لزوم بهره برداری از پروژه های آبفا طبق برنامه زمان بندی

به گزارش فیس راز، خبرنگاران/قم مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بر لزوم بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب طبق برنامه زمان بندی، به وسیله پیمانکاران تأکید کرد.

لزوم بهره برداری از پروژه های آبفا طبق برنامه زمان بندی

به گزارش خبرنگاران، علی جان صادق پور که به صورت مستمر و میدانی فرایند اجرا و اندازه پیشرفت پروژه های آب و فاضلاب را آنالیز می نماید، پس از بازدید از عملیات احداث قطعه دوم خط انتقال مجتمع آبرسانی قمرود گفت: با اجرای 14 هزار متر خط انتقال در این پروژه، آبرسانی به 18 روستای دهستان قمرود بهبود پیدا می نماید.

وی از پیشرفت 35 درصدی این پروژه اطلاع داد و گفت: قطعه دوم خط انتقال مجتمع آبرسانی قمرود با هزینه ای بالغ بر 80 میلیارد ریال تا سرانجام امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بعلاوه از پروژه احداث بخش 5 خطوط انتقال آب کهک بازدید و اظهار داشت: احداث بیش 9 کیلومتر خط انتقال،احداث مخزن و ایستگاه پمپاژ بین راهی 500 مترمکعبی شماره 3 ابرجس، احداث سایت مخزن ذخیره 1000 مترمکعبی کرمجگان و اجرای سیستم تله متری و کنترل از جمله بخش های این پروژه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه به تازگی شروع شده است، یادآور شد: پیش بینی می گردد پروژه بخش 5 خطوط انتقال آب کهک نیز بااعتباری بالغ بر 330 میلیارد ریال، تا سرانجام سال آینده به بهره برداری برسد.

دکتر صادق پور در مورد طرح آبرسانی به خیابان زنگارکی و نحوه اجرا و اندازه پیشرفت پروژه اصلاح شبکه توزیع آب بهداشتی این خیابان گفت: تأمین آب با فشار مناسب در شبکه توزیع این منطقه از جمله اهداف این پروژه است.

وی اذعان داشت: امیدواریم با هزار متر لوله گذاری، اتصال شبکه معابر فرعی به شبکه تازه و جابه جایی انشعابات از شبکه قدیمی به شبکه تازه ضمن تأمین دبی و فشار مناسب شبکه توزیع، شاهد کاهش ضایعات و حوادث شبکه نیز باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه اواسط مردادماه شروع شد و کمتر از سه ماه به سرانجام رسید، گفت: این پروژه با هزینه ای بالغ بر 13 میلیارد ریال به اجرا رسید و در روزهای آینده به طور کامل وارد مدار بهره برداری می گردد.

وی در ادامه از پروژه های توسعه و اصلاح شبکه فاضلاب در سطح شهر از جمله محله 9 پردیسان، بلوار امین و خیابان های شهدا، بنیاد و خاکفرج بازدید در جریان اندازه پیشرفت این پروژه ها نهاده شد.

دکتر صادق پور از پیشرفت 30 درصدی لوله گذاری در محله 9 پردیسان اطلاع داد و گفت: این پروژه به طول 8 هزار و 500 متر و هزینه ای بالغ 90 میلیارد ریال به منظور برطرف مشکل دفع بهداشتی فاضلاب این محله به اجرا خواهد رسید.

وی با اشاره به پروژه های اصلاح شبکه فاضلاب در سطح شهر نیز اظهار داشت: اصلاح شبکه فرعی های بلوار امین به طور 1500 متر با پیشرفت فیزیکی 40 درصد، اصلاح شبکه خیابان شهدا به طول 1600 متر با 40 درصد پیشرفت فیزیکی، اصلاح شبکه خیابان بنیاد به طول 2600 متر با 70 درصد پیشرفت فیزیکی و اصلاح شبکه فاضلاب خیابان امام موسی صدر به طول 1900 متر با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در سرانجام این بازدیدها اظهار امیداری کرد: ناظران محترم، با نظارت دقیق و کامل ضمن تأکید بر حسن اجرا، تمام کوشش خود را به کار ببندند تا پیمانکاران طبق برنامه زمان بندی این پروژه ها را اجرا و به سرانجام برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1957

به "لزوم بهره برداری از پروژه های آبفا طبق برنامه زمان بندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بهره برداری از پروژه های آبفا طبق برنامه زمان بندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید