه روش مراجعه به سامانه بام، مراجعه به دستگاه های کیوسک و دستگاه های خودپرداز می توان عمل کرد.

بانک پارسیان

برای استفاده از خدمات رمز پویا بانک پارسیان ضروری است که ابتدا برنامه پارسیان من را دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن پارسیان من به صورت اختصاصی برای تهیه رمز پویا معرفی شده است. در ادامه و به منظور فعال سازی برنامه، می بایست به یکی از دستگاه های خودپرداز بانک پارسیان مراجعه نمایید.

بانک پاسارگاد

مشتریان بانک پاسارگاد می توانند به وسیله موبایل بانک نسبت به دریافت و فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف اقدام کنند. فعال سازی موبایل بانک بدین صورت است که با مراجعه به خودپرداز بانک پاسارگاد کد کاربری و رمز عبور را دریافت می کنید. پس از آن با دانلود همراه بانک پاسارگاد نسبت به دریافت رمز یکبار مصرف کارت های بانک پاسارگاد اقدام می کنید.

بانک سپه

روش پویا سازی رمز دوم این است که ابتدا باید اپلیکیشن رمزساز سپه را روی تلفن همراه خود نصب کنید. برای نصب آخرین نسخه این برنامه، ابتدا به نشان www.ebanksepah.ir مراجعه کنید و روی گزینه اینترنت بانک قدیم سپه کلیک کنید. از اینجا می توانید نسخه iOS یا اندروید برنامه رمز ساز سپه را متناسب با گوشی خود دریافت و نصب نمایید. توجه داشته باشید که برای دریافت کد فعال سازی باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه و فرم درخواست رمز یکبار مصرف را پر کنید.

ایران زمین

نرم افزار رمزساز ایران زمین، یک برنامه فراوری رمز جهت افزایش ضریب امنیتی عملیات اقتصادی و غیر اقتصادی در سامانه اینترنت بانک و نیز تراکنش های کارتی بانک ایران زمین است که قابل استفاده بر روی گوشی های همراه با سیستم عامل اندروید و IOS است. مشتریان این بانک می توانند پس از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال سازی نرم افزار بر روی سیستم عامل گوشی مورد نظر، نسبت به فراوری رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات اقتصادی و غیر اقتصادی در خدمات بانکداری مدرن بانک اقدام کنند.

بانک سرمایه

برنامه رمزساز سرمایه جهت فراوری رمز یکبار مصرف اینترنت بانک، رمز دوم یکبار مصرف و رمز اول یکبار مصرف ارائه شد. استفاده از رمز یکبار مصرف امنیت تراکنش های غیر حضوری را افزایش داده و احتمال سوء استفاده را به حداقل می رساند. جهت فعال سازی برنامه رمزساز و استفاده از آن برای دریافت رمز یکبار مصرف ورود به اینترنت بانک، به وسیله رمز ایستا که از یکی از شعب بانک دریافت کرده اید وارد اینترنت بانک شده و به وسیله منوی تنظیمات اینترنت بانک و مطابق با فایل راهنمای برنامه نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف خود اقدام نمایید.

بانک رفاه کارگران

مشتریان محترم بانک رفاه کارگران می توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به اخذ شماره سریال و شماره فعالسازی نرم افزار رمز یکبار مصرف موبایلی اقدام کنند. سپس، با استفاده از لینک های زیر و با توجه به اینکه شماره سریال اخذ شده از شعبه با FDL یا FDN آغاز می گردد، نرم افزار مربوطه را دانلود و طبق راهنما نصب کنند. نرم افزار رمز یکبار مصرف موبایلی که به منظور فراوری فراوری رمز پویا بانک رفاه کارگران تهیه شده ، در نسخه های اندروید و iOS در دسترس است.

بانک صادرات

بانک صادرات کد دستوری USSD را برای رمز دوم یکبار مصرف مشتریانش در نظر گرفته است. مشتریان بانک صادرات می توانند با شماره گیری کد دستوری #719* و انتخاب گزینه پنجم نسبت به دریافت رمز پویا اقدام کنند. با انتخاب گزینه پنجم که به رمز یکبار مصرف مربوط است، سامانه از شما شماره کارت می خواهد. بعد از وارد کردن شماره کارت باید یک اسم چهار کارکتری به دلخواه خودتان برای کارت انتخاب کنید. بعد از انتخاب نام کارت، نوبت به مشخص رمز برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات می رسد. بعد از انجام مراحل مذکور، هرگاه احتیاج به دریافت رمز دوم یکبار مصرف داشته باشید، کافی است کد دستوری #719* را شماره گیری و با انتخاب گزینه پنجم یعنی رمز یکبار مصرف و وارد کردن رمزی که برای سامانه USSD مشخص کردید، برای شما رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات فراوری می گردد.

بانک صنعت و معدن

بانک صنعت و معدن نرم افزار برنامک رمزساز را برای فعال سازی و ایجاد رمز یکبار مصرف ارائه کرده و تاکید دارد: با توجه به اینکه نصب و راه اندازی برنامک رمزساز بر روی تلفن همراه بدون هزینه است پیشنهاد می گردد به منظور ارتقای امنیت تراکنش های بانکی که یکی از چالش های اصلی بانک هاست، در اسرع وقت به وسیله سایت اینترنت بانک نسبت به چگونگی دریافت برنامک رمزساز و راهنمای استفاده از رمز پویا در درگاه های غیرحضوری (پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، موبایل بانک و ...) اقدام نمایید.این نرم افزار در نسخه های اندروید و iOS در دسترس است.

بانک کشاورزی

مشتریان بانک کشاورزی می توانند با نصب برنامه کاربردی رمز پویا (ریما) ازسایت اصلی بانک (www.bki.ir) بر روی تلفن هوشمند خود، با یک بار ثبت درخواست به وسیله خودپردازهای بانک کشاورزی سراسر کشور نسبت به تخصیص رمز دوم پویا به کارت های خود اقدام و پس از آن با خاطری آسوده و بدون نگرانی از افشای رمز، از رمز یکبار مصرف با مدت اعتبار کمتر از 60 ثانیه استفاده کنند و تراکنش های اینترنتی، خرید شارژ، پرداخت قبوض و انتقال وجه کارتی و .... را انجام دهند.

بانک مسکن

بانک مسکن با هدف صیانت از حقوق مشتریان بانکی و کاهش مخاطرات مرتبط با رمز کارت های بانکی، اپلیکیشن رمزنما را رونمایی کرده است.

پست بانک ایران

این بانک، پویا سازی رمز دوم کارت را به دو روش پیشنهاد داده است.

الف) روش اول: نصب برنامک رمز ساز یکبارمصرف طراحی شده توسط بانک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/09/01)

1- دانلود برنامک از لینک زیر و فعال سازی به وسیله مراجعه به شعبه (راهنمای کاربری)

2- دانلود برنامه از لینک زیر و فعال سازی به وسیله سامانه اینترنت بانک (راهنمای کاربری)

ب) روش دوم: دریافت رمز دوم یکبار مصرف به وسیله پیامک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/10/15)

  • کلیه مشتریان به منظور استفاده از هریک از دو روش فوق می بایست به شعبه مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام کنند.

بانک توسعه تعاون

فعال سازی رمز پویای کارت بانک توسعه تعاون در سامانه های اینترنت بانک و همراه بانک، به وسیله لینک زیر انجام می گردد:

رمز دوم یکبار مصرف (پویا)

بانک اقتصاد نوین

این بانک جهت استفاده مشتریان از امکان جدید رمز پویا، اپلیکیشن رمز یکبار مصرف (ارس) را رونمایی کرده است. در این اپلیکیشن، رمزهای اول و دوم یکبار مصرف فراوری می گردد و زمان معتبر برای استفاده از هر رمز تنها 60 ثانیه است. این رمز پس از اتمام زمان مورد نظر منقضی شده و هر رمز تنها یکبار قابل استفاده است. با ابطال رمز قبلی، رمز جدیدی فراوری شده و به کاربر نمایش داده می گردد.

فرآیند فعال سازی اپلیکیشن رمزهای یکبار مصرف

روش حضوری

دریافت اپلیکیشن از درگاه های اعلام شده توسط بانک

مراجعه به شعبه و تکمیل فرم درخواست فعال سازی کارت های مورد نظر برای دریافت رمز یکبار مصرف

دریافت بارکد و کد فعال سازی برنامه

روش غیرحضوری

دریافت اپلیکیشن از درگاه های اعلام شده توسط بانک

ورود به اینترنت بانک

فعال سازی کارت های مورد نظر به وسیله منوی کارت > فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف کارت

بانک شهر

بانک شهر، جهت فراوری رمز یکبار مصرف، نرم افزار رمزنت را معرفی کرده است. فرآیند فعالسازی به این ترتیب می باشد که پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، مشتری اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود کرده و با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعالسازی رمز یکبار مصرف به وسیله اسکن بارکد دوبعدی می کند. امکان فعالسازی به زودی به وسیله سایر درگاه های بانک نیز فراهم خواهد شد.

بانک دی

در راستای افزایش امنیت سامانه های بانکی و کاهش مخاطرات مربوط به رمز دوم کارت های بانکی در تراکنش های اینترنتی، اپلیکیشن رمزساز (ارس) در بانک دی راه اندازی شده است. با نصب و فعالسازی اپلیکیشن رمزساز (ارس) بر روی تلفن همراه خود، می توانید در درگاه های غیرحضوری (درگاه پرداخت اینترنتی، اینترنت بانک، همراه بانک و ...) به جای رمز دوم ایستای کارت، از رمز دوم یکبار مصرف که به وسیله اپلیکیشن ارس دریافت می کنید استفاده نمایید. مدت اعتبار رمز فراوری شده توسط اپلیکیشن ارس محدود است (یک دقیقه) و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد.

بانک حکمت ایرانیان

بانک حکمت ایرانیان جهت فراوری رمز یکبار مصرف کارت های بانکی، نرم افزار ارس را عرضه کرده است. در توضیحات تکمیلی بانک حکمت ایرانیان آمده است: برای فعال سازی نرم افزار ارس با مراجعه به یکی از شعبات بانک حکمت ایرانیان ویا ازطریق ورود به اینترنت بانک اقدام نمایید. همچنین برای فعال سازی این نرم افزار، احتیاج به شبکه اینترنت بوده و بعد از فعال سازی ،جهت دریافت رمز اول ودوم یکبار مصرف کارت احتیاج به شبکه اینترنت نیست.

بانک گردشگری

مشتریان این بانک می توانند به وسیله اینترنت بانک و یا موبایل بانک خود رمز پویا کارت خود را فعال کنند. در توضیحات تکمیلی بانک گردشگری آمده است: درحال حاضر امکان دریافت رمز پویا کارت فقط به وسیله موبایل بانک گردشگری میسر بوده، در غیر این صورت می بایست برای دریافت رمز پویا به شعب بانک جهت تایید صریح شماره همراه خود مراجعه فرمایید.

بانک قوامین

بانک قوامین (وابسته به بانک سپه) برای این منظور (فراوری رمز دوم پویا) نرم افزار جی بی رمز را معرفی و عرضه کرده است.

بانک انصار

بانک انصار (وابسته به بانک سپه) در راستای پویا سازی رمز های دوم کارت های بانکی، نرم افزای تحت عنوان آپان را معرفی کرده است.

بانک خاورمیانه

در حال حاضر بانک خاورمیانه 3 نوع سازوکار رمز پویا (رمز دوم کارت، تراکنش اینترنت بانک و ورود به اینترنت بانک) ارائه می دهد که در ذیل با کلیات هر یک به تفکیک آشنا می شوید.

الف) رمز پویا مخصوص رمز دوم کارت

ب) رمز پویا مخصوص تراکنش اینترنت بانک

ج) رمز پویا مخصوص ورود به اینترنت بانک

بانک آینده

بانک آینده جهت فراوری رمزپویا برای خریدهای اینترنتی و پرداخت هایی که احتیاجمند رمز دوم بوده، نرم افزاز رمز یکبار مصرف ریما را معرفی کرده است.

منبع: تابناک

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 732

به "شیوه پویا سازی رمز دوم در بانک های مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه پویا سازی رمز دوم در بانک های مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید