معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید و IOS

به گزارش فیس راز، ضبط مکالمه در ایالات متحده آمریکا و برخی کشورها غیرقانونی محسوب می شود و این یکی از اصلی ترین دلایل پیچیدگی ارائه این ویژگی در تلفن های هوشمند است. از سوی دیگر، گوگل پلی محدودیت هایی را برای اپلیکیشن های ضبط مکالمه ارائه کرده است و آن ها برای انجام این کار احتیاج به دریافت مجوزهای اضافی و حساس از کاربر دارند. با این حال، در این مقاله برخی از محبوب ترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید و ios را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید و IOS

بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید

1- اپلیکیشن Automatic Call Recorder

اپلیکیشن Automatic Call Recorder پیشرفته از طریق Appliqato را می توان یکی از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید دانست. ویژگی های زیادی وجود دارند که باعث می شوند این اپلیکیشن را در میان تمام نمونه های مشابه، خاص و منحصر به فرد بدانیم.

از بخش تنظیمات می توانید گزینه Record Everything را فعال کنید تا تمام تماس های ورودی و خروجی را ثبت کنید. گزینه Ignore Everything هم وجود دارد که از ضبط مکالمه تمام تماس ها، به جز مخاطبان موردنظر شما صرف نظر می شود. علاوه بر این، گزینه Ignore contact نیز وجود دارد که تماس های برخی از مخاطبین خاص نادیده گرفته می شود. در میان سایر ویژگی ها، می توان موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان آپلود فایل ها مکالمات ضبط شده روی گوگل درایو و دراپ باکس
  • ضبط اتوماتیک مکالمه
  • گوش دادن به فایل ها، نوت برداری و اشتراک گذاشتن آن ها
  • ایجاد لیست سیاه و سفید از مخاطبان برای ضبط مکالمه

2- اپلیکیشن Boldbeast Call Recorder

اپلیکیشن Boldbeast Call Recorder نیز یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه موجود در گوگل پلی است. برای ضبط تماس ها می توانید به صورت دستی عمل کرده و دکمه ای را هنگام شروع مکالمه بزنید. علاوه بر این، ویژگی ضبط اتوماتیک مکالمه در این اپلیکیشن طراحی شده است.

خاص ترین و برجسته ترین ویژگی اپلیکیشن Boldbeast Call Recorder را می توان انطباق آن با طیف بسیار وسیعی از دستگاه های اندرویدی دانست. این اپلیکیشن طیف وسیعی از ویژگی ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. می توانید تماس ها و مخاطبین را در لیست سیاه و سفید قرار دهید، فایل های ضبط شده را مدیریت کرده و یا از اپلیکیشن به عنوان دستگاه ضبط صدا استفاده کنید. زمانی که تعداد مکالمات ذخیره شده بالا باشد و فضای زیادی اشغال شود، اپلیکیشن فایل های قدیمی را به صورت اتوماتیک حذف می کند و بنابراین بابت پر شده حافظه گوشی نیز نگرانی نخواهید داشت. با این حال، فایل ها را می توانید در یک فضای ابری آنلاین نیز ذخیره کنید تا دسترسی راحت تری به آن ها داشته باشید.

3- اپلیکیشن Call Recorder

اپلیکیشن Call Recorder پیشرفته از طریق SMSROBOT یکی دیگر از گزینه های کارآمد برای ضبط مکالمه است. هنگام دانلود یادتان باشد به نام توسعه دهنده توجه کنید، چراکه احتمالاً اپلیکیشن های مشابه زیادی با این نام وجود دارند. مزیت اصلی این اپلیکیشن را می توان رابط کاربری آن دانست که طراحی نسبتاً مجذوب کننده تری از نمونه های مشابه خود دارد. ویژگی کاربردی و جالب دیگر، امکان ذخیره فایل های مکالمه روی حافظه SD است. امکان انتخاب کیفیت ضبط نیز یکی دیگر از قابلیت های مجذوب کننده این اپلیکیشن است. همانند سایر اپلیکیشن های ضبط مکالمه، بسته به نسخه اندروید شما، این اپلیکیشن ممکن است کار به خوبی کار کرده و یا اینکه اصلاً کار نکند. با این حال، به نظر ما ارزش امتحان کردن را دارد.

4- اپلیکیشن Cube ACR

اپلیکیشن Call Recorder- Cube ACR را می توان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه در اندروید دانست، چراکه از لحاظ فنی، یکی از پیچیده ترین و بهترین اپلیکیشن های این خانواده است. Cube ACR معروفیت و اعتبار خوبی دارد، به خوبی کار می کند و آپدیت های مداوم و جالبی هم ارائه می کند. نکته بسیار جالب اینکه با سرویس های VoIP مثل تماس صوتی واتس اپ، پیام رسان فیس بوک، Slack و امثال آن ها نیز به خوبی کار می کند. در میان سایر ویژگی ها و امکانات این اپلیکیشن می توان به قفل کردن برنامه برای پنهان کردن مکالمات ضبط شده، امکان ضبط اتوماتیک و یا به صورت دستی، ذخیره فایل ها در حافظه خارجی SD و امکان ذخیره کردن فایل ها در فضاهای ابری اشاره کرد. این اپلیکیشن حتی در اندروید نسخه 10 هم کار می کند، ولی تنظیمات آن ممکن است کمی پیچیده باشد.

5- اپلیکیشن Google Dialer

همان طور که بیان شد، گوگل زمانی اجازه ضبط مکالمات در بستر اندروید را امکان پذیر می کرد، سپس دست از این کار کشید و اخیراً مجدداً از این قابلیت پشتیبانی می کند. یکی از جالب ترین کارهایی که گوگل در زمان پشتیبانی مجدد از ضبط مکالمه انجام داد، به کارگیری این قابلیت در اپلیکیشن تماس تلفنی Google Dialer بود. البته باید در نظر داشته باشید که این ویژگی در تمام گوشی ها و تمام منطقه ها فعال نیست. در برخی کشورها که قوانین ضبط مکالمه سفت و سخت تر است، ممکن است این ویژگی روی گوشی و اپلیکیشن غیرفعال باشد. ولی اگر مسئله ای از این بابت وجود نداشته باشد، به راحتی می توانید مکالمات را از همین طریق ضبط کنید. از سوی دیگر، به نظر می رسد این ویژگی هنوز به صورت آزمایشی بوده و برای تمام مشترکین فعل نباشد. امیدواریم گوگل این قابلیت را هرچه زودتر برای تمام کاربران ارائه کند.

بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای ios

1- اپلیکیشن Call Recorder ACR Plus

اپلیکیشن Call Recorder ACR Plus را شاید بتوان بهترین اپلیکیشن ضبط مکالمه برای سیستم عامل ios دانست. با استفاده از این اپلیکیشن شما می تواند تعداد نامحدودی از تماس های ورودی و خروجی خود را ضبط کنید و آن ها را در داخل اپلیکیشن نگهداری کنید. علاوه بر این، شما حتی می توانید تماس های خود را از طریق خود این اپلیکیشن انجام داده و آن ها را نیز ضبط و ذخیره کنید. امکان ذخیره کردن فایل های صوتی در فضای ابری و به اشتراک گذاشتن آن ها با سایر افراد یکی دیگر از ویژگی های این اپلیکیشن هست.

یکی از جالب ترین ویژگی های این اپلیکیشن، قابلیت ضبط تماس هایی است که از طریق اسکایپ برقرار می کنید. با تمام این اوصاف، Call Recorder ACR Plus را باید یکی از بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای ios دانست.

2- اپلیکیشن Call Recorder for Phone

اگر کیفیت تماس های ضبط شده برای شما خیلی اهمیت دارد، اپلیکیشن Call recorder for Phone یکی از بهترین گزینه های پیش رو شما خواهد بود. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید تعداد بی شماری از تماس های خود را بدون دغدغه و نگرانی در مورد حافظه تلفن همراه خود ذخیره کنید. این اپلیکیشن از فضای ابری آنلاین برای ذخیره سازی استفاده می کند و تمام فایل ها در آنجا نگهداری می شوند. این مورد اگرچه مزایایی مانند سهولت به اشتراک گذاری، دسترسی همیشگی و … را به همراه دارد، ولی اگر به اینترنت دسترسی ندارید، می تواند یکی از نقاط ضعف این اپلیکیشن باشد. البته لازم به توضیح است که امکان ذخیره سازی فایل ها روی حافظه خود گوشی نیز وجود دارد.

یکی دیگر از قابلیت های جالب این اپلیکیشن ضبط مکالمه، وجود امکان استفاده از آن به عنوان اپلیکیشن ضبط صوت است؛ بنابراین تمام صداهای اطراف را می توانید با کیفیت بسیار بالایی ضبط کرده و از آن به عنوان جایگزین Voice Recorder گوشی خود استفاده کنید.

3- اپلیکیشن TapeACall: Call Recorder

گزینه بعدی لیست بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای ios به اپلیکیشن TapeA Call: Call Recorder تعلق می گیرد. استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است و از آن هم می توانید به عنوان ضبط صوت نیز استفاده کنید. محیط نرم افزار بسیار ساده و کاربردی است، ولی امکانات اضافه چندان چشمگیری ندارد. در میان ویژگی های اصلی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان ضبط بی نهایت تماس ورودی و خروجی
  • ضبط کنفرانس ها، جلسات، کلاس و …
  • انتقال و ارسال راحت فایل ها
  • پخش فایل های ضبط شده در پس زمینه

4- اپلیکیشن Automatic Call Recorder

اگرچه بیشتر اپلیکیشن های این لیست ضبط مکالمه را به صورت اتوماتیک انجام می دهند، ولی اپلیکیشن Automatic Call Recorder توانایی بالایی در این زمینه دارد و این کار را بی نقص انجام می دهد. دانلود برنامه کاملاً رایگان است، ولی برای فعال سازی برخی ویژگی های خاص و حرفه ای تر، باید حساب کاربری خود را ارتقاء دهید. امکان آپلود فایل ها در فضای ابری نیز در این اپلیکیشن تعبیه شده است.

5- اپلیکیشن Rev Call Recorder

اپلیکیشن Rev Call Recorder یکی دیگر از اپلیکیشن های محبوب در زمینه ضبط مکالمه در گوشی های ios است. با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید مکالمات خود را بدون هیچ محدودیتی در تعداد و یا زمان ضبط و نگهداری کنید. را ه اندازی اپلیکیشن نیز بسیار ساده است. تنها کافی است یک مرتبه تنظیمات را انجام دهید تا اپلیکیشن تمام مکالمات را از آن پس به صورت اتوماتیک ضبط و ذخیره سازی کنند. تمام فایل ها در حافظه گوشی ذخیره می شوند. ولی امکان به اشتراک گذاری آن ها را خواهید داشت.

منابع: applavia و androidauthority

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2215

به "معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید و IOS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط مکالمه برای اندروید و IOS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید