فعالیت 95 هسته فناور در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش فیس راز، خبرنگاران/اردبیل رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در حال حاضر 95 هسته فناور در دانشگاه محقق اردبیلی فعالیت می نمایند.

فعالیت 95 هسته فناور در دانشگاه محقق اردبیلی

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

عزیز حبیبی امروز در آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان اردبیل در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: در دو سال اخیر تعداد هسته های فناور در این دانشگاه از 35 مورد به 95 مورد رسیده است که یک جهش مطلوب و مناسبی را نشان می دهد.

وی فعالیت های علمی و پژوهشی را در سطح دانشگاه های استان گسترده و با حمایت استاندار اردبیل دارای جنبه ها و ابعاد مختلف دانست و اظهار داشت: هیچ فعالیتی بدون پژوهش و تکیه بر تحقیقات به ثمر نمی نشیند و بر همین اساس کارکرد علمی و فناورانه در کاهش مدیریت جوامع نیز موثر خواهد بود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه نمود: در همه کشورهای جهان تصمیم گیری ها بر مبنای پژوهش و تحقیق انجام می گردد اما متاسفانه در کشورمان شاهد بعضی تصمیم گیری های فوری و آنی هستیم که هیچ پشتوانه علمی و پژوهشی ندارند که قطعا چنین تصمیم گیری هایی خسارت های هنگفتی را به همراه دارد.

حبیبی گفت: در دانشگاه محقق اردبیلی حوزه پژوهش و فناوری به جد مورد توجه قرار گرفته و سعی بر این بوده تا در کنار توسعه تحصیلات تکمیلی با همکاری اساتید، پژوهش در حوزه دانشگاه مورد توجه قرار گیرد تا اثرگذاری آن را در توسعه صنعت و کشاورزی ببینیم.

وی شعار سال جاری هفته پژوهش را پژوهش اثربخش، فناوری ارزش آفرین و فراوری ملی اعلام و بیان نمود: ما اگر می خواهیم به اقتصاد دانش بنیان و ابعاد توسعه ای دست یابیم باید به پارک علم و فناوری و توان دانشگاه ها در حوزه پژوهش و فناوری بها داده و زمینه توسعه همه جانبه را در این بخش به وجود آوریم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: در کنار توسعه و تقویت 95 هسته فناور در استان اردبیل به همت دانشگاه محقق اردبیلی دو پژوهشکده و دو مرکز تحقیقات در این دانشگاه راه اندازی شده تا در خدمت علاقمندان این حوزه باشیم.

حبیبی به تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه محقق اردبیلی به امکانات و تجهیزات مدرن اشاره و اظهار کرد: این آزمایشگاه به عنوان آرانددی بخش خصوصی در جهت توسعه فناوری ها و صنعت استان می تواند نقش آفرینی کند که انتظار می رود بیش از این مورد توجه بخش خصوصی و سرمایه گذاران این بخش قرار گیرد.

جانشین ستاد هفته پژوهش با بیان اینکه یک درصد منابع اقتصادی دستگاه های اجرایی باید صرف پژوهش و حوزه فناوری گردد، اظهار داشت: قطعا تقویت این بخش به کارآفرینی و اشتغال بیشتر یاری خواهد نمود و زمینه برای توانمندسازی جامعه در ابعاد مختلف فراهم می آید.

حبیبی مرجعیت علمی و فناوری دانشگاه ها را به عنوان یک ضرورت یادآور شد و گفت: پژوهش نیروی محرکه توسعه است و قطعا با مشارکت و همدلی بیشتر زمینه توانمندسازی این بخش به راحتی فراهم می آید.

وی توضیح داد: در هفته پژوهش علاوه بر تجلیل از پژوهشگران برگزیده در حوزه های مختلف نسبت به راه اندازی نمایشگاه پژوهش و فناوری استان اقدام کردیم که در مدت چهار روز با موضوع پارک علم و فناوری این نمایشاگه دایر شده و علاقمندان بیشماری از آن بازدید کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 718

به "فعالیت 95 هسته فناور در دانشگاه محقق اردبیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 95 هسته فناور در دانشگاه محقق اردبیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید