نهمین مونولیت اسرار آمیز این بار در ایران

به گزارش فیس راز، اولین نمونه این مونولیت ها در ایالت یوتای آمریکا پیدا شد و به مونولیت یوتا شهرت یافت. پس از آن به فاصله هر چند روز یک بار، در نقاط دیگری از دنیا این مونولیت ها سر درآوردند و حالا نهمین مونولیت در ایران و در روستای نیکنام ده جاجرود در تهران پیدا شده است.

نهمین مونولیت اسرار آمیز این بار در ایران

خبرنگاران| یک ماهی است که ظهور مونولیت های اسرارآمیز در بعضی از نقاط دنیا، سر و صدا های زیادی به پا کرد. این مونولیت ها ستون هایی فلزی و براقِ سه وجهی با ارتفاع حدوداً 3 متر هستند.

به گزارش خبرنگاران؛ اولین نمونه این مونولیت ها در ایالت یوتای آمریکا پیدا شد و به مونولیت یوتا شهرت یافت. پس از آن به فاصله هر چند روز یک بار، در نقاط دیگری از دنیا این مونولیت ها سر درآوردند و حالا نهمین مونولیت در ایران و در روستای نیکنام ده جاجرود در تهران پیدا شده است.

چندی پیش هنرمند و یا هنرمندانی با نام مستعار معروف ترین هنرمند اعلام کردند که دو مونولیت اول ساخت آن ها بوده است و مدل های مشابه آنرا به قیمت 45 هزار دلار فروخته اند، اما گفته اند باقی مونولیت ها کار آن ها نیست.

در 18 نوامبر 2020، زیست شناس های ایالتی بخش منابع حیات وحش یوتا سوار بر هلیکوپتر در حال سرشماری گوسفند های عظیم شاخ بودند که یکی از آن ها توجهش به این سازه جلب شد. به گفتهٔ خلبان هلیکوپتر آن ها پس از فرود، ستون فلزی ای را مشاهده کردند که به نظر می رسید ساخته و نصب شده توسط بشر زمینی باشد. این سازه از ورق های ضخیم فولاد ضدزنگ یا آلومینیوم ساخته شده بود که به هم پَرچ شده بودند و خاصیت به خصوصی مثل مغناطیسی بودن هم نداشت. با آنالیز تاریخچهٔ نقشه های گوگل مپس تعیین شد مونولیت یوتا در فاصلهٔ زمانی اوت 2015 تا اکتبر 2016 در آن محل نصب شده است.

پس از انتشار خبر کشف مونولیت، مقامات به این امید که شهروندان از بیم گُم شدن در آن بیابان دورافتاده به آن جا نروند، محل دقیق نصب ستون را علنی نکردند. با این حال افراد زیادی از جمله کسانی که فکر می کردند این شی با موجودات فرازمینی ارتباط دارد، با استفاده از تصاویر ماهواره ای سال 2016 مختصات جغرافیایی محل را پیدا کردند و به آن جا سرازیر شدند. در 27 نوامبر مقامات ایالت یوتا اعلام کردند که ستون از آن محل ناپدید شده و تأکید کردند که برداشتنش کار آن ها نبوده است.

پس از ناپدید شدن ستون، یک عکاس ماجراجو به نام راس برناردز که برای عکاسی از مونولیت یوتا به آن محل رفته بود، در اینستاگرامش عکس هایی را منتشر کرد و شرح داد که چهار مرد شبانه آن را از جایش درآورده، قطعاتش را جدا نموده و سوار چرخ دستی نموده و برده اند. این عکس ها را دوست برناردز که همراه او بوده با موبایل گرفته و کیفیت خوبی ندارند با این حال در آن ها تعیین است که مونولیت یک سازهٔ توخالی ست و به نظر می رسد ورق های آن از داخل روی چیزی شبیه تخته سوار شده اند. برناردز در مصاحبه با شبکهٔ تلویزیونی سالت لیک سیتی گفت که در زمان سرنگون شدن مونولیت صدای بلندی ایجاد شد و یکی از چهار مرد به بقیه گفت: دقیقاً به همین دلیل است که نباید زباله را در بیابان رها کنید. به گفتهٔ برناردز، ربایندگان مونولیت به هم تأکید می کردند که هیچ ردی به جا نگذارند

اخیرا نیز نهمین مونولیت در نیکنام ده جاجرود تهران دیده شده است. ⁣ ⁣مونولیت این سازه که بر لبه دره بلندی نصب شده است از یک طرف ناظر به کوه هاست و از طرف دیگر به دره مشرف است. ⁣ ⁣به گزارش خبرنگار عصر ایران امروز از مشاهده این مونولیت اطلاع داد وی گفته که ارتفاع آن نیز سه متر است و مانند سایر مونولیت های فلزی دیده شده در نقاط دیگر دنیا، از جنس استیل براق ساخته شده است. روی این مونولیت فقط دو حرف N و S که نشان دهنده شمال و جنوب اند، حکاکی شده است. ⁣ ⁣هنوز اطلاعات دیگری از این سازه پر ماجرا در دست نیست و مقامات محلی نیز درباره آن شرحی نداده اند.

رومانی

در 26 نوامبر 2020 یک مونولیت دیگر حوالی شهر پیاترا نئم در شمال شرق رومانی مشاهده شد که شباهت زیادی با مونولیت یوتا داشت. مونولیت رومانی حدود 4 متر ارتفاع داشت و روی سه وجهش نقش های مدور دیده می شد. به گفتهٔ خبرنگاران محلی که ستون را از نزدیک دیده بودند این سازه جوشکاری غیر حرفه ای داشته و به نظر می رسد توسط یک جوشکار ناشی محلی ساخته شده است. مونولیت رومانی در 1 دسامبر 2020 ناپدید شد.

ایالات متحده آمریکا / کالیفرنیا

در 2 دسامبر 2020 مونولیت دیگری در ارتفاعات شهر آتاسکادرو ایالت کالیفرنیا کشف شد. این مونولیت همچون اسلافش سه وجهی بود و حدود 10 فوت ارتفاع داشت. کوهنوردی که اولین بار وجود این مونولیت را گزارش کرد، گفت که دو روز پیش تر که از آن محل عبور نموده بود ستون در آن جا وجود نداشته است. این مونولیت بر خلاف مونولیت یوتا که نصب محکمی داشت، فقط روی زمین قرار داده شده بود به شکلی که می شد با هُل دادن آن را سرنگون کرد.

مونولیت کالیفرنیا یک روز پس از پیدا شدنش توسط اعضای یک گروه نژادپرست تندرو از محل برداشته شد و به جایش یک صلیب از جنس تخته سه لایی نصب شد. در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد یکی از افراد حاضر در محل می گوید: مسیح در این کشور پادشاه است. ما بیگانگان غیرقانونی از مکزیک یا فضا نمی خواهیم. پس از این اتفاق 4 نفر از اهالی منطقه اعلام کردند آن ها بوده اند که مونولیت را ساخته اند و بالای کوه قرار داده اند.

در 7 دسامبر خبر کشف یک مونولیت دیگر حوالی پارک ملی جاشوا تری در جنوب شرقی ایالت کالیفرنیا منتشر شد.

کلمبیا

در 5 دسامبر 2020 یک مونولیت طلایی رنگ در یک مزرعه واقع در چیای کلمبیا کشف شد.

هلند

در 6 دسامبر 2020 گروهی از کوهنوردان در دهکده ای حوالی شهر هیرن فین در شمال هلند، مونولیت دیگری را پیدا کردند که با یخ پوشیده شده بود. این ستون مانند مونولیت های قبلی فلزی است، اما سطح آن مات است.

انگلستان

در بامداد 6 دسامبر 2020 جوانی به نام تام دانفورد وقتی برای پیاده روی از خانه اش در جزیره وایت انگلستان خارج شد با یک مونولیت روبرو شد. این ستون که ارتفاعش 2/2 متر و عرض هر کدام از اضلاعش 60 سانتی متر است سطحی کاملاً صیقلی و آیینه مانند دارد. مونولیت جزیرهٔ وایت روی پایه ای چوبی نصب شده و به نظر می رسد جنس صفحه های آن از مواد پلاستیکی یا متیل متاکریلات باشد.

آلمان

در 7 دسامبر 2020 مونولیت دیگری در زولتسباخ ایالت هسن آلمان مشاهده شد. این سازهٔ فلزی، اسکلتی از جنس چوب دارد که فرضیهٔ فضایی بودنش را رد می نماید.

کانادا

در 7 دسامبر 2020 یک مونولیت دیگر شبیه مونولیت یوتا در پارک ایالتی سد پیناوا در ایالت منیتوبای کانادا کشف شد. این سازه که بیشتر از 3 متر ارتفاع داشت، یک روز بعد ناپدید شد.

اسپانیا

در 7 دسامبر 2020 یک مونولیت 3 متری دیگر در ویرانه های باستانی کلیسایی در آیجون (در مرکز اسپانیا) مشاهده شد. این ستون چند ساعت بعد از پیدا شدنش ناپدید شد.

بلژیک

در 8 دسامبر 2020 در یک مزرعهٔ سیب زمینی حوالی شهر باسرود در شمال شرق بلژیک، مونولیت دیگری یافت شد.

استرالیا

در 10 دسامبر 2020 یک مونولیت دیگر در نورلانگا سنتر استرالیا مشاهده شد. مونولیت نورلانگا حدود 3 متر ارتفاع دارد و روی سطوح آن اعدادی حک شده که به نظر می رسد مختصات مکانی نامعلوم هستند.

ایران

در 13 دسامبر 2020 مونولیت دیگری در نیکنام ده بخش لواسانات دیده شد. این سازه که بر فراز یک درهٔ عمیق نصب شده، حدود 3 متر ارتفاع دارد و جنس آن از استیل براق است. روی بدنهٔ مونویت نیکنام ده حروف N و S (نشانگر شمال و جنوب) حک شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1477

به "نهمین مونولیت اسرار آمیز این بار در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهمین مونولیت اسرار آمیز این بار در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید