اخبار صنعت

سیمان در ساختمان سازی

http://up.sakhtemanchi.com/uploads/157589388343820.mp3

24 دی 1398

آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟

خبرنگاران: روزنامه پاکستانی نیشن طی گزارشی با طرح این پرسش که آیا هند به خط لوله صلح می پیوندد؟ نوشت پاکستان ملاحظات خاص خود را در این زمینه دارد و اینکه هند بتواند نظر موافق آمریکا در این زمینه را جلب کند نیز محل تردید است.

20 دی 1398

ابراز امیدواری میشل عون به تشکیل دولت لبنان تا چند روز آینده

رئیس جمهور لبنان نسبت به تشکیل کابینه جدید لبنان تا چند روز آینده ابراز امیدواری کرد.

17 دی 1398

سقف شیبدار شینگل چیست؟

سقف شینگل از جمله رایج ترین سقف برای پوشش بام های شیبدار در ساختمان های اداری, مسکونی, تجاری و… میباشد. امروزه از آن به عنوان پوشش اصلی بام و پوشش نمای ساختمان استفاده میشود. شینگل لایه ای از جنس قیر فرآوری شده میباشد که برای پوشش سقف شیبدار مورد استفاده...

13 دی 1398

آلودگی هوا چه بلایی سر پوست و مو می آورد؟

ریزش مو و طاس شدن کابوس بسیاری از افراد است و اغلب افراد به دنبال روش هایی برای جلوگیری از ریزش و تقویت موهایشان هستند. محققان، برای نخستین بار، نشان داده اند ذرات سمی کوچک می توانند فرایند های شیمیاییِ درون سلولی را که باعث رشد مو ها می گردد، مختل نموده...

11 دی 1398

سایه سنگین هوش مصنوعی بر اشتغال انسان ها ، 2 راه فرار وجود دارد: خالی کردن میدان برای ربات ها ، باز آموزی و جنگ برای فرصت های شغلی

نشریه فارین پالیسی در مقاله ای به قلم مالی کیندر، به موضوع حضور هوش مصنوعی در محیط های کاری پرداخته و تلاش کرده پاسخی برای این پرسش پیدا کند که حضور ربات ها در محیط کاری انسان ها چه پیامدهای مثبت و منفی خواهد داشت.

10 دی 1398

امضای قرارداد 3 میلیارد یورویی احداث خط آهن توسط ایتالیا در ایران

درجریان سفر نخست وزیر ایتالیا به تهران، ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش میلیاردها دلار به امضا رساندند که موافقت نامه 3 میلیارد یورویی احداث 2 خط آهن سریع السیر در ایران از جمله آن هاست.

7 دی 1398

سرمایه گذاری 5 میلیارد یورویی ایران و ایتالیا در صنایع معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: تفاهمنامه هایی به ارزش 5 میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در صنایع معدنی با ایتالیا آماده شده است.

6 دی 1398

دعوت 17 بازیکن به تیم ملی امید توسط استیلی

سرمربی تیم فوتبال امید ایران اسامی 17 بازیکن را که در فهرست اول نفرات دعوت شده به اردوی آبان ماه حضور دارند بیان نمود.

5 دی 1398

لیگ برتر فوتبال، استقلال در روز نبرد کلاسیک به نفت رسید

در ادامه بازی های هفته دهم لیگ برتر فوتبال، امروز دو دیدار حساس برگزار می گردد، مسابقاتی که در معین معادلات بالای جدول تاثیرگذار هستند.

4 دی 1398

چین خرید نفت از عربستان را افزایش نمی دهد

خبرنگاران: در حالی که پالایشگاه جدیدی در چین ساخته نمی گردد و به دلیل رجحان عرضه انتظار می رود حجم قرارداد خرید نفت چین از عربستان در سال 2015 برای دومین سال متوالی بدون تغییر حفظ گردد.

30 آذر 1398

فراوری لباس نظامیان عراقی در اصفهان

رئیس اتحادیه پارچه فروشان اصفهان گفت: کلیه لباس نظامیان عراق و کلیه لباس های بخش بیمارستانی کشور در اصفهان فراوری می گردد و باید به سمتی پیش رویم که لباس و پوشش کشورمان را خودمان طراحی کنیم.

28 آذر 1398

ترامپ تعرفه فولاد و آلومینیوم را رسما افزایش داد

رئیس جمهوری آمریکا سند مربوط به افزایش تعرفه گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم را امضا کرد. برای واردات فولاد 25 درصد و آلومینیوم 10 درصد عوارض کمرگی دریافت خواهد شد.

26 آذر 1398

استقرار سامانه اس 300 روسیه در مرز تاجیکستان و افغانستان

روسیه بزرگترین پایگاه نظامی خود در خارج از این کشور واقع در تاجیکستان همجوار با افغانستان را برای اولین بار با سامانه موشکی اس 300 مجهز کرد.

25 آذر 1398

چهارمین دوره مسابقات ICT Challenge روز های پایانی آبان برگزار می گردد

با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و میزبانی دانشگاه گلستان چهارمین دوره مسابقات ICT Challenge 4 در تاریخ 29 و 30 آبان برگزار می گردد.

21 آذر 1398

تهاتر بدهی مالیاتی 70 فعال اقتصاد

مدیر کل امور مالیاتی فارس گفت: بدهی مالیاتی 70 فعال اقتصاد فارس تهاتر شد.

19 آذر 1398

رئیس مرکز آمار: تورم کاهشی شد

خبرنگاران: بنابر اعلام رئیس مرکز آمار، تورم مهرماه به 42 درصد کاهش یافته است.

18 آذر 1398

لوازم پزشکی با جان مردم سر وکار دارد، وزارت بهداشت نظارت کند

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمد رازی، درباره مسائل تعرفه ای در حوزه ارتوپدی، اظهارداشت: رئیس جدید سازمان نظام پزشکی این نوید را به جامعه پزشکی و ارتوپدی داده اند که مسائل تعرفه ها برطرف و خواسته ها و مطالبات جامعه پزشکی محقق خواهد شد.

16 آذر 1398

صادرات گاز به عمان صنعت فولاد کشور را تهدید می نماید

یکی از مسائل در کشور ما نبود هماهنگی لازم میان بخش های مختلف و عدم توجه به اولویت ها در برنامه ریزی های مالی است که نمونه شاخص آن را در تصمیم برای صادرات گاز به عمان می بینیم.

15 آذر 1398

تولید غذاهای فراسودمند راه چاره ارتقاء سلامت در جامعه است

به گزارش خبرنگاران، تأمین سلامت افراد جامعه همواره یکی از مهمترین اهداف دولت ها به شمار می رود و در این میان شعار پیشگیری بر درمان مقدم است حقیقتی است که باید مدنظر واقع شود. در این راستا، تولید و عرضه ترکیبات فراسودمندی که تحت عنوان غذا - داروها شناخته...

13 آذر 1398
تعداد: (107)