تور فرانسه ارزان: 1500 فرصت سرمایه گذاری گردشگری ایران به ایتالیا و فرانسه ارائه شد

به گزارش فیس راز، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارائه بسته پیشنهادی سرمایه گذاری با 1500 پروژه و اعتباری معادل 30 میلیارد دلار در بخش های مختلف مرتبط با گردشگری در سفر رئیس جمهوری به ایتالیا و فرانسه به سرمایه گذاران این دو کشور اطلاع داد.

تور فرانسه ارزان: 1500 فرصت سرمایه گذاری گردشگری ایران به ایتالیا و فرانسه ارائه شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

مسعود سلطانی فر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CNN، ضمن اشاره به ملاقات های یک سال اخیرش با وزرا و مسوولان گردشگری کشورهای مختلف توضیح داد:

طی حدود چهار ماه گذشته با وزیر گردشگری ایتالیا، اسپانیا، مسوول گردشگری دولت فرانسه، وزیر گردشگری صربستان و مسوولان این بخش در کشورهای غربی دیگر ملاقات و گفت وگو داشته ام. بنا به گفته این مقامات، ایران بازار مناسبی برای گردشگری است و این صنعت در کشور ما به سمت توسعه و رونق در حال حرکت است.

به گفته معاون رئیس جمهوری، وزرا و مسوولان کشورهای غربی با توجه به مطالعاتی که در زمینه بازار گردشگری ایران داشتند، از آمادگی خود برای حضور در این بخش خبر می دادند اما وجود تحریم ها مانع عمده ای در این راستا بود. هرچند سرمایه گذاران عرب و مسلمان، خود را مقید به تحریم ها ندانستند و ساخت هتل در اماکن مقدس و مذهبی ایران از جمله مشهد را شروع کردند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی کرد که با لغو کامل تحریم ها و برداشته شدن موانع، در آینده نزدیک شاهد حضور سرمایه گذاران غربی در بخش گردشگری کشور باشیم. سلطانی فر اضافه کرد: این سرمایه گذاری می تواند در بخش های ساخت هتل، اماکن پذیرایی و بین راهی و ارتقای کیفیت خدمات در بخش گردشگری صورت گیرد. بعلاوه می توانیم از توان و تجربه بعضی کشورها در زمینه فعالیت های آموزشی حوزه گردشگری استفاده کنیم. معاون رئیس جمهوری در ادامه، توسعه و نوسازی ناوگان هوایی، امکانات فرودگاهی و توسعه حمل ونقل ریلی و جاده ای را از مهم ترین اقدامات، برای رشد و رونق گردشگری دانست و یادآور شد: ناوگان هوایی کشور ما در اثر تحریم های ناعادلانه، در حال حاضر قدیمی و فرسوده و حدود یک سوم هواپیماهای تمامی ایرلاین های کشور به علت کمبود قطعات و عدم انجام بازبینی های لازم زمین گیر است. پس از برطرف تحریم ها، ایرلاین های ایرانی خودشان را برای نوسازی ناوگان به وسیله اجاره و سپس خرید هواپیما آماده نموده اند. سلطانی فر با اشاره به سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در بخش گردشگری، گفت: کاهش و افزایش قیمت نفت در برنامه توسعه ای تمامی بخش های کشور ما تاثیرگذار است؛ چرا که فروش نفت مهم ترین منبع تامین بودجه کشور محسوب می گردد. اما خوشبختانه بیش از 95 درصد بخش گردشگری در کشور ما متکی به سرمایه های بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی است و دولت کمتر از 5 درصد تاسیسات گردشگری را در اختیار دارد. سلطانی فر با تاکید بر اینکه مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا، بر ورود گردشگران غربی به ایران تاثیر منفی نخواهد گذاشت، گفت:

در سال های آینده به رغم محدودیت هایی که کشور آمریکا برای اتباع 38 کشور جهان ایجاد نموده، فرایند ورود گردشگران غربی از کشورهای مختلف و بعلاوه 38 کشور مذکور، افزایش خواهد داشت.

منبع: جهانی اقتصاد

منبع: کجارو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2052

به "تور فرانسه ارزان: 1500 فرصت سرمایه گذاری گردشگری ایران به ایتالیا و فرانسه ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: 1500 فرصت سرمایه گذاری گردشگری ایران به ایتالیا و فرانسه ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید