طول دوره درمان زخم ها با پانسمان فراوری داخل کاهش یافت

به گزارش فیس راز، محققان کشور در یک استارتاپ پیروز به فراوری پانسمانی برای درمان زخم های دیابتی و سوختگی با راندمان بالاتر شدند.

طول دوره درمان زخم ها با پانسمان فراوری داخل کاهش یافت

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی فیس راز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک استارتاپ پیروز به فراوری پانسمان با نانو الیاف سلولز میکروبی شده است. پانسمانی که برای درمان زخم های دیابتی و سوختگی کاربرد دارد. این پانسمان در داخل کشور نمونه مشابه ندارد و محققان ایرانی با به کار بردن فناوری خاص باعث بهبود راندمان کار این پانسمان نسبت به سایر پانسمان ها شده اند. همچنین پانسمان های خارجی نسبت به این محصول هزینه بالاتری دارند. مزیت دیگر این محصول نسبت به نمونه های مشابه خارجی سرعت فراوری و تکرار پذیری آن است که سبب می گردد فراوری صنعتی آن با راندمان بهتری انجام گردد.

استفاده از این پانسمان طول دوره درمان بیماری را کاهش می دهد که خود این موضوع باعث کاهش هزینه های درمان نیز می گردد. علاوه بر این به دلیل دارا بودن ساختار شفاف پزشک می تواند وضعیت زخم را آنالیز و روند درمان را بهتر مدیریت کند. همچنین این پانسمان به دلیل نانو ساختار بودن می تواند مدت زمان طولانی تری روی زخم قرار گیرد و در عین عبور اکسیژن به سطح زخم از ورود میکروارگانیسم ها به سطح زخم جلوگیری کند.

در حال حاضر برای فراوری پانسمان ها بیشتر از فناوری نانو الکتروریسی بهره برده می گردد اما در این پانسمان با سنتز طبیعی، در عین دارا بودن ویژگی های درمانی هزینه کاهش داده شده است. جنس پانسمان نیز سلولزی است که از سنتز باکتری فراوری شده است. در حال حاضر نیز این محصول مجوز نانو مقیاس را دریافت نموده و تست های حیوانی را نیز با پیروزیت پشت سر گذاشته است و به زودی پس از دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو وارد بازار می گردد.

این استارتاپ پیروز شده جزو تیم های برتر چالش زخم پوش زخم پای دیابتی ستاد توسعه فناوری نانومعاونت علمی و فناوری منتخب گردد و مورد حمایت ستاد قرار گیرد. همچنین با مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در تعامل است تا فعالیت های استارتاپ پانوتک با قدرت بیشتری برای ارتقای حوزه درمان پیش رود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 223

به "طول دوره درمان زخم ها با پانسمان فراوری داخل کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طول دوره درمان زخم ها با پانسمان فراوری داخل کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید