مسئله ای در نوجوانان که والدین متوجه نمی شوند

به گزارش فیس راز، تغییر در رفتار و حالات بخشی از مشکل نوجوانان است به همین دلیل گاهی با تفکر طبیعی بودن از آن غافل می شویم در حالیکه این تغییرات می توانند هشداری از اختلال ذهنی فرزندمان باشند.

مسئله ای در نوجوانان که والدین متوجه نمی شوند

آیا همه نوجوانان مشکل ذهنی دارند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، تغییر حالت و رفتار و مشکل نوجوانان با اطرافیان طبیعی است به همین دلیل برای والدین سخت است که متوجه مشکل ذهنی مثل افسردگی و عصبانیت در فرزندانشان شوند پس باید کمی هوشیارتر باشند.

چنانچه در ادامه این بخش خواهیم گفت و طبق نظر دکتر آرون از دانشگاه هریچ ، نوجوانان تنها دچار اختلال ذهنی می شود و این اختلال بعد از سن 15 سال آغاز می شود.

طبق اخباری که از بیمارستان بدست آمده، فقط 20 درصد بچه هایی که اختلال ذهنی دارند شناخته شده اند و تحت درمان قرار گرفته اند.

نکاتی در مورد مسائل نوجوانان

از کجا بدانیم مشکل نوجوان ما اختلال ذهنی است

کرس نو می گوید : نوجوانان نشانه های بیشماری دارند که هشداری جدی برای والدین است و یکی از آنها تغییرات رفتاری در خانه و مدرسه است، مثلا افت تحصیلی شدید یا بد خلق شدن نسبت به قبل.

یکی دیگر از هشدارهای جدی تغییرات فیزیکی مانند افزایش یا کاهش وزن شدید است. اهمال در بهداشت فردی ، گروه دوستان جدید ، روبرو شدن با فعالیت های مشکل روزانه ، کابوس شبانه ، مصرف الکل و مواد مخدر ، پرخاشگری و عصبانیت ، رفتاری های آسیب زا برای خودشان و دیگران علل دیگر نگرانی، افسردگی است که حالت های منفی و نظرات را در گیر می کند که اغلب با بی میلی و کم خوابی همراه است. اگر والدین متوجه اختلالات ذهنی نوجوانان شدند، نباید ارتباطشان را با آن ها قطع کنند پس اگر متوجه نیاز فرزندتان برای کمک شدید به روانشناس مراجعه کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1342

به "مسئله ای در نوجوانان که والدین متوجه نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای در نوجوانان که والدین متوجه نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید